خانه

سپتامبر 21

پایان مأموریت مدیران در شرکت ها

پایان مأموریت مدیران در شرکت ها

در این مقاله قصد داریم تا دررابطه با پایان مأموریت مدیران در شرکت ها صحبت کنیم .

تا زمانی که شرکتی در حال فعالیت باشد ، مدیران آن مجموعه تمام مسئولیت های حقوقی شرکت را بر عهده دارند و باید برای رعایت تمام موازین حقوقی اعم از قانون تجارت تلاش کنند .

اما گاهی اوقات بنا به دلایل خاصی ممکن است مدیران یک شرکت بخواهند که استعفا دهند و یا شرکت تصمیم به برکناری آنها داشته باشد . حال ما می خواهیم در این مقاله این عوامل را مورد بررسی قرار دهیم .

پایان مأموریت مدیران در شرکت ها :

عللی که باعث پایان مأموریت مدیران در شرکت ها می شود به چهار دسته تقسیم می شوند که این چهار علل عبارت اند از :

1-   استعفای مدیر مجموعه :

شرکت ها باید دارای نمایندگی هایی به صورت رسمی و قانونی باشند ؛ به همین علت مدیران یک شرکت نمی توانند هر زمان که خواستند از شرکت استعفا دهند . در این خصوص باید به اساسنامه شرکت مراجعه کرد تا ببینیم که شرکت برای استعفای مدیر چه قوانینی را در نظر گرفته است .

حال اگر در اساسنامه شرکت در رابطه با این موضوع موردی ذکر نشده باشد ، در این صورت باید استعفای مدیران توسط هیات مدیره شرکت به تصویب برسد تا مدیران بتوانند استعفا دهند .

2-   عزل کردن مدیر :

بر اساس ماده 107 قانون تجارت ، مدیران توسط مجمع عمومی انتخاب می شوند و به همین علت نیز عزل مدیران هم توسط مجمع عمومی صورت می گیرد . هر زمانی که مجمع عمومی مدیران شرکت را عزل نماید باید در عین حال جانشین آنها را نیز تعیین کند .

همچنین لازم به ذکر است که در صورتی که مجمع عمومی ، مدیری را عزل نماید ، آن مدیر نمی تواند خواهان پرداخت غرامت باشد .

3-   سلب کردن شرایط مربوط به مدیریت :

در صورتی که دادگاه صالح حکم دهد که مدیر یک شرکت شرایط مدیریت را از دست داده است در این صورت مدیریت آن مدیر منفصل می گردد . همچنین اگر مدیر توانایی اداره امور مالی را نداشته باشد و یا ورشکسته شود ، در این صورت نیز مدیریتش منفصل می گردد . از دیگر شرایطی که باعث سلب مدیریت می شود این است که مدیر جرائم ذکر شده در زیر را انجام دهد :

جرائمی از قبیل : سرقت ، خیانت در امانت ، کلاهبرداری ، اختلاس ، تصرف غیر قانونی اموال عمومی و... همچنین اگر مدیر یک شرکت کارمند دولت گردد نیز از مدیریت عزل می گردد .

4-   به سر رسیدن انقضای مدیریت :

در گروهی از شرکت ها مانند شرکت های با مسئولیت محدود می توان ذکر کرد که مدت مدیریت یک مدیر نامحدود باشد ، که در این شرکت ها انقضای مدیریت معنایی ندارد . اما در شرکت های سهامی این امر متفاوت است و مدت مدیریت مدیران در اساسنامه شرکت قید می گردد و این مدت مشخص شده نمی تواند از دو سال بیشتر باشد .

در نتیجه در شرکت های سهامی عام و خاص باید هر دو سال یک بار مجمع عمومی تشکیل گردد و مدیر جدید را تعیین کند .

بازدید 9 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید