فروش شرکت چندمنظوره

دسامبر 31

نحوه تشکیل دادن پرونده مالیاتی

تشکیل پرونده ی مالیاتی

به خاطر قوانین تجارتی همه ی افراد حقوقی بعد از ثبت و تاسیس در واحد مالیاتی برای تشکیل پرونده ی خود باید اقدام کنند.با توجه به قانون واحد مالیاتی،شرکت ها تا دو ماه بعد از تاسیس شرکت موظف اند تشکیل پرونده ی دارایی داده و همینطور هزینه ی حق التمبر را پرداخت کنند.هر شرکتی که پرونده ی مالیاتی نداشته باشد نمی تواند کد اقتصادی دریافت کند که بدون کد اقتصادی شرکت ها نمی توانند فعالیتی داشته باشند.همینطور شرکت ها بدون پروانه ی مالیاتی در اخر سال مالی نمی توانند اظهارنامه ی مالیاتی شرکت را به سازمان مالیات و دارایی بدهد.همچنین شرکتی برای تشکیل پرونده ی مالیاتی در زمان معین اقدامی نکند طبق قانون سازمان مالیات و دارایی مرتکب جرم می شود.

تشکیل پرونده ی مالیاتی به منظورآن است که شرکت به سازمان امور مالیاتی اعلام کند که همچین شرکتی تاسیس شده است و سرمایه شرکت را پرداخت کنند وگرنه جریمه ی مالیاتی دو برابر مبلغ اولیه را باید پرداخت کنند.

برای مشخص کردن حوزه ی مالیاتی و تشکیل پرونده ی دارایی باید به نزدیک ترین اداره ی امور مالیاتی مراجعه کرد.برای جلوگیری از مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاید کد پستی خود را از اداره ی پست استعلام کنید چون در صورت وجود تفاوت ادرس با کد پستی برای گرفتن کد اقتصادی با مشکل مواجعه خواهید شد.کارشناسان مجرب ما در تکسفیر با وجود تجربه و تخصص بهترین کمک رسانی را به شما میکنند و می توانید با ما تماس بگیرید.

مدارک لازم برای تشکیل پرونده ی دارایی

  • ارائه ی اصل و فتوکپی مدارک اعضا و همچنین اساسنامه،اظهارنامه،شرکت نامه،روزنامه ی رسمی،تقاضانامه و مهر شرکت
  • ارائه ی اصل و فتوکپی اخرین تغییر در روزنامه ی رسمی کشور
  • کامل کردن دفترچه مشخصات شناسایی شرکت
  • ارائه ی گواهی صاحب امضای مجاز اشخاص حقوقی در دفترخانه
  • ارائه ی فیش واریزی 2 در 1000 سرمایه اولیه ی شرکت
  • ارائه ی فیش اب و برق گاز و تلفن دفتر شرکت
  • ارائه ی وکالت نامه یا معرفی نامه کتبی از طرف مدیرعامل در صورتی خودش حضور نداشته باشد.
  • ارائه ی اجاره نامه یا سند مالکیت دفتر شرکت

تشکیل پرونده ی مالیاتی

ارائه ی چند نکته ی ضروری در پرونده ی مالیاتی

اجاره نامه باید دردفتر اسناد یا دفتراملاک تنظیم شود و کد رهگیری اینترنتی و هولوگرام داشته باشد. اگر محل شرکت محل سکونت مدیرعامل باشد و شرکت خانوادگی تاسیس شود باید اجاره ی ان به نام شرکت تنظیم شود. کارت ویزیت املاکی که سند اجاره در ان تنظیم شده است باید ضمینه ی قرارداد باشد. درصورتی که مکان دفتر به صورت واقعی اعلام نشده باشد نمی توان تشکیل پرونده داد و باید اجاره نامه و سند مالکیت ان به نام شرکت باشد و در واحدهای مالیاتی برای بررسی درست و واقعی بودن آدرس که در روزنامه شرکت موجود می باشد به بازدید آن می روند. اگر شرکت در سال مالی قبل فعالیتی نداشته باشد یا تازه تاسیس باشد باید به دارایی عدم فعالیت شرکت را گزارش کرد. اگر فاصله ی تاسیس شرکت تا مدت زمان تشکیل پرونده 1سال باشد توضیحات شرکت برای عدم تشکیل پرونده ضروری است. همچنین تشکیل پرونده ی مالیاتی یک هفته زمان می برد.

بازدید 33 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید