پنج شنبه, 23 مرداد 2019 ساعت 10:23

استعلام رایگان نام شرکت

روش رایگان استعلام نام شرکت

هر شرکت در ابتدا باید نامی مخصوص و منحصر به فرد برای خود داشته باشد. می توان گفت که نام شرکت نشانگر هویت آن است و باعث شناسایی شدن شرکت می باشد و آن شرکت را از دیگر شرکت های موجود متمایز می سازد.

پس از به ثبت رسیدن شرکت قانون آنرا بعنوان یک شخصیت حقوقی به حساب می آورد و از آن حمایت میکند.

لازم به ذکر است که شخصیت حقوقی شرکا ی شرکت منفک از شخصیت تجاری و حقوقی آنهاست بنابراین معمولا نام شرکت را خارج از نام تجاری یا حقیقی شرکا انتخاب میکنند و همچنین قانون تجارت صراحت دارد که نام شرکت از اسم های مخصوص بهره بگیرد.

جهت تعیین کردن نام برای شر.کت موسسین شرکت باید بدوا تایید اداره ی ثبت شرکت ها را دریافت کنند.

نکاتی که در انتخاب نام شرکت باید رعایت فرمایید:

  • نام منتخبتان نباید سابقه ی به ثبت رسیدن داشته باشد.
  • نام شرکت باید معنا دار باشد و طبق فرهنگ اسلامی باشد.
  • حداقل از 3 سیلاب تشکیل شده باشد.
  • لاتین نباشد.

امروزه به دلیل افزایش حجم اسامی شرکت های به ثبت رسیده انتخاب نام شرکت امری دشوار شده است. از این رو برای اینکه نام های منتخبتان توسط اداره ی ثبت شرکت ها رد نشود قبل از ارجاع نام پیشنهادیتان را در سامانه ی ثبت شرکت ها استعلام بگیرید.پایگاه اینترنتی استعلام نام شرکت به آدرس http://www.ilenc.ir می باشد که جزء معتبر ترین راه های استعلام نام شرکت است و زیر نظر سازمان ثبت املاک و اسناد کشور فعالیت میکند و علاوه بر شرکت ها در برگیرنده ی کلیه ی اشخاص حقوقی کشور مانند شهرداری و ارگان های دولتی می باشد.

پس از این که وارد سامانه شدید باید حداقل یکی از موارد شماره ی ثبت یا شناسه ی ملی و یا نام شخصیت حقوقی را وارد سامانه کنید.

امروزه مهمترین منبع مورد قبول کلیه ی اشخاص سازمان های دولتی و خصوصی و ارگان ها سامانه ی استعلام اشخاص حقوقی کشور می باشد.

مزایای استعلام شرکت ها بصورت رایگان

امروزه در دنیای تجارت که پر از التهاب و رقابت است این امکان وجود دارد که شرکت هایی فقط جنبه ی سوری داشته باشند و هنگامی که با آنها عقد قرارداد یا خرید و فروش یا هر نوع معامله ی دیگر انجام می دهید به کسب و کارتان آسیب وارد کنند.بنا بر همین دلایل شما میتوانید با استعلام شرکت جلوی این موضوع را بگیرید و اطلاعاتی را در مورد آن شرکت دستیابید که عبارت اند از:

  • اطلاع یافتن از اعتبار شرکت به ثبت رسیده
  • اطلاع پیدا کردن از آدس ثبتی شرکت
  • اطلاع یافتن از نوع شرکت تجاری

استعلام شرکت پس از به ثبت رسیدن

پس از اینکه ثبت شرکت برای اینکه اطمینان حاصل کنید که شرکت اعتبار کافی را دارد یا در زمان همکاری با دیگر شرکت ها و یا هنگام استخدام در شرکت ها میتوانید از طریق سایت مرجع رسمی اداره ی ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به آدرس irsherkatassaa.ir برای شماره ی ثبت شرکت و همچنین شناسه ی ملی شرکت و دیگر مشخصات ثبتی استعلام کنید.

استعلام روزنامه ی رسمی شرکت

اطلاعات کامل شرکت به ثبت رسیده درون روزنامه ی رسمی موجود می باشد از این رو برای استعلام موضوع شرکت همچنین سرمایه ی شرکت یا اعضا ی شرکت و تغییرات شرکت میتوانید نسبت به استعلام روزنامه ی رسمی به آدرس irk.ir اقدام کنید.

بازدید 153 بار