ضرورت اخذ جواز کسب

ژانویه 10

ضرورت اخذ جواز کسب

اهمیت اخذ جواز کسب

اگر قصد دارید با راه انداختن یک حجره یا مغازه کوچک کاسبی کنید و با خیال آسوده درآمدی کسب کنید اهمیت اخذ جواز کسب را درک خواهید کرد .

افراد صنفی عرضه کننده کالاها و خدمات ، مکلفند با الصاق برچسب روی کالا، یا نصب تابلو در محل کسب یا حرفه، قیمت واحد کالا یا دستمزد خدمت را به طور روشن و مکتوب و به گونه ای که برای همگان قابل رۆیت باشد اعلام کنند علاوه براین هر فرد صنفی و هر کاسبی در مقابل دریافت بها اجرت یا دستمزد باید صورت حسابی با عنوان فاکتور به مشتری بدهد.

تکلیف قانونی دیگری که در جریان کسب و کار برای کاسبان وجود دارد رعایت بهداشت است شمایی که چند صباحی است که کسب و کاری راه انداخته اید اگر متوجه شده اید که قوانین و مقررات چه وظایفی را برعهده شما گذاشته اند

بهتر است این را هم بدانید که اگر خدای ناکرده در انجام این وظایف کوتاهی کنید یا بخواهید با حقه و کلک برسود خود بیفزایید هم نانی که به خانه می برید را شبهه ناک کرده اید و هم باید منتظر عواقب قانونی آن که معمولا از جنس مجازات هستند باشید "قانون نظام صنفی" . "قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان" بایدها و نبایدهایی را که یک مغازه دار یا حجره دار باید رعایت کند در دل خود جای داده اند.

براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی انتشار هرگونه آگهی تبلیغاتی به هر طریق توسط فرد صنفی فاقد پروانه کسب معتبر ممنوع شد.

در جریان رسیدگی به گزارش یک شوری لایحه اصلاح قانون نظام صنفی و رسیدگی به ماده 9 این لایحه، یک تبصره به ماده 17 قانون نظام صنفی الحاق کردند که براین اساس انتظار هرگونه آگهی تبلیغاتی به هر فرد صنفی فاقد پروانه کسب معتبر ممنوع است و متخلف به جریمه نقدی از یک میلیون ریال تا دویست و پنجاه میلیون ریال محکوم می شوند.

همچنین براساس این تبصره رسانه های گروهی، چاپخانه ها و مؤسسات تولید محصولات چند رسانه ای مکلفند قبل از قبول هرگونه آگهی تبلیغاتی یک نسخه از پروانه کسب متقاضی را مطالبه نمایند در غیر این صورت به جریمه نقدی موضوع این تبصره محکوم می شوند.

با تشکر مدیریت سایت موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر ( ثبت شرکت در کرج  )

بازدید 2575 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 مهر 1397 ساعت 13:47