ثبت برند های تجاری

آوریل 11

ثبت برند های تجاری

ثبت برند های تجاری

هر شرکتی که که قصد تولید محصول و یا خدمات تجاری دارد به یک ثبت شرکت احتیاج دارند و باید به یک ثبت برند های تجاری برای کار خود احتیاج دارد این کالای تولید شده هرچه کیفیت خوبی داشته باشد تا تبلیغات روی ان انجام نشود بازخورد مالی نخواهد داشت بعد از انجام تبلیغات مسیر موفقیت برای شما باز میشود و برای این تبلیغات بهترین راه ثبت برند های تجاری می باشد تا قرد را به هدف برساند یک ثبت برند های تجاری خوب شما را در بازار رقابت قرار میدهد و باکیفیت خوب محصولتان شما را در این بازار پیروز میکند شما با ثبت برند های تجاری خود میتوانید از هرگونه اقدام سواستفاده گران جلوگیری کنید نتا محصول تقلبی با کیفیت پایین از محصول شما را تولید کنند و اسم و رسم شما را در بازار رقابت خراب کنند موسسه ی حقوقی تکسفیر شما را در ثبت برند های تجاری یاری میکند و با صداقت خود سعی در کسب رضایت شما دارد و با مطلوب ترین هزینه ثبت برند های تجاری شما را انجام میدهد.  ثبت برند در کرج 

مدارک ثبت برند های تجاری

شما باید بدانید که ثبت برند های تجاری را برای فرد حقیقی میخاهید و یا فرد حقوقی

بین ثبت برند های تجاری حقیقی و حقوقی در مدارک مورد نیاز آن تفاوت است.برای شخص حقیقی همه ی مدارک باید به نام شخص و مرتبط به طبقه و فعالیت مورد نظر باشد و در مدارک لازم برای شخص حقوقی تمام مدارک ومجوزها باید به نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه ی مورد نظر برای ثبت باید در موضوع شرکت ذکر شده باشد. لازم است قبل از شروع ثبت برند های تجاری باید مدارک ثبت برند های تجاری را آماده کنید و آن ها را اسکن نمایید.

مدارک ثبت برند های تجاری برای شخص حقیقی:

کپی شناسنامه

کارت ملی

کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)

کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

مدارک ثبت برند های تجاری برای شخص حقوقی:

کپی شناسنامه

کپی کارت ملی

کپی روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)

کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)

مراحل ثبت برند های تجاری

نکته:در صورتی که در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد،ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.

قابل ذکر است، اسم یا عنوانی که ماهیت یا طریقه ی استفاده از آن بر خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد و یا موجبات فریب عموم را فراهم کند، نمی تواند به عنوان یک نام تجاری به کار رود و غیر قانونی تلقی می گردد. علاوه براین موارد، هر گاه خواهان ثابت کند که مالک علامت ثبت شده از آن به تنهایی و یا بر خلاف ضوابط مندرج در قانون استفاده کرده و یا اجازه ی استفاده از آن را صادر نموده یا به نحوی از علامت جمعی استفاده کند یا اجازه ی استفاده از آن را بدهد که موجب فریب مراکز تجاری یا عمومی نسبت به مبدا و یا هر خصوصیت مشترک دیگر کالا و خدمات مربوط گردد، دادگاه علامت جمعی را باطل می کند.

ثبت برند های تجاری

ثبت برند های تجاری به چه صورت انجام می شود ؟ برند یا نام و نشان تجاری وسیله ای در تجارت محسوب می شوند که توسط آن ها می توان به تفکیک محصولات، تولیدکنندگان کالا و خدمات، فروشندگان و تجار مختلف پرداخت و شامل نقش، تصویر، رقم، حرف، عبارت، مهر، لفاف و … که برای تفکیک محصول یا تجارتی خاص از سایرین

به کار می رود. حق استفاده از هر برند علائم تجاری منحصرا در اختیار کسی است که آن را در اداره مالکیت صنعتی ثبت کرده باشد تخطی از این قانون موجب پیگرد قانونی و کیفری خواهد بود.

اولین بار در مصر باستان حدود چهار هزار سال پیش از علائم تجاری استفاده شده است. چینی ها حدود دو هزار سال پیش علامت هایی به صورت نیم دایره پشت ظروف حک کرده و از این طریق ارتباط ظرف با ارگان مربوطه را نشان می دادند. در قرن ۱۴ میلادی پادشاه انگلیس استفاده از نام و نشان تجاری را برای همه صنعت گران به صورت قانون درآورد.

داشتن برند علائم تجاری مگر در مواردی که دولت الزام بگذارد، اختیاری است و طبق مقررات قانون ثبت علایم و اختراعات ایران به ثبت می رسد. طول اعتبار ثبت علامت برای هر بار ثبت١٠ سال می باشد. البته برند علائم تجاری قابل انتقال می باشد ولی اجازه استفاده از آن به دیگران باید به ثبت برسد.

ثبت برند های تجاری چه فوایدی دارد؟

استفاده از برند علائم تجاری موجب ایجاد تفاوت و تمایز بین محصولات و تولیدات مشابه می شود.

در قرار داد اعطای نمایندگی، برند علائم تجاری یکی از مهم ترین مواردی است که حتما باید قید شود.

تولیدکنندگان، تجار و شرکت ها برای دریافت تسهیلات نیاز به ارائه ی علامت تجاری دارند.

علامت تجاری ابزاری برای بازاریابی بوده و شهرت شرکت ها براین اساس آن تکمیل می شود.

علامت تجاری وجهه خاصی به شرکت ها و کسب و کارها می بخشد.

در صورت مناسب و موفق بودن علامت تجاری و موفقیت آن ، تبدیل به دارایی ارزشمندی برای صاحب حقوقی آن می شود.

تولیدکنندگان با داشتن علامت تجاری انحصاری و ثبت شده ملزم به ارائه محصولات با کیفیت تری خواهند بود.

برای دریافت گواهی و نشان استاندارد از برند و علامت تجاری استفاده می شود.

ثبت برند های تجاری از هر سوء استفاده احتمالی جلوگیری می کند.

با ثبت برند های تجاری ، ارزش برند، چند برابر می شود.

پس از ثبت، با قرار گرفتن علامت مخصوص ® در بالای نام تجاری، اعتبار بین المللی برای برند به دست می آید.

ثبت برند های تجاری موجب می شود که در بـازاریابی بیـن المـللی و مـذاکرات تجاری، طرف قرارداد ، تولید کننده دارای علامت تجاری را به عنوان شرکتی دارای سابقه طولانی برنامه های بلند مدت ببینند.

با ثبت برند های تجاری ، از سرقت طرح ها و ایده های دارای علامت تجاری ثبت شده ممانعت به عمل می آید.

ثبت برند های تجاری با حـصول اطمینان از حقـوق انـحصاری برای شناخت کالا و خدمات و همچنین با اجازه دادن به دیگران مبنی براستفاده از آن در صورت پرداخت مبلغ، صاحب علامت را محافظت می کند.

ثبت برند های تجاری قابلیت تمدیدشدن نامحدود توسط پرداخت مبلغی خاص را دارد.

با ثبت برند های تجاری ، محافظت آن توسط مراجع قانونی تایید می شود.

ثبت برند های تجاری به صاحب خود رسمیت می بخشد.

 ثبت برند های تجاری مانع تلاش های رقبای غیرمنصف مثل متقلبان در سوءاستفاده از عـلائم مشـخص در ارائ محصولات و خـدمات نـامرغوب یا مـتفاوت می شود.

با ثبت برند های تجاری ، آگـاهی و امـکان سـرمایه گذاری برای تولید و فـروش کالاها و خدمات در منصفانه ترین شرایط ممکن به مردم داده می شود.

با ثبت برند های تجاری گامی در جهت تسهیل تجارت بین المللی برداشته می شود.

ثبت برند های تجاری ، موقعیت محصولات و خدمات را در میان محصولات و خدمات رقیب مشخص می سازد .

علامت تجاری به مشتری در شناخت محصولی که درست کار نمی کند یا ناقص است و مقصر آن کمک می کند.

ثبت علامت تجاری گاهی برای دریافت وام مفید واقع می شود.

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید برای ثبت برند های تجاری و ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج با ما در ارتباط باشیدثبت برند های تجاری را به موسسه ی حقوقی تکسفیر بسپارید برای ثبت برند های تجاری خود به موسسه ی حقوقی تکسفیر مراجعه کنید و نگران هزینه های ثبتی خود نباشید هدف ما موفقیت شما عزیزان است

  ثبت برند در کرج 

بازدید 306 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 فروردين 1397 ساعت 12:34