ثبت علامت تجاری فوری و سریع

آگوست 09

ثبت علامت تجاری فوری و سریع

ثبت علامت تجاری فوری و سریع

به هر نوع علامت اعم از تصویر، رقم ، حرف و... برند گفته می شود.از برند برای تشخیص محصولات یک تولید کننده از سایر محصولات مشابه دیگر استفاده می شود.

ثبت برند یک رکن مهم و اصلی در کسب و کار محسوب می شود و بسیار حائز اهمیت می باشد.ثبت برند یا علامت تجاری باعث می شود که محصول شما از سایر محصولات شناخته شود و از سوء استفاده رقبا جلوگیری می نماید.

ثبت برند باعث می شود که شما بتوانید محصولات خود را به راحتی تبلیغ نمایید.

 

 

ثبت علامت تجاری فوری و سریع

نحوه ثبت برند :

علامت تجاری یا برند در شکل های مختلف مثل طرح ، آرم ، لوگو ، لوگو تایپ به ثبت می رسد.اگر قصد ثبت علامت تجاری خود را دارید می توانید به موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر مراجعه نمایید و از صفر تا صد ثبت برند را به ما بسپارید.

مزایای داشتن نام تجاری چیست ؟

امروزه تجارت داخلی و بین المللی رشد چشمگیری در جهان داشته است و هر روز شاهد معاملات بسیاری با ارقام نجومی هستیم.گستره فعالیت های تجاری نسبت به گذشته گسترده تر شده است که علاوه بر خرید و فروش ، تولید ،واردات و صادرات فعالیت های تجاری در زمینه هنری و ورزشی نیز رشد داشته است.

بخش گسترده ای از این فعالیت های تجاری در قالب نام تجاری انجام می شود.بنابراین مباحث مربوط به ثبت برند و علائم تجاری در اکثر کشورها رشد بینظیری داشته است.به همین دلیل امروزه اکثر این کشورها دارای قوانین نظارتی بر روی برند ها می باشند.

مطابق قوانین موجود در ایران علائم تجاری که ثبت شده اند قابل حمایت می باشند.

نحوه ثبت علامت و مدارک و مستندات آن در ایران تقریبا مشابه سایر کشور ها می باشد.به بیان دیگر اظهارنامه های ثبت برند در کشورها ساختار مشابه ای دارند .یکی از اهداف مهم سازمان جهانی مالکیت معنوی در اجرای ماده 4 کنوانسیون تاسیس سازمان جهانی مالکیت معنوی این است که با گرفتن تدابیر و تصویب کنوانسیون ها مثل موافقتنامه و پروتکل مادرید ، معاهده سنگاپور و معاهده حقوق علائم تجاری مراحل ثبت علامت تجاری را در کشورهای عضو یکسان نماید.این عمل باعث برداشتن قدم های مهمی برای یکسان نموده رویه ثبت برند در کشورهای عضو شده است.

مراحل ثبت برند یا علامت تجاری :

 1. تنظیم دو نسخه اظهارنامه ثبت برند
 2. ارائه مدارک شناسایی متقاضی ثبت یا مدیرعامل شرکت و کلیه اوراق شرکت
 3. درخواست اخذ استعلام از اداره مالکیت صنعتی در صورت نیاز
 4. ارسال مدارک از طریق سامانه ثبت علامت تجاری

مدارک مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری اشخاص حقوقی :

 • مدارک شناسایی مدیرعامل شامل کپی شناسنامه و کارت ملی
 • آگهی تاسیس و در صورت ایجاد تغییرات در شرکت آگهی آخرین تغییرات شرکت
 • اخذ مجوز در صورت نیاز
 • یک نمونه از طرح برند در ابعاد 6*6

مدارک مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری اشخاص حقیقی :

 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • جوار کسب
 • یک نمونه از طرح برند در ابعاد 6*6
 • کارت بازرگانی

زمان ثبت علامت تجاری :

بعد از اینکه ثبت نام صورت گرفت و مدارک از طریق سامانه اینترنتی اداره ثبت برند ارسال شد و توسط کارشناس مربوطه مورد بررسی قرار گرفت و مورد تایید قرار گرفت آگهی آن صادر می شود.زمان ثبت برند با توجه به نوع برند ممکن است متفاوت باشد اما به طور متوسط 45 روز زمان نیاز دارد.

هزینه ثبت برند :

هزینه ثبت برند به نوع درخواست برند و طبقات درخواستی برند بستگی دارد .اگر می خواهید در مورد هزینه ثبت برند اطلاعاتی کسب نمایید می توانید با موسسه ما تماس حاصل نمایید.

بازدید 60 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 خرداد 1398 ساعت 13:11