مقالات

کد اقتصادی را از کجا باید گرفت؟

برای دریافت کد اقتصادی تنها کافیست با موسسه ی حقوقی تکسفیر در ارتباط باشید و مراحل اخذ کد اقتصادی خود را به ما بسپارید ما میتوانیم کلیه ی امور ثبتی و اخذ کد اقتصادی شما را به نحو احسنت به پایان برسانیم

چگونگی انجام مراحل ثبت شرکت در کرج

برای انجام مراحل ثبت شرکت در کرج و ثبت برند در کرج تنها کافیست به موسسه ی حقوقی و ثبتی تکسفیر مراجعه کنید و کلیه مراحل را به ما بسپارید و در زمان و هزینه ی خود صرفه جویی کنید و در کمتر از یک هفته شرکت خود را ثبت کنید و برای پیشرفت کاری ، قانونی شدن فعالیت ،گسترش کسب و کار باید حتما اقدام به ثبت شرکت در کرج و هر ستانی داشته باشید موسسه ی حقوقی تکسفیر شما را در انجام مراحل ثبت شرکت در هر استانی یاری میکند

انجام مراحل ثبت برند

هر تولید کننده ای برای اینگه محصول خود را به بازار ارائه دهد باید برای محصول خود نامی انتخاب کند این نام همان برن تجاری و لوگو محسوب میشود و میتواند محصول شما را از محصولات دیگر تمایز دهد.

.برای ثبت برند به موسسه ی حقوقی تکسفیر مراجعه کنید و تنها کار خود را با تهیه ی مدارک لازم ثبت برند به اتمام برسانید و انجام مراحل ثبت برند را از صفرتاصد به ما بسپارید.

چگونه مراحل ثبت برند را طی کنیم؟

برای انجام کلیه ی مراحل ثبت برند میتوانید با مراجعه به موسسه ی تکسفیر واقع در شهر کرج در ارتباط باشید و صفر تا صد مراحل را بهکارشناسان با تجربه بسپارید شما با انجام مراحل ثبت برند میتوانید کسب و کار خود را رونق دهید و به رشد اقتصادی برسید.

اختیارات مدیران در شرکت های دولتی

به موجب ماده 300 ل.ا.ق.ت شرکت های دولتی تابع قوانین تاسیس و اساسنامه های خود می باشند و چنانچه موضوعاتی در قوانین و اساسنامه های آن ها ذکر نشده باشند تابع مقررات قانون تجارت می باشند.

حال برای بررسی قلمرو اختیارات مدیران در شرکت های دولتی و مقایسه آن با شرکت های سهامی بخش خصوصی به عنوان نمونه اساسنامه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی آن را مورد مطالعه قرار می دهیم .

به موجب ماده 12 اساسنامه مزبور، هیئت مدیره مرکب از سه معاون وزیر کشاورزی و چهار نفر ذیصلاح دیگر می باشد.

این مدیران برای مدت چهار سال انتخاب می شوند. تا انتخاب هیئت مدیره جدید، هیئت مدیره قبلی به مسئولیت خود ادامه می دهد.

در صورتیکه به موجب ماده 109 ل.ا.ق.ت مدت مدیریت مدیران در شرکت های سهامی نیز در صورت انقضای مدت مدیران جدید، مدیران سابق کماکان مسئول امور شرکت و اداره آن خواهد بود برای ثبت شرکت با ما در تماس باشید

اختیارات قانونی رئیس هیئت مدیره:

این اختیارات عبارتند از:

دعوت و اداره جلسات هیئت مدیره:

رئیس هیئت مدیره مکلف است علاوه بر دعوت مجامع عمومی سهامداران ،در مواردی هم که هیئت مدیره موظف به دعوت مجامع مزبور می باشد آن ها را دعوت نماید و هرگاه رئیس هیئت مدیره نتواند بطور موقت وظایف خود را انجام دهد نائب رئیس هیئت مدیره وظایف وی را انجام خواهد داد (مستفاد از مواد 120 و تبصره 2 ماده 119 ل.ا.ق.ت)

خصوصی سازی، نحوه واگذاری سهام

به موجب قسمت دوم اصل 85 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که می گوید:

«... مجلس شورای اسلامی می تواند تصویب دائمی اساسنامه سازمان ها، شرکت ها و موسسات دولتی یا وابسته به دولت را با رعایت اصل 72 به کمیسیون های ذیربط واگذار کند و یا اجازه تصویب آنها را به دولت بدهد...».

تاسیس شرکت ها

طبقه بندی و قواعد عمومی تاسیس شرکت های دولتی در حقوق ایران و فرانسه

شرکت های دولتی در حقوق ایران و فرانسه انواع مختلفی دارد، این نوع شرکت ها را می توان در حقوق ایران به سه طبقه تقسیم نمود:

شرکت هایی که به حکم قانون تاسیس شده و صد در صد سهام آن ها به دولت تعلق دارد.

شرکت هایی که ملی یا مصادره شده و بیش از پنجاه درصد از سهام آن ها به دولت تعلق دارد.

شرکت هایی که با بیش از پنجاه درصد سهام آن متعلق به دولت تاسیس می شوند (قانون محاسبات عمومی کشور). ( روزنامه رسمی 1366)

در حقوق فرانسه نیز شرکت های دولتی به سه طبقه تقسیم می شوند که عبارتند از شرکت های دولتی (در معنای اخص کلمه) ، ملی شده و مختلط اقتصادی

ثبت برند چقدر زمان میبرد

با توجه به اینکه ثبت برند زمان بر است و مدت زیادی را باید برای دریافت گواهی ثبت برند خود طی کنید میتوانید با مراجعه به موسسه ی حوقی تکسفیر و کارشناسان با تجربه در زمینه های ثبت انواع برند در زمان خود صرفه جویی کنید

در طی انجام مراحل ثبت برند باید اطلاعات کافی و دقیق در حوزه های ثبتی را داشت زیرا که اشتباه در مرحله و هر اشتباه کوچکی میتواند شما را ماه ها به عقب انداخته و مرحله ی ثبت برند برای شما طولانی شود

ثبت شرکت در کرمانشاه


کرمانشاه، نهمین شهر پر جمعیت است و می توان گفت یکی از کلان شهرهای ایران و مرکز استان کرمانشاه در ایران است که دارای جمعیتی بالغ بر 947هزار نفر در سال 95 می باشد . شهر کرمانشاه بزرگترین شهر کُردنشین و مهمترین شهر در منطقه مرکزی غرب ایران است. استان کرمانشاه ناحیه ای کوهستانی است که بین فلات ایران و جلگه بین النهرین قرار گرفته و سراسر آن را کوه ها، قله ها و ارتفاعات رشته کوه های زاگرس پوشانده است. رشته کوه های زاگرس در محدوده استان کرمانشاه به صورت موازی قرار دارند و دشت های مرتفع کوهستانی و گذرگاه های مهم زاگرس در این بین شکل گرفته است .