الزامات نشر آگهی در روزنامه کثیرالانتشار

ژانویه 20

الزامات نشر آگهی در روزنامه کثیرالانتشار

Requirements for Publishing an Ad in the Gazette

درج آگهی در روزنامه های کثیر الانتشار در بعضی مواقع برای اطلاع رسانی به سهامداران می باشد و در بعضی از مواقع نیز عدم درج آگهی مسئولیت های حقوقی به بار می اورد و باعث ثبت نشدن صورتجلسات می شود.

در ادامه بحث ابتدا به این می پردازیم که روزنامه کثیر الانتشار در کل به چه معناست و به چه روزنامه هایی کثیر الانتشار می گویند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که به روزنامه ای کثیر الانتشار می گویند که در دسترس عموم مردم قرار می گیرد و افراد زیادی آن را مطالعه می کنند و بیشتر آگهی های شرکت ها بعد از این که در روزنامه رسمی (سازمانی است که زیر نظر قوه قضائیه کار میکند که در آن چیزهایی از قبیل عزل و نصب کارمندان دولت به چاپ می رسد و به آن مجله رسمی وزارت دادگستری هم می گویند) ثبت شدند در روزنامه کثیر الانتشار هم ثبت می شوند تا به اطلاع عموم مردم رسانده شوند.

روزنامه های کثیر الانتشار به دو دسته تقسیم می شوند:از جمله روزنامه های کثیر الانتشار کم هزینه و روزنامه های کثیر الانتشار پر هزینه.

روزنامه های کثیر الانتشار کم هزینه مانند:

زنگ توسعه – وصف صبا – عصر توسعه – فرهنگ اسلام - دنیای امروز – همدلی - همبستگی ملت – هفت الست – عیار اقتصاد.

روزنامه های کثیر الانتشار پر هزینه مانند:

قدس – اطلاعات – دنیای اقتصاد – کیهان – خراسان – جهان اقتصاد – جمهوری اسلامی – ایران – جوان – شرق – آفتاب یزد – همشهری – آرمان امروز – اعتماد – هفت صبح – گل – فرهیختگان – جهان صنعت.

حال می خواهیم بدانیم که اگر شرکت مورد نظرمان را در روزنامه رسمی و روزنامه کثیر الانتشار به ثبت نرسانیم چه اتفاقی می افتد؟

در این صورت ممکن است شرکت توسط دادگاه منحل شود یا اینکه ممکن است شرکت به علت این تخلف باطل شود . در نتیجه ثبت و تاسیس یک شرکت زمانی نهایی می شود که در روزنامه رسمی و کثیر الانتشار به ثبت برسد.که این امر به اهمیت ثبت اگهی در روزنامه کثیر الانتشار و روزنامه رسمی اشاره دارد.

در لایحه اصلاحی قانون طبق ماده 9 انواع الزاماتی که برای ثبت آگهی در روزنامه های کثیر الانتشار وجود دارد ذکر شده است که از قبیل زیر می باشد:

 

1-    الزام نشر اگهی برای درخواست پرداخت سرمایه تعهدی

 

2-    الزام نشر اگهی برای درخواست مزایده سهام

 

3-    الزام نشر اگهی برای انتشار اوراق قرضه

 

4-    الزام نشر اگهی در شرکت سهامی در جهت دعوت سهامداران در مجمع موسس

 

5-    الزام نشر اگهی برای دعوت مجامع عمومی

 

6-    الزام نشر اگهی برای افزایش سرمایه

 

7-    الزام نشر اگهی برای اعلامیه پذیره نویسی

 

8-    الزام نشر اگهی برای انتشار پذیره نویسی افزایش سرمایه

 

9-    الزام نشر اگهی برای کاهش سرمایه

 

10-   الزام نشر اگهی برای انحلال و انتخاب مدیران

 

11-   الزام نشر اگهی پس از انحلال شرکت

 

12-   الزام نشر اگهی برای تقسیم دارایی و ختم تصفیه

 

13-  الزام نشر اگهی برای تبدیل شرکت خاص به عام

 

14-   ضمانت مبنی بر نشر نکردن آگهی در روزنامه های کثیر الانتشار

 

حال میخواهیم بدانیم که چگونه باید آگهی ثبت شرکت را در روزنامه های کثیر الانتشار به چاپ برسانیم:

بعد از اینکه تمامی مراحل ثبت شرکت را انجام دادیم سپس باید ثبت شدن شرکت را در روزنامه کثیر الانتشار به چاپ برسانیم که برای این کار تنها باید شماره مکانیزه تاسیس را در اختیار داشته باشیم . بعد از اینکه آگهی تاسیس صادر شد در سامانه ثبت شرکت ها لینک روزنامه کثیر الانتشار فعال می شود و سپس بعد از پرداخت هزینه مربوطه می توانیم آگهی مورد نظرمان را در روزنامه ثبت کنیم.

( در پایان این مطلب به اطلاع می رسانیم که شما عزیزان می توانید هرگونه امور ثبتی و اداری خود را در تهران و یا کرج به متخصصان ما در موسسه حقوقی تکسفیر بسپارید تا به بهترین شکل برای شما انجام دهند.برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید )

بازدید 324 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 30 دی 1398 ساعت 09:44