مقالات

مدارک ثبت شرکت

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کرج

همانطور که می دانید ثبت شرکت در کرج یکی از خدمات بسیار اساسی و تخصصی است که توسط موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر ارائه می شودثبت شرکت که امروزه یک امر اساسی و مهم در تجارت محسوب می شود برای اثبات هویت رسمی تجاری شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد .

ثبت طرح صنعتی در شیراز

ثبت طرح صنعتی ، در سراسر کشور های جهان و ایران و استان ها انجام میگردد که در این مقاله به بررسی موقعیت جغرافیایی شیراز و چگونگی مراحل ثبتی آن می پردازیم.

جهت ثبت طرح صنعتی در شیراز از کجا شروع کنیم؟

اگر ایده ای جهت  ثبت طرحی مبتکرانه و خلاقانه در راستای تولید محصولات ، کالاها و یا نوع بسته بندی آنها دارید ، آن را سریعا به ثبت برسانید قبل از افشاء آن!!!

مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی تکسفیر84 24 40 32 - 026         |       174 1986 - 0912

طرح صنعتی چیست؟

ثبت طرح صنعتی چیست؟

نحوه ی ثبت طرح صنعتی؟

ثبت طرح صنعتی با چه مدارکی انجام میشود؟

دردنیایی که هر روزه مسئله ، طرح ، نقشه ، محصول ، فرآیند جدیدی ابداع میگردد ، اشخاص برای مالکیت و ثبت و ضبط و نگهداری آن اصرار به ثبت آن به نام خود دارند، پس قبل از مطرح کردن آن ، با تحقیق و مشاوره با موسساتی چون موسسه حقوقی تکسفیر که سابقه ی درخشان و اعتبار خود را از میان رقبا تثبیت کرده اند ، باید طرح خود را ثبت نمود تا حق تقدم شما در راستای مالکیت فکری خود را ایمن و حفظ گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان : 84 24 40 32 - 026         |       174 1986 - 0912

ثبت بین المللی طرح صنعتی

طرحی نوابداع و جدید برای محصولات تولیدی ، نوع بسته بندی آنها و .... که قابل به ثبت رساندن در اقسا نقاط جهان می باشد ، که توصیه میشود قبل از بازگویی و افشاء طرح خود ، به منظور جلوگیری از سوء استفاده رقبای داخلی و خارجی آن را به ثبت برسانید.

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت طرح صنعتی و یا ثبت بین المللی طرح صنعتی خود با موسسه حقوقی تکسفیر تماس حاصل فرمایید : 84 24 40 32 - 026         |       174 1986 - 0912

مراحل ثبت برند بین المللی

برای ثبت برند به صورت بین المللی باید مراحل ثبت برند بین المللی را انجام داد با ثبت برند بین المملی تجارت شما جهانی می شود ویک برند سازی جهانی محصوب می شود و تجارت شما را رنگ و بوی تازه ای می دهد برای جهانی شدن برند لازمه ی کار انجام مراحل ثبت برند بین المللی است.

برای انجام  مراحل ثبت بین المللی یک برند باید بطور جداگانه تعدادي تقاضانامه را در ادارات كشورهاي مختلف عضو به زبانهاي گوناگون با پرداخت هزينه هاي متفاوت و در زمان طولاني ، توضيع نمايد .

وبرای آسان شدن روند ثبت بين المللي و تحصيل حقوق ناشي از آن تعدادي از كشورهاي عضوكنوانسيون پاريس اتحاديه بين المللي را جهت حمايت از مالكيت صنعتي در راستاي كنوانسيون مزبور تشكيل داده اند و در آن سيستم مادريد را به عنوان دستورالعمل ثبت بين المللي علائم تجارتي تصويب کرده اند.ثبت برند در کرج

اخذ گواهی ارزش افزوده

شماره اقتصادی که یک شماره ی 12رقمی است را اصطلاحا با نام کد اقتصادی شناخته شده است و معروف به کد اقتصادی است برای اشخاص حقیقی و حقوقی پس از طی مراحلی که طبق قانون مقرر شده است توسط اداره‌ی دارایی در مرکز شهرستان‌ها و استان‌ها صادر می‌شود.

به بیانی دیگر هر شرکتی نیازمند یک کد اقتصادی است. این کد عملیات یک شرکترا اعم از خدمات شرکت و خرید و فروش شرکت را که در قراردادها و فاکتورها ذکر می‌شود مشخص می‌کند. اخذ این کد برای شرکت‌ها اجباری است.

تعریف کد اقتصادی شرکت

کد اقتصادی هر شرکت یک شماره ی منحصر به فرد و دارای 12 رقم است که برای شرکت شما حکم یک شناسنامه و کد مخصوص که مختص همان شرکت است این کد در واحد مالیاتی بسیار استفاده می‌شود ، امروزه فعالیت‌های اقتصادی بسیاری وبه ‌صورت های مختلفی انجام می‌شود برای حمایت از فعالیت کنندگان و تولید کنندگان در این زمینه و نظارت بر اعمال اقتصادی شرکت ها لازم به شناخت و تشخیص افراد فعال در این زمینه است.

اخذ کد اقتصادی شرکتها

تمام شرکت‌ها و موسسه‌ ها و سازمان ها بعد از ۲ ماه بعد از ثبت یا افزایش سرمایه باید مالیات “دو در هزار” خود را پرداخت کنند در غیر اینصورت مشمول جریمه‌ به میزان ۲ برابر مالیات مربوطه می شوند بعد از ثبت یک شرکت باید در اداره‌ی دارایی تشکیل پرونده‌ی مالیاتی دهند و به این ترتیب خود را به اداره‌ی دارایی معرفی کنند.

با این کار شرکت‌ها و موسسه‌های حوزه‌ی مالیاتی، شماره‌ی پرونده‌ی مالیاتی، ممیز و سر ممیز خود را مشخص می‌کنند.

 اخذ کد اقتصادی اشخاص حقوقی

سازمان امور مالياتي كشور در اجراي سياست دولت جمهوري اسلامي ايران در توسعه خدمات الكترونيكيو در راستاي اجراي طرح جامع مالياتي، هم چنين به منظور تشويق وتوسعه خود اظهاري ماليات بر پايه احترام واعتماد متقابل با استفاده از تجارب که دارد، در نظر دارد نسبت به ثبت نام الكترونيكي موديان و اخذ كد اقتصادي به منظور بهره مندي از خدمات الكترونيكي نوين اين سازمان اقدام نمايد.

در اولين مرحله از اين برنامه ثبت نامالكترونيكي اشخاص حقوقي صورت خواهد پذيرفت. مستند ذيل در بر دارنده راهنماي ثبت نام الكترونيكي اشخاص حقوقي در اين سامانه مي باشد.

شناسایی و بررسی حقوقی ثبت برند

حقوق ناشی از خلاقیت ها و آفرینش های فکری در زمینه های علمی، صنعتی، ادبی و هنری می باشد .

-1حقوق مالکیت صنعتی که شامل حق اختراع، طرح های صنعتی، علایم تجاری وعلایم جغرافیایی می شود.

-2 حقوق مالکیت ادبی و هنریکه به حمایت از حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان میپردازد.

برای انجام مراحل ثبت شرکت در کرج با ما تماس بگیرید