آدرس اداره ثبت شرکتها استان البرز

اداره ثبت شرکت ها

هر شرکت از اجتماع چند نفر که هرکدام ممکن است از تخصص ها و تجربه های مختلفی برخوردار باشند تشکیل می شود که این افراد دارای اهداف مشترکی می باشند که یکی از آن ها حل مشکلات و نیازهای جامعه می باشد.حال این شرکت ها برای اینکه به شکل قانونی و رسمی فعالیت نمایند باید در یک مرجع ثبتی به ثبت برسند.

اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی مرجعی برای ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری می باشد که که نقش مهمی را درایجاد امنیت اقتصادی و تقویت معامله های تجاری ایفا می نماید.اداره کل ثبت شرکت ها به دو بخش اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری و اداره کل مالکیت صنعتی تقسیم می شود.

ثبت شرکت های تجاری و موسسات در تهران توسط اداره ثبت شرکت ها و در شهرستان ها توسط اداره ثبت مرکز اصلی صورت می گیرد.ارگانی که وظیفه ثبت شرکت ها در تهران را بر عهده دارد اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی است و در سایر استان ها اداره ثبت اسناد و املاک می باشد.در صورتی که در محل تاسیس شرکت ، ثبت اسناد وجود نداشته باشد دفاتر اسناد رسمی یا دفتر دادگاه وظیفه ثبت را بر عهده دارد.

وظایفی که بر عهده اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری می باشد :

براساس ماده 2 طرح اصلاحی آئین نامه ثبت شرکت ها ، اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری وظایفی را بر عهده دارند که شامل موارد زیر می شود :

  1. ثبت شرکت ها و موسسه های غیرتجاری ایرانی در تهران و ثبت تغییرات آن ها
  2. ثبت نمایندگی یا شعبه شرکت های غیر ایرانی و خارجی در کشور و ثبت تغییرات آن ها
  3. ثبت نمودن دفاتر تجاری و غیرتجاری در تهران
  4. پلمپ نمودن دفاتر تجاری و غیر تجاری در تهران
  5. ثبت موسسه های غیرایرانی و خارجی در داخل کشور
  6. مشخص کردن نام شرکت های غیرایرانی و موسسات غیرتجاری در آستانه ثبت در کل کشور

اداره ثبت شرکت ها در استان البرز

جهت ثبت شرکت در شهر کرج و شهرستان های کرج مثل نظرآباد ، هشتگرد ، فردیس ، صفادشت ، بهارستان ، سیمین دشت باید به اداره ثبت شرکت ها در استان البرز مراجعه نمایید.همچنین امور دیگری مثل ثبت تغییرات شرکت و انحلال شرکت و ثبت دفاتر مالیاتی و تجاری توسط این ادارات ثبت می شود.

اداره کل ثبت شرکت ها بر امور اداره ثبت شرکت های استان البرز نظارت می نماید.و اداره ثبت شرکت ها در کرج توسط سازمان ثبت اسناد و املاک نظارت می شود.

آدرس اداره ثبت شرکتها استان البرز

آدرس اداره ثبت شرکتها استان البرز به شرح زیر می باشد :

کرج – میدان آزادگان – ابتدای خیابان مطهری

اما امروزه به جای مراجعه حضوری به این اداره می توانید به صورت اینترنتی و از طریق سامانه الکترونیکی اداره ثبت شرکت ها امور ثبتی خود مثل ثبت شرکت ، ثبت تغییرات شرکت و انحلال شرکت را انجام دهید.برای این منظور ابتدا باید به سایت اداره ثبت شرکت ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir مراجعه نمایید و پس از وارد نمودن اطلاعات درخواستی و تایید نام شرکت ، مدارک مورد نیاز را ارسال نمایید.پس از تایید مدارک و تحویل آن ها و انتشار نمودن آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی ثبت شرکت خود را انجام دهید.

اما اگر می خواهید در وقت خود صرفه جویی نمایید و ثبت شرکت خود را به بهترین شکل انجام دهید به شما پیشنهاد می نمایم که امور ثبتی خود مثل مراحل ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت و... را به موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر بسپارید.

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
متنی بنویسید...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.