ثبت برند کاشی و سرامیک

در دنیای پر رقابت کسب و کارها، ایجاد یک هویت قوی و منحصر به فرد امری اساسی است. برای کسب و کارهایی که به تولید و عرضه کاشی و سرامیک می‌پردازند، ثبت برند تبدیل به یک اقدام حیاتی می‌شود. قبل از هر چیز، باید با اهمیت مفهوم برند آشنا شویم.

در دنیای امروز، که پیشرفت‌های فناوری و تجارت به سرعت افزایش یافته، افراد برای موفقیت و سودآوری به دنبال راه‌های جدید و خلاقانه برای راه‌اندازی کسب و کارهای خود هستند. ایجاد یک کسب و کار نه تنها می‌تواند بر اساس اختراع یک محصول یا ارائه یک خدمات منحصر به فرد باشد، بلکه می‌تواند از ایده و اندیشه فرد در دنیای بیرون بهره‌مند شود.

در مورد کسب و کارهایی که به تولید کاشی و سرامیک مشغول هستند، ثبت برند یکی از اولین و مهمترین گام‌ها برای ایجاد هویت و جایگاه در بازار است. این اقدام نه تنها به ایجاد یک نام تجاری مرتبط با حرفه خود کمک می‌کند بلکه اطمینان حاصل می‌شود که این نام به نحوی است که مشتریان را به خود جلب کند.

در اینجا، با مثالی از "ثبت برند کاشی و سرامیک"، اهمیت انتخاب نام مناسب برای کسب و کار در این حوزه را متذکر می‌شویم. قبل از شروع به اقدامات ثبت برند، مشاوره از کارشناسان مجرب تکسفیر در زمینه ثبت برند کاشی و سرامیک، اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار خواهند داد تا این مراحل به بهترین شکل انجام شود. به این ترتیب، کاشی و سرامیک شما با یک برند قوی و جذاب، به یک نماد از کیفیت و اصالت تبدیل خواهد شد که در بازار رقابتی به چشم می‌آید.

برند کاشی و سرامیک

اگر شما یک تولیدی و پخش کاشی و سرامیک دارید باید برای فروش محصول خود تبلیغ داشته باشید و در بنر ها های تبلیغاتی خود از نام انتخابی برای محصولتان استفاده کنید برای این کار شما باید مراحل ثبت برند خود را طی کنید تا فرد دیگری نتواند از این نام محصول شما برای محصول خود استفاده کنید با ثبت برند شما منحصر به فرد میشوید و به موفقیت نزدیک میشوید

 

مراحل ثبت برند کاشی و سرامیک

مراحل ثبت برند کاشی و سرامیک

برای انجام مراحل ثبت برند کاشی و سرامیک کافی است تا با یک مشاور ثبت برند در تماس باشید موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه ی ثبت برند با شما همراه است مراحل ثبت برند اینگونه است که پس از تکمیل مدارک ثبت برند ابتدا متقاضی با ثبت اظهارنامه خود تقاضای ثبت از اداره مالکیت صنعتی میکند و بعد از دریافت شماره اظهار نامه ثبت برند یا علامت تجاری که با سال شروع میگردد و منحصر به فرد و پرونده میباشد روندش در اداره ثبت برند یا علائم تجاری شروع می شود.

پس از واریز هزینه از طریق درگاه اینترنتی رمز اظهار نامه از طریق سامانه پیامکی به شماره موبایل شما ارسال میشود و در صورت تایید کارشناس، کارشناس مسئول و رئیس اداره ثبت برند آگهی نوبت اول می شود و میتوانید آنرا در روزنامه رسمی قوه قضاییه درج کنید.

هزینه های پرداختی در اداره روزنامه به صورت برخط میباشد و نیازی به فیش واریزی در بانکها نیست.

به مدت زمان یکماه با توجه به چاپ در روزنامه رسمی به اشخاص ثالث که در آن طبقه شغلی فعالیت میکنند اجازه داده میشود که در صورت اعتراض آنرا به اداره مالکیت صنعتی و مراجع قضایی و دادگاهها اعلام نمایند و پس از مدت فوق الذکر در صورتی که هیچگونه اعتراضی وجود نداشته باشد شخص یا اشخاص حقوقی، آگهی دوم رسمی مالکیت صادر می شود و مالکیت ده سال اعتبار دارد.

در طی این روند هر اظهارنامه از فیلتر کارشناس، کارشناس مسئول و رئیس اداره می گذرد و هرگونه مشابهت باعث عدم ثبت و در نهایت رد اظهارنامه می گردد.

هزینه ی ثبت برند کاشی و سرامیک

برای هزینه ی ثبت برند کاشی و سرامیک موسسه ی حقوقی تکسفیر شما را در این زمینه با صداقت تمام همراهی میکند

 

مزایای ثبت برند کاشی و سرامیک

داشتن تبلیغات در حوزه ی کاری و منحصر به فرد کردن محصول از محصولات مشابه در بازار و جلوگیری از اقدامات ناسالم سود جویان و جلوگیری از تولید تقلبی آنها از محصول شما با کیفیت پایین و ضرر به شما جلوگیری میکند و شما و محصولاتتان را معروف میکند و اعتماد مشتری به شما جلب خواهد شد

 

ثبت برند بین المللی کاشی و سرامیک

درخواست ثبت برند بین المللی مادرید صرفا” از طریق دفاتر مالکیت صنعتی کشورهای عضو سیستم مادرید امکان پذیر بوده و منوط به ثبت در کشور مبداء می باشد. با نگرشي بر تاريخچه كنوانسيون پاريس در خصوص حمايت از مالكيت صنعتي در مي يابيم كه به منظور حمايت از علائم تجارتي در سطح بين المللي، به موجب كنوانسيون مزبور صاحب علامت (شخص حقيقي يا حقوقي) باید بطور جداگانه تعدادي تقاضانامه را به زبانهاي گوناگون در ادارات كشورهاي مختلفِ عضو و با پرداخت هزينه هاي متفاوت و صرف زمان طولاني، توديع نمايد.

به همين منظور برای تسهيل روند ثبت برند بين المللي و گرفتن حقوق ناشي از آن، تعدادي از كشورهاي عضو كنوانسيون پاريس، اتحاديه بين المللي را برای حمايت از مالكيت صنعتي در راستاي كنوانسيون مزبور تشكيل داده و در آن سيستم مادريد را به عنوان دستورالعمل ثبت برند بين المللي علائم تجارتي تصويب نمودند.

 حتما بخوانید: ثبت برند کاغذ دیواری

مدارک ضروری ثبت برند کاشی و سرامیک

مدارک ضروری ثبت برند کاشی و سرامیک

برای ایجاد یک هویت بی‌نظیر در دنیای مواد غذایی، ثبت برند امری اساسی است. در این راستا، مواردی که برای ثبت برند کاشی و سرامیک نیاز دارید، بسیار حائز اهمیت هستند. از جمله مدارک لازم برای ثبت برند برای شخصان حقیقی عبارتند از:

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی: اسناد شناسایی اصلی که هویت شما را تایید می‌کنند.

 2. کپی کارت بازرگانی یا کارت عضویت در اتاق بازرگانی: اگر نام برند شما لاتین است، این کارت لازم است.

 3. ثبت نام در سامانه ثنا: اقدام به ثبت نام در سامانه مربوطه به منظور رسیدگی به مراحل ثبت برند.

 4. کپی جواز فعالیت: اسنادی که حضور شما در زمینه کاشی و سرامیک را تایید می‌کنند.

 5. اطلاعات آدرس و تماس: اطلاعات محل اقامت، آدرس، و شماره تماس جهت ارتباط و اطلاع‌رسانی.

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقوقی

به همین ترتیب، برای ثبت برند کاشی و سرامیک برای شخصان حقوقی، مدارک زیر ضروری هستند:

 1. کپی مدارک شناسایی فردانی که حق امضا دارند: اطلاعات لازم جهت شناسایی امضاگران شرکت.

 2. کپی جواز فعالیت: اسنادی که حضور شرکت در عرصه کاشی و سرامیک را نشان می‌دهند.

 3. کپی روزنامه رسمی ثبت شرکت: اطلاعات رسمی درباره ثبت شرکت در روزنامه‌های رسمی.

 4. کپی آخرین تغییرات شرکت: ثبت هر گونه تغییر در اسناد شرکت.

 5. کپی کارت بازرگانی یا کارت عضویت در اتاق بازرگانی: برای تایید وضعیت شرکت در اتاق بازرگانی.

 6. اطلاعات تماس افراد حق امضا: اطلاعات تماس فردانی که در حق امضا شرکت دخیل هستند.

 7. شماره تلفن همراه مرتبط با شخص حقوقی: مطابق با قوانین، شماره همراهی که به نام شخص حقوقی ثبت شده است.

با توجه به این مدارک، ثبت برند کاشی و سرامیک با یک هویت منحصر به فرد و قانونیت کامل، اقدامی حیاتی و موثر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: ثبت برند چاپ و نشر

نکات مورد توجه در زمینه ثبت برند کاشی و سرامیک

برند نتواند کالا‌ها یا خدمات یک مؤسسه را از کالا‌ها و خدمات مؤسسه دیگر متمایز سازد.

برند خلاف موازین شرعی باشد.

برند تقلید نشان نظامی، پرچم، یا سایر نشان‌های مملکتی باشد.

برند متعلق به یک کشور یا سازمان‌های بین‌المللی باشد.

برند مشابه یا به طرز گمراه‌کننده‌ای شبیه یا ترجمه یک علامت یا نام تجاری باشد که برای‌‌ همان کالا‌ها یا خدمات مشابه متعلق به مؤسسه دیگری در ایران است.

برند و علامت تجاری شما گاهی قابل ثبت نیست. موارد زیر جزو چیزهایی است که زیاد در ثبت یک برند و علامت تجاری اتفاق می‌افتد

ثبت برند چقدر زمان میبرد؟

بنر ثبت برند

خرید برند شرکت کاشی و سرامیک

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید.

 

جمع‌بندی
در مراحل ثبت برند کاشی و سرامیک، تعامل با یک مشاور ثبت برند از موسسه حقوقی تکسفیر، گام اول است. با تکمیل مدارک لازم برای اشخاص حقیقی و حقوقی، متقاضی با اظهارنامه خود تقاضای ثبت از اداره مالکیت صنعتی می‌نماید. پس از تایید، هزینه ثبت از طریق درگاه اینترنتی پرداخت شده و پس از آگهی در روزنامه رسمی، مالکیت به مدت ده سال اعتبار می‌یابد.سوالات متداول

۱. چگونه می‌توان هزینه‌های ثبت برند کاشی و سرامیک را پرداخت کرد؟
هزینه ثبت برند را می‌توانید به صورت آنلاین از طریق درگاه اینترنتی پرداخت نمایید، و نیازی به فیش واریزی در بانکها نخواهید داشت.

۲. چه مزایایی با ثبت برند کاشی و سرامیک به دست می‌آید؟
ثبت برند باعث تبلیغات در حوزه کاری، منحصر به فرد کردن محصولات و جلوگیری از تقلب و سودجویی‌های ناسالم می‌شود. این اقدام اعتماد مشتریان را جلب کرده و محصولات را معروف خواهد کرد.

۳. چه مدارکی برای ثبت برند کاشی و سرامیک لازم است؟
برای افراد حقیقی، کپی شناسنامه، کارت ملی، کارت بازرگانی یا عضویت در اتاق بازرگانی، ثبت نام در سامانه ثنا، کپی جواز فعالیت، و اطلاعات آدرس و تماس لازم است. برای افراد حقوقی، کپی مدارک شناسایی امضاگران، کپی جواز فعالیت، کپی روزنامه رسمی ثبت شرکت، کپی روزنامه آخرین تغییرات شرکت، کپی کارت بازرگانی یا کارت عضویت در اتاق بازرگانی، و اطلاعات ارتباطی امضاگران لازم است.

 • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.