استعلام ثبت شرکت- لیست اسامی شرکت های ثبت شده

آوریل 29

استعلام ثبت شرکت- لیست اسامی شرکت های ثبت شده

استعلام ثبت شرکت - لیست اسامی شرکت های ثبت شده

همه شرکت ها بعد از به ثبت رسیدن توسط سازمان ثبت اسناد یک کد به عنوان کد ثبتی دریافت می کنند که مانند کد ملی می باشد . این کد فعالیت قانونی شرکت ها را اثبات می کند . یکی از موارد کاربرد این کد ثبتی برای استعلام گرفتن شرکت ها می باشد که استعلام گرفتن از شرکت ها نیز در مواردی مختلفی استفاده می شود . مثلا برای اینکه بدانیم شرکتی فعالیت قانونی دارد یا نه در این صورت باید با استفاده از این کد فعالیت شرکت را استعلام کرد و یا مثلا چنانچه بخواهیم شرکتی را به ثبت برسانیم و یا بخواهیم بدانیم که مدارک شرکتی به طور رسمی در سازمان ثبت اسناد به ثبت رسیده است یا نه در این صورت باید استعلام بگیریم .

چگونه از شرکت های ثبت شده می شود استعلام گرفت ؟

برای استعلام گرفتن از شرکت ها باید به سامانه ای با نام شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور مراجعه کرد که در این سامانه برای استعلام گرفتن سه روش وجود دارد :

1-    استعلام به روش ثبت شناسه ملی

2-    استعلام به روش ثبت شماره ثبت

3-    استعلام به روش نام شخصیت

همچنین برای استعلام گرفتن از ثبت شرکت ها می توان به سامانه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها نیز مراجعه کرد , که با مراجعه به این سامانه می توان به همه اطلاعات مورد نظر دسترسی پیدا کرد .

لیست اسامی شرکت های ثبت شده :

همچنین ما می توانیم به لیستی از اسامی تمامی شرکت های ثبت شده در کشور نیز دسترسی داشته باشیم که این کار به 3 روش صورت می گیرد :

1-    روش اول مراجعه به سامانه اینترنتی اشخاص حقوقی کشور است که در این سامانه به 3 روش می توان به جست و جوی شرکت ها پرداخت :

الف : استعلام از طریق نام شرکت های ثبت شده

ب : استعلام از طریق شماره ثبت شرکت های ثبت شده

ج : استعلام از طریق شناسه ملی شرکت های ثبت شده

2-    روش دوم برای به دست اوردن اطلاعات مهم شرکت های ثبت شده از طریق سامانه اینترنتی روزنامه رسمی کشور است که با درج موارد زیر می توان به اعم اطلاعات از قبیل اسم شرکت – تاریخ ثبت شرکت – آدرس شرکت و ... دست پیدا کرد .

الف : جستجو بر اساس اسامی شرکت های ثبت شده

ب : جستجو بر اساس تاریخ ثبت شرکت های ثبت شده

ج : جستجو بر اساس شماره ثبت شرکت های ثبت شده

د : جستجو بر اساس شناسه ملی شرکت های ثبت شده

3-    و سومین روش برای این کار مراجعه به سایت اینترنتی اداره ثبت شرکت ها می باشد و پس از ورود به این سایت استعلام مورد نظر را انجام داد .

در این مقاله به طور مختصر در رابطه با استعلام ثبت شرکتو لیست اسامی شرکت های ثبت شده صحبت کردیم . امیدواریم که این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد . چنانچه در رابطه با ثبت شرکت و استعلام های مربوط به ثبت شرکت دچار مشکل شدید می توانید با موسسه حقوقی تکسفیر واقع در استان البرز تماس حاصل فرمایید تا مشاوران و متخصصان ما به بهترین شکل راهنمایی کنند .

بازدید 139 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 21 بهمن 1398 ساعت 09:14