جمعه, 13 فروردين 2020 ساعت 17:39

مراحل ثبت برند - ثبت برند - ثبت برند تجاری

همان طور که در مقالات دیگر ذکر کردیم برند یا علامت تجاری عبارت است از علائم و نشانه ها و طرح ها که به طور منحصر به فرد برای اشخاص حقیقی و یا حقوقی طراحی شده باشد و به طور رسمی در اداره ثبت شرکت ها و علائم و اختراعات به ثبت رسانده شود.

در این مقاله مراحل ثبت برند و ثبت برند تجاری را شرح خواهیم داد :

مراحل ثبت برند:

برای ثبت برند ابتدا باید متقاضی به سامانه اینترنتی http://iripo.ssaa.ir مراجعه کنند و اظهارنامه برند خود را ثبت کنند.با استفاده از این سامانه اینترنتی به راحتی میتوانید برند مورد نظر خود را ثبت کنید و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به اداره ثبت علائم تجاری نمی باشد. بعد از ثبت اظهارنامه مربوطه اداره ثبت علائم تجاری پاسخ شما را از طریق قسمت پیگیری اظهارنامه و خلاصه پرونده مطرح می کند.(لازم به ذکر است که ثبت برند تجاری به صورت حضوری هم امکان پذیر می باشد به این صورت که شخص متقاضی باید به اداره ثبت علائم تجاری مراجعه کند و درخواست ثبت برند خود را به صورت کتبی ارائه دهد. ) با این وجود روش ثبت برند به صورت اینترنتی بسیار راحت تر بوده و شرایط ثبت برند را برای متقاضی آسان تر میکند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند:

برای اشخاص حقیقی:

کپی شناسنامه و کارت ملی و کارت بازرگانی وکپی مجوز فعالیت می باشد.

و برای اشخاص حقوقی:

کپی شناسنامه و کارت ملی و کپی روزنامه تاسیس – کپی مجوز فعالیت -کارت بازرگانی.

بعد از انجام مراحل فوق یک کد رهگیری به شما داده می شود. بعد از آن اگر کارشناس بخش مربوطه مدارک شما را مورد تایید قرار دهد دو عدد قرارداد به ادرس محل سکونت شما ارسال می کند که شما باید هر دو قرارداد را امضا کرده و یکی از این دو قرارداد را به همراه نتیجه کپی برابر اصل آن و همین طور فیش مبلغ واریزی به آدرس اداره ثبت شرکت ها و علائم تجاری ارسال کنید که در این صورت مدارک مورد نظر شما بعد از ارسال به اداره ثبت علائم تجاری مورد بررسی قرار می گیرد و مراحل ثبت برند آغاز می شود.

ثبت برند تجاری مزیت هایی دارد که مطابق با متن زیر آنها را شرح می دهیم:

ثبت برند تجاری باعث می شود که شخصی که مالک برند است از حمایت های اجراهای قانونی برخوردار شود . همچنین ثبت برند تجاری باعث می شود که از رغابت های غیرقانونی مانند: جعل علامت تجاری جلوگیری شود.

به طور کلی ثبت علامت تجاری در کل دنیا باعث پیشرفت کارآفرینی می شود.

برای ثبت برند مورد نظر خود بهتر است که از یک مشاور حقوقی کمک بگیرید زیرا ثبت برند پیچیدگی های زیادی دارد که ممکن است نتوانید آن را به درستی انجام دهید و در نتیجه درخواست ثبت برند شما لغو گردد .

موسسه حقوقی تکسفیر می تواند به شما برای ثبت برند مورد نظرتان در شهرهای تهران و کرج یاری دهد تا بتوانید به آسان ترین شکل ممکن برند خود را به طور رسمی به ثبت برسانید.از متخصصان ما مشاوره بگیرید.

بازدید 43 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 24 دی 1398 ساعت 08:58

نوشتن دیدگاه