مراحل ثبت برند

سپتامبر 02

مراحل ثبت برند

مراحل ثبت برند
ثبت برند چیست؟

تمام شرکتها که به تولید هرنوع کالایی میپردازند باید شرکت خود را ثبت کنند و مراحل ثبت برند خود را برای پیشرفت و معرفی محصول به بازار کار طی کنند با انجام مراحل ثبت برند شما محصولاتتان را ازد محصولات مشابه جدا میکنید با کیفیت خوب محصولتان و انجام مراحل ثبت برند تولیدات داخلی را بالا میبرید و بازخورد مالی خوبی برای خودتان دارید (ثبت برند در کرج)

برند برای موسسات تجاری الزامی است و باید تمامی موسسات و شرکت هاپس از ثبت شرکت خود مراحل ثبت برند را به طور کامل طی کنند موسسه ی حقوقی تکسفیر قصد براین دارد که این مراحل ثبت برند را برای شما باز گو کند. برند در واقع نشانی است که قادر است کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده شرکت و موسسه ی شما را از شرکت و موسسات دیگر به طور کامل متمایز می کند و شما از این طریق احساس امنیت بیشتری خواهید داشت.هر فردی برای ثبت برند خود موظف است که مراحل ثبت برند را انجام دهد.انجام کلیه ی مراحل ثبت برند الزامی است.

تعاریف ثبت برند

* نام تجارتي يعني اسم يا عنواني كه معرف و مشخص‌كننده شخص حقيقي ياحقوقي باشد.

* علامت يعني هر نشان قابل رؤيتي كه بتواند كالاها يا خدمات اشخاص حقيقي يا حقوقي را از هم متمايز سازد.

* علامت جمعي يعني هر نشان قابل رؤيتي كه باعنوان علامت جمعي در اظهارنامه ثبت معرفي شود و بتواند مبدأ و يا هرگونه خصوصيات ديگر مانند كيفيت كالا ياخدمات اشخاص حقيقي و حقوقي را كه از اين نشان تحت نظارت مالك علامت ثبت شده جمعي استفاده مي‌كنند متمايز سازد.


مزایای پس از انجام مراحل ثبت برند                                                                 

    شرکت‌ها را قادر می‌سازد محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند.
    ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت‌ها هستند.
    اجازه استفاده از  آنها به اشخاص ثالث داده می‌شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می‌باشند.
    جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی هستند.
    ممکن است دارائی ازرشمند کسب و کار باشند
    شرکت‌ها را تشویق می‌کنند در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه‌گذاری کنند.
    ممکن است برای دریافت وام مفید باشند.

   تضمین می‌کند که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.پس برای انجام مراحل ثبت برند خود اقدام کنید

مراحل ثبت برند

ثبت برند و یا علامت تجاری ، رکن اصلی کسب و کار محسوب میشود و هر شرکت یا موسسه باید نسبت به مراحل ثبت برند خود اقدامات لازم را انجام دهد . با ثبت برند و انجام مراحل ثبت برند محصولات و یا خدمات شما در بازار هدف شناخته می شود و  این امر مانع از استفاده رقبا از نام و نشان تجاری شما می گردد. باید بدانید تنها به ثبت رسیدن برند مورد اهمیت نمی باشد بلکه قوانین استفاده و نگهداری از آن نیز بسیار مهم است .انجام مراحل ثبت برند یکی از بهترین راههای موفقیت در رقابت سالم می باشد و از مهمترین راهکارهای متمایز کردن کالا و خدمات است.
روش ثبت برند و مراحل ثبت برند

باید بدانید که برند خود را می توانید در شکل های مختلف به ثبت برسانید به عنوان مثال : لوگو ، لوگو تایپ ، طرح ، آرم یا نام تجاری .


مراحل ثبت برند

  
    تنظیم اظهارنامه ثبت برند در دونسخه و تکمیل آن
    جمع آوری مدارک شناسایی متقاضی ثبت برند یا مدیرعامل شرکت و کلیه اوراق شرکت
    درخواست اخذ استعلام از اداره مالکیت صنعتی در صورت نیاز
    ارسال مدارک از طریق سامانه ثبت برند

مدارک ثبت برند برای انجام مراحل ثبت برند

مدارک ثبت برند برای انجام مراحل ثبت برند برای شخص حقوقی

     کپی مجوز فعالیت
    کارت بازرگانی

     کپی شناسنامه
    کپی کارت ملی
    کپی روز نامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت

مدارک ثبت برند برای انجام مراحل ثبت برند برای شخص حقیقی

      کارت ملی 

      کپی شناسنامه
      کپی کارت بازرگانی
      کپی مجوز فعالیت ( جواز تأسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت )

زمان ثبت برند در طی مراحل ثبت برند

بعد از ثبت نام و ارسال مدارک از طریق سامانه ثبت اینترنتی اداره ثبت علامت تجاری و بررسی کارشناس این اداره و چنانچه هیچ گونه نقص در پرونده موجود نباشد آگهی آن صادر میشود. این فرآیند تقریبا ۴۵ روز کاری زمان می برد بدیهی است این بازه زمانی با توجه به درخواست متقاضیان و نوع برند در خواستی متغیر می باشد.


هزینه ثبت برند برای مراحل ثبت برند

 

هزینه های ثبت برند با توجه به نوع درخواست برند تجاری و طبقات درخواستی متغیر می باشد شما میتوانید با موسسه ی حقوقی تکسفیر مراحل ثبت برند را به طور کامل و دقیق  انجام دهید (ثبت برند در کرج)

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند

میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید ما میتوانیم مراحل ثبت برند شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم و در زمینه های  ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج میتوانیم بهترین خدمات را برای شما ارائه دهیم مراحل ثبت برند خود را به ما بسپارید

بازدید 316 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 11 شهریور 1397 ساعت 12:07