چهارشنبه, 11 فروردين 2020 ساعت 14:03

مراحل ثبت برند در کرج

برای ثبت برند باید مراحل اداری آن طی شود که در این بحث برای شما راجب آن توضیح داده می شود. اما در ابتدا کمی شما را با برند آشنا خواهیم کرد. اینکه اصلا معنای برند چیست؟و برای چه کاری مناسب است؟

برند به معنای نشانه – سمبل – علامت و یا ترکیبی از اینها می باشد که در شناسایی محصول به ما کمک می کند و باعث می شود که یک محصول از محصولات دیگر متفاوت شود و باعث شناسایی بهتر محصول می شود.

از ویژگی های مهم برند این است که برند برای هر محصولی باید جدید باشد و توسط فرد دیگری مورد استفاده قرار نگرفته باشد. برند ها باید طرح و شکلی باشند که به طور ابتکاری طراحی شده باشند.

مدارک لازم برای ثبت برند در کرج به دو دسته تقسیم می شود از جمله:

1-    مدارک لازم برای ثبت برند توسط اشخاص حقیقی

2-    مدارک لازم برای ثبت برند توسط اشخاص حقوقی

حال در ادامه بحث به ذکر این مدارک می پردازیم.

مدارک لازم برای ثبت برند توسط اشخاص حقیقی عبارت اند از : تصاویر شناسنامه و کارت ملی و کارت بازرگانی و مجوز فعالیت شخص تقاضا دهنده.

و مدارک لازم برای ثبت برند توسط اشخاص حقوقی عبارت اند از : تصاویر شناسنامه و کارت ملی مدیریت عامل شرکت و تصویر مجوز فعالیت شرکت و کارت بازرگانی و تصویر روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات صورت گرفته در شرکت که از این تغییرات نباید بیشتر از دو سال بگذرد و همین طور یک نمونه از علامتی که شخص می خواهد به عنوان برند ثبت کند را باید در یک کادر ده در ده در این مرحله ارائه دهد.

پس از بررسی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند حال به ذکر مراحل ثبت برند در کرج می پردازیم:

برای ثبت برند در کرج ابتدا باید وارد سایت اینترنتی به آدرس http://ip.ssaa.ir شوید و سپس اظهارنامه ثبت برند را در این سامانه تکمیل کنید. بعد از آن مراحل ثبت برند را که به ترتیب زیر می باشد مرحله به مرحله طی کنید:

ابتدا باید نوع اظهارنامه خود را تعیین کنید سپس مشخصات مالک را ذکر نمایید و بعد از آن اطلاعات وارد شده را بررسی و تایید نمایید . در مرحله بعد باید هزینه مورد نیاز برای ثبت را به صورت اینترنتی پرداخت کنید که در نتیجه شماره اظهارنامه و رمز مربوطه به تلفن همراه شما پیامک می شود.

بعد از انجام مراحلی که برای شما ذکر کردیم یک کد رهگیری به شخص متقاضی ارائه داده می شود که بعد از آن شخص متقاضی باید نسخه تایید شده از برند را امضا کرده و به همراه مدارک به ادرس مرکز مربوطه ارسال کند . در نهایت تقاضای شخص متقاضی برای رسیدگی توسط مرکز مربوطه در نوبت قرار می گیرد و کارشناسان مربوطه نظر خود را در رابطه با ثبت برند مورد نظر متقاضی در کرج اعلام میکنند که در صورتی که نظر انها مثبت بوده باشد به متقاضی اطلاع داده می شود که مبلغ نهایی مورد نظر را واریز کند و بعد از آن در روزنامه رسمی قوه قضاییه اعلام می شود و سپس بعد از حدود یک ماه کاری وارد سامانه ثبت مالکیت صنعتی می شود.

برای ثبت برند مورد نظر خود در تهران و کرج می توانید به موسسه حقوقی تکسفیر مراجعه کنید و از متخصصان ما در این زمینه راهنمایی بگیرید . متخصصان ما می توانند در تمامی مراحل ثبت برند مورد نظرتان شما را به بهترین شکل ممکن یاری کنند.

بازدید 27 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 دی 1398 ساعت 12:04

نوشتن دیدگاه