مقالات

ثبت طرح صنعتی فوری و سریع

طرح صنعتی ابداع ظاهر ، بسته بندی و یا طراحی نقشه جدیدی است که تا کنون وجود نداشته است و به شکل و ظاهر اشیا مربوط می شود.طرح صنعتی زمینه های مختلفی از اقلام صنعتی را شامل می شود مثل پوشاک ، لوازم منزل ، صنایع دستی ، مبلمان و...

ثبت طرح صنعتی مزایای بیساری برای صاحب آن دارد.از جمله آن ها این است که با ثبت طرح صنعتی از سوء استفاده و کپی برداری دیگر رقبا جلوگیری می شود .

همچنین ثبت طرح صنعتی باعث ایجاد شهرت و اعتبار برای شرکت می شود.به دلیل اینکه وقتی طرحی منحصرا به نام شما باشد ، با افزایش مشتریان محصول به اعتبارو ارزش شما اضافه می شود.

اگر طرح صنعتی خود را به ثبت نرسانید ممکن یک کالای مشابه محصول شما ولی با کیفیت پایین تر باعث شود به اعتبار محصول و شرکت شما لطمه بخورد.

طرح صنعتی در اداره مالکیت صنعتی به ثبت می رسد.

 

ثبت اختراع در استان البرز

ثبت اختراع جنبه های علمی و حقوقی دارا می باشد.به دلیل اینکه اختراع از ابتکار و تراوشات فکری و ذهنی انسان سرچشمه میگیرد ابعاد علمی دارد و از سمت دیگر ثبت اختراع در استان البرز روندی حقوقی نیز در بر دارد.

تنظیم کردن و سپس ارائه دادن پرونده ی ثبت اختراع بصورتی که همه ی خواص نوآورانه و فنی اختراع را شامل شود و به آن قابلیت حمایت قانونی را اعطا کند و از هرگونه کپی برداری و تقلید بشکل غیر مجاز از اختراع جلوگیری کند از مهمترین و تخصصی ترین اموری است که موسسه ی ثبتی و حقوقی تکسفیر برعهده دارند.

ثبت اختراع در استان البرز

به شخص مخترع هنگام ثبت اختراعش گواهی اختراع یا patent داده میشود که این گواهی امتیازی است به منظور استفاده ی اختصاصی از اختراع و افرادی که بدون اجازه ی مالک اختراع بخواهند آن را عرضه کنند یا تولید و صادر و بفروشند منع قانونی میشوند.

ما در این مقاله سعی کرده ایم به سوالات شما در زمینه ثبت طرح صنعتی پاسخ بدهیم. چنانچه سوال شما جزء هیچ یک از سوالات نبود می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر تماس حاصل نمایید.کارشناسان ما در اسرع وقت و به بهترین نحو به سوالات شما پاسخ می دهند.

1.منظور از طرح صنعتی چیست ؟

به ترکیبی از خطوط ، رنگ ها و یا هر نوع شکل سه بعدی تشکیل شده از رنگ ها ، خط ها و یا بدون آن ها طوری که شکل یا ترکیب یک فرآورده صنعتی را تغییر دهد ، طرح صنعتی می گویند.

 

طبق آنچه که در قانون تجارت آمده است، هیئت مدیره موظف است یک شخص حقیقی را به عنوان مدیرعامل شرکت انتخاب نماید. همچنین می بایست مدت تصدی، حدود اختیارات و حق الزحمه وی را مشخص نماید. اگر مدیرعامل شرکت از اعضای هیئت مدیره انتخاب شود، دوره مدیریت وی از مدت عضویت او در هیئت مدیره نباید بیشتر باشد. لازم به ذکر است که مدیر عامل ممکن است از اعضای هیئت مدیره و یا حتی خارج از آن انتخاب شود. شخص مدیرعامل نمی تواند همزمان رئیس هیئت مدیره نیز باشد، مگر اینکه سه چهارم آراء در مجمع عمومی خواستار این موضوع باشند. شخص مدیرعامل به موجب اختیاراتی که هیئت مدیره به او داده شده است نمایده شرکت خواهد بود و از سوی شرکت دارای حق امضا می باشد.

اگر در مورد ثبت برند یا علامت تجاری برایتان سوالی پیش آمده به شما پیشنهاد میکنم مقاله زیر را مطالعه نمایید در صورتی که سوال یا سوالاتتان در این مقاله نبود می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر تماس حاصل نمایید.

1.می خواهم بدانم منظور از برند یا علامت تجاری چیست ، می شود یک توضیح مختصری بدهید؟

علامت تجاری می تواند از حرف ، نقش ، تصویر ، رقم و... تشکیل شود.علامت تجاری هر نشان قابل مشاهده ای است که به وسیله آن می توان محصولات یا خدمات اشخاص چه به صورت حقیقی یا حقوقی را از سایر محصولات مشابه تشخیص داد.در واقع علامت تجاری یا برند وسیله ای برای تشخیص و شناخت کالاها و محصولات یک تولیدی از دیگر محصولات مشابه تولید کنندگان دیگر یا همان تولید کننده می باشد.

 

هنگامی که مراحل ثبت کردن شرکت به پایان می رسد، یک کد 11 رقمی با عنوان شماره ثبت شرکت دریافت می کنید. شرکت ها و افراد دیگری که قصد معامله با شما را دارند برای تحقیق در خصوص شرکت شما و حصول اطمینان از قانونی بودن فعالیت طرف معامله خود با استفاده از روش هایی که گفته می شود اقدام به استعلام ثبت شرکت می نمایند.

استعلام ثبت شرکت در کرج

 

قرارداد شرکت در کمیسیونها در مورد ملک

طرف قرارداد یا همان جاعل آقای .... فرزند .... دارای شماره ی شناسنامه ی ....صادره از....متولد....ساکن....

طرف دوم قرارداد یا عامل آقای .... فرزند .... دارای شماره ی شناسنامه ی ....صادره از....متولد....ساکن....

موارد جعامله عبارت است از انجام و پیگیری همه ی امور اداری مربوط به ملک شماره ی ثبتی قطعه ی .... فرعی... از اصلی... و قطعه ی ....فرعی از اصلی...در اداره ی کل امورات اجرایی کمیسیون مطابق ماده ی 100 و در صورت نیاز در بقیه ی کمیسیون های داخلی شهرداری منطقه ی...جهت اخذ پلاک های ثبتی ذکر شده در بالا :

مساحت....مترمربع جهت کاربری مسکونی

مساحت....مترمربع جهت کاربری تجاری

همچنین رفع کردن تمام تخلفات ساختمانی درج شده در رای کمیسیون ماده ی 100 شهرداری به شماره ی...مورخه

قرارداد مشاوره فنی و مهندسی تهیه و اجرای طرح گردشگری و جذب سرمایه گذار در اراضی پلاک ثبتی .........

قرارداد اجرا و تهیه  طرح گردشگری و جذب سرمایه گذار

طرفین قرارداد( ماده شماره 1)

1-      طرف اول( مالک ) آقای ..... فرزند..... متولد..... شماره ...... شناسنامه ...... آدرس...... شماره تماس...........

2-      طرف دوم( مشاور طرح) شرکت ...... به شماره ثبت .........

ثبت علامت تجاری فوری و سریع

به هر نوع علامت اعم از تصویر، رقم ، حرف و... برند گفته می شود.از برند برای تشخیص محصولات یک تولید کننده از سایر محصولات مشابه دیگر استفاده می شود.

ثبت برند یک رکن مهم و اصلی در کسب و کار محسوب می شود و بسیار حائز اهمیت می باشد.ثبت برند یا علامت تجاری باعث می شود که محصول شما از سایر محصولات شناخته شود و از سوء استفاده رقبا جلوگیری می نماید.

ثبت برند باعث می شود که شما بتوانید محصولات خود را به راحتی تبلیغ نمایید.

 

مر احل تنظیم صورتجلسه شرکت ها در ایران

اگر شرکتی در زمان فعالیت خود نیاز به ایجاد تغییراتی داشته باشد می تواند این تغییرات را اعمال نماید.این تغییرات باید طبق قوانین تجارت ثبت شوند.بنابراین برای اینکه بتوان این تغییرات را ثبت نمود باید صورتجلسه تغییرات شرکت را تنظیم نمود.امور مربوط به تغییرات و ثبت آن ها در گذشته به صورت حضوری و مراجعه مستقیم به اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری انجام می گرفت که این باعث صرف وقت و هزینه برای شرکت ها می شد.اما امروزه به راحتی و از طریق مراجعه به سامانه اینترنتی http://irsherkat.ssaa.ir می توان تغییرات شرکت و تنظیم صورتجلسه را انجام داد.

صورتجلسه حاوی مطالب گفته شده و تصمیمات اتخاذ شده و اعضای شرکت کننده در جلسه و تاریخ و محل برگزاری آن می باشد.ارکان جلسه رسمی شامل اعضای جلسه ، دستور جلسه در زمان و مکان مشخص می باشد.برای اینکه جلسه رسمیت پیدا نماید باید صورتجلسه آن نیز تنظیم شود.