مقالات

روزنامه رسمی ثبت شرکت ها

روزنامه رسمی کشور

روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران ، یکی از ارگان های وابسته به قوه قضائیه می باشد.این روزنامه در قالب شرکت سهامی اداره می شود.

روزنامه رسمی کشور یکی از ارکان قانونی اطلاع رسانی می باشد که تمامی قوانین و مقررات و مصوبات مجلس ، مصوبات هیئت دولت و مسائل حقوقی به وسیله آن به اطلاع مردم می رسد.

ثبت برند تولید پفک

ثبت برند تولید پفک

از قدیم تا به امروز همه شاهد جایگاه مطلوبی که پفک به عنوان تنقلات در بین سبد کالای خوراکی مردم دارد پی برده ایم و می دانیم که طرفدارهای زیادی دارد و با عنواع مختلفو گوناگونی که از این محصول به بازارها عرضه شده مشتریان بسیاری را توانسته است جذب نماید.

این محصول با جذب نمودن افراد با ذائقه های گوناگون توانسته است کاری کند که روزانه افراد زیادی به سمت مصرفش روانه شوند و این یکی از دلایلی است که باعث شده تا امروزه شاهد این باشیم که تولیدکنندگان و سرمایه گزاران زیادی به سمت تولید پفک و دیگر تنقلات قدم برمیدارند.

ثبت صورتجلسه موسسه در استان البرز

کاملا مشابه با شرکت های تجاری، موسسات غیر تجاری نیز برای ثبت تغییرات احتمالی خود مجامع عمومی تشکیل می دهند و هرگونه تغییرات در اساسنامه در مجمع عمومی فوق العاده به شور و مشورت گذاشته می شود. ضروری است که بدانید هرگونه تغییرات در شرکت من جمله ورشکستگی، تصفیه، افزایش و کاهش سرمایه شرکت و... درصورتی که به موقع به اطلاع اداره ثبت شرکت ها نرسد و احدی از این بابت دچار خسارت شود، جبران ضرر به وجود آمده بر عهده شرکت مذکور می باشد. لذا هرگونه تغییری می بایست در اسرع وقت به ثبت برسد.

تنظیم اساسنامه ی شرکت تضامنی

تنظیم اساسنامه ی شرکت تضامنی

در انتخاب نام شرکت های تضامنی باید نام یکی از شرکا آورده شود برای مثال شرکت تضامنی حکیمی و شرکاء و همانطور که از نام شرکت تضامنی پیداست تضمین و تعهد در این نوع از شرکت ها نامحدود است و تمامیه اعضای شرکت در قبال بدهی و قروض و خسارات وارد شده از سمت شرکت مسئول می باشند . لازم است که ذکر کنیم که هر کدام از شرکاء که قروض یا خسارت بوجود آمده را پرداخت نماید می تواند مبلغ پرداختی را به میزان سهم الشرکه دیگر شرکاء طلب نماید.شرکت تضامنی این امکان را دارد که تنها یک مدیرعامل داشته باشد.

انتخاب و عزل مدیر باتوجه به اساسنامه ی شرکت تضامنی

مدیر در شرکت تضامنی می تواند خارج از سهامداران یا از سهامدارن شرکت انتخاب شود .چنانچه که مدیر از بین سهامداران باشد و در اساسنامه ی شرکت تضامنی قید نشده باشد برای عزل کردنش باید رای گیری شود و در نهایت میتوان وی را از آن سمت برکنار نمود .اگر مدیر از میان سهامداران نباشد و در اساسنامه قید شده باشد این بارهم بین شرکا رای گیری می شود و در صورتی که 51 % از آن را رای به کنار گذاشتن مدیر بدهند او برکنار می شود.

قیمت و تعرفه هزینه ثبت شرکت در تهران

برای ثبت شرکت باید مراحل مختلفی را سپری نمایید.یکی از این مراحل پرداخت هزینه ثبت شدن شرکت می باشد.این هزینه ها به بخش های مختلفی تقسیم می شوند.مثل هزینه حق الثبت ، هزینه انتشار آگهی در روزنامه ، هزینه تعیین نام و... .قیمت و تعرفه هزینه ثبت شرکت در تهران به عوامل مختلفی مانند نوع شرکت ، میزان سرمایه شرکت ، تعداد اعضا وغیره بستگی دارد.

بخشی از هزینه ثبت شرکت به بعضی شرکت ها به عنوان سرمایه اولیه پرداخت می شود.یک بخش دیگر به حساب دولت واریز می شود. در صورت داشتن وکیل هم باید هزینه حق الوکاله نیز پرداخت نمایید.

اگرچه هزینه ثبت شرکت در ابتدا شاید زیاد به نظر بیاید ولی افرادی که برای اهداف بلند مدت تجاری و هدفمند اقدام به ثبت شرکت می نمایند ظرف مدت کوتاهی چندین برابر این هزینه به آن ها برگردانده می شود.

 

شرکت سهامی خاص

لازم است بدانید که شرکت سهامی خاص شرکتی است تجاری، که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و کلیه سهام آن را سهام داران تامین می کنند. سهامداران نباید کمتر از 3 نفر و سرمایه در هنگام تاسیس نباید از یک میلیون ریال کمتر باشد.

بااینکه سهام شرکت سهامی خاص در بازار بورس معامله نمی شود ولی مردم می توانند آن را خرید و فروش کنند.

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در استان البرز

 

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در استان البرز

بعد از زمانی که شرکت سهامی خاص در کرج به ثبت می رسد، به دلایل مختلف ممکن است نیاز باشد در اساسنامه شرکت تغییراتی انجام شود.

در ادامه به چند مورد از اصلی ترین تغییرات اشاره شده است:

ثبت اسم تک سیلابی شرکت

یکی از پر اهمیت ترین مراحل ثبت شرکت انتخاب نام برای شرکت می باشد.نام شرکت شاید به این دلیل اهمیت دارد که مصرف کنندگان قبل از اینکه با محصول آشنا شوند نام آن شرکت را مشاهده می نمایند.

نام شرکت معرف و نشان دهنده شخصیت شرکت می باشد.هرچه نام شرکت بهتر باشد و راحت تر در ذهن باقی بماند در تبلیغات هم موثرتر می باشد.

نام شرکت باید دارای ریشه فارسی و سه سیلابی باشد و قبلا توسط دیگری استفاده و ثبت نشده باشد.نام شرکت باید اسم خاص باشد.نام شرکت باید حداقل دارای 3 کلمه خاص باشد که مشابه اسم سایر شرکت های ثبت شده نباشد.

 

طرح توجیهی تولید پودر میوه

یکی از فرصت ها ی خوب و پر سود سرمایه گذاری در زمینه ی صنایع غذایی و طرح توجیهی تولید پودر میوه می باشد که امروزه شاهد رشد این نوع سرمایه گذاری هستیم.با توجه به موضوع رشد چشم گیر جمعیت و کمبود مواد غذایی نگه داری کردن و حفظ محصولات غذایی مورد توجه قرار گرفته است.یکی از مسائلی که امروزه از اهمیت خاصی برخودار است این است که جلوی هدر رفتن مواد غذایی در تولید گرفته شود و علاوه بر آن جهت صادرات محصولی تولید شود که ماندگاری بالایی داشته باشد و بتواند بازارها را جذب نماید.

تولید آب میوه و همچنین کنسانتره از موارد مورد توجه در فرآوری میوه ها بحساب می آید ولی لازم است که ذکر کنیم بازار این دو نوع تولید دارای نوساناتی در داخل و خارج کشور می باشد و به دلیل ماندگاری کوتاه مدت آنها و زیاد بودن میزان ضایعاتشان برای تولیدکنندگان خسارات بالایی را به همراه دارند از این رو بیشتر تولید کنندگان به سمت تولید پودر میوه جذب شده اند که خسارات کمتری را وارد می دارد.

یکی از قدیمی ترین و همچنین بهترین راه ها برای حفظ نمودن مواد غذایی که امروزه نیز بسیار رایج است خشک کردن و سپس پودر کردن می باشد.این روش برای عمل آوردن محصول هزینه ی کمتری را به همراه دارد و بعد از اینکه محصول به عمل آمد برای حفظ کردن آن به تاسسیات سردخانه ای و برودتی و.... نیازی نمی باشد.پودر میوه را کمی توان به راحتی در انبار نگهداری نمود.با توجه به اینکه پودر کردن و خشک کردن میوه ها از حجم و وزن آنها می کاهد جهت حمل و نقل وترابری و نگهداری در انبار ها (فضای کمتری می گیرد) بسیار بصرفه است.یکی دیگر از مزایای پودر میوه این است که به دلیل کاهش یافتن رشد میکروبی و فعالیت های آبی ماندگاری بالاتری دارند.

شرکت های از نوع با مسئولیت محدود که در استان البرز به ثبت می رسند نیز ممکن است نیاز باشد بسته شرایط پیش آمده نیاز به ایجاد تغییراتی داشته باشند. همانگونه که می دانید جهت ثبت تغییرات شرکت و اعلام تصمیمات نهایی اعضای شرکت باید برای تنظیم صورت جلسه مربوطه اقدام شود. برای تنظیم صورتجلسه شرکت با مسئولیت محدود باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

تعریف شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز

شرکتی تجاری که بین دو یا چند عضو تشکیل می شود. اعضای شرکت مذکور تنها به مقدار سرمایه خود در شرکت در خصوص پرداخت قروض متعهد می باشند و سرمایه آنها به سهام تقسیم نمی شود. در نام شرکت کلمات با مسئولیت محدود حتما قید می شود. ولی اسم هیچ یک از شرکا نباید باشد. در صورتی که این اتفاق بیفتد، شریکی که نام او در کنار اسم شرکت آمده است در برابر اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی دارد.

نحوه استعلام شماره ثبت شرکت

شماره ثبت شرکت

شماره ثبت شرکت یک شماره یازده رقمی می باشد که هر شرکت شماره مختص به خود را دارا می باشد و با این شماره شناسایی می شود.بعد از انجام مراحل ثبت شرکت شماره ثبت شرکت صادر می شود.

در صورتی که این شماره را نداشته باشید و یا آن را فراموش نمایید ممکن است با مشکل روبرو شوید .زیرا شماره ثبت شرکت حکم شناسنامه را برای شرکت دارد.

استعلام شماره ثبت شرکت

برای اینکه از قانونی و رسمی بودن یک شرکت اطلاع پیدا نمایید و همچنین بدانید که چه کسی آن را ثبت نموده است و در چه تاریخی ثبت شده است اقدام به استعلام شماره ثبت شرکت می نمایید.