ثبت برند زعفران

زعفران ادویه ‌ای است که از گل کرکوس ساتیوس که معمولا به نام زعفران معروف است به دست می‌آید. این گیاه طی هزاران سال توسط مردم آسیا برای مصارف مختلف کشت شده است و دارای فواید بسیار زیادی برای بدن است.  در این مطلب می خواهیم به چگونگی ثبت برند زعفران، مزایای ثبت برند زعفران و تمامی مراحل ثبت برند بپردازیم.

به طور کلی برند ثبت شده دارای مزایای بسیار زیادی است. ثبت برند زعفران به مالک اجازه می دهد تا علیه شخصی که بدون اجازه از برند او استفاده کرده یا تلاش کرده است از آن استفاده کند، اقدام قانونی و شکایت کند. همچنین به مالک اجازه می دهد در صورت لزوم برند خود را به اشخاص ثالث بفروشد یا مجوز فروش آن را بدهد.

ثبت برند زعفران ، محصولات یا خدمات، به شخص دیگری اجازه سو استفاده از محصولات و خدمات شما را نمی دهد. ثبت برند زعفران سبب توسعه محصولات یا خدمات شما می شود و آن را در میان مشتریان برجسته می کند. به گونه ای که مشتریان شما می توانند به راحتی محصولات شما را از سایر محصولات موجود در بازار تشخیص دهند. ایمن کردن یک برند با ثبت آن از برند محافظت می کند و ابزارهایی را در اختیار مالک قرار می دهد تا از استفاده دیگران از علائم مشابه و رهایی از پشت کسب و کار جلوگیری کند.

 بالعکس، اگر شخصی با ثبت برند تجاری خود از آن محافظت نکند و شخص دیگری از آن محافظت کند، ممکن است متوجه شود که از نظر قانونی از گسترش تجارت خود منع شده است. با ثبت برند زعفران، مالک از حقوق خود برخوردار است تا علیه اشخاصی که سعی در ثبت برندهای تجاری متضاد دارند یا با علائم تجاری متضاد کار می کنند، اقداماتی انجام دهد که احتمالا به کسب و کار او آسیب می زند.

بسیاری از صاحبان کسب و کار زمانی که کسب و کارشان هنوز در حال رشد است و هیچکس به برندهایشان علاقه نشان نمی دهد، ارزش علائم تجاری را نمی بینند. با این حال، همانطور که محصولات یا خدمات آنها موفق می شوند، خود برند تجاری شروع به ایجاد یک ارزش ذاتی می کند.

برند تجاری زعفران

برند تجاری منحصر به فرد و برای یک شرکت مهم است، زیرا با گذشت زمان، یک برند تجاری نه تنها برای کالاها و خدمات واقعی که می فروشید، بلکه برای شهرت و برند شرکت شما نیز مطرح می شود.

با ثبت برند زعفران، طبق قانون از آن در برابر سوء استفاده توسط دیگران محافظت می کنید و حقوق انحصاری استفاده از آن را در سراسر ایران به مدت 10 سال به دست می آورید (شرایطی که می توانید آن را تمدید کنید).


دلایل مهمی که باید برای محصولات زعفران خود برندی را ثبت کنید!

هنگامی که یک لوگو، نماد یا برند تجاری ثبت نمی شود، همیشه این خطر وجود دارد که تجارت دیگری آن را ثبت کند. این امر باعث می شود که مالک کسب و کار حق خود را در برابر هویت برند از دست بدهد و از فعالیت یا گسترش تحت هویت فعلی خود جلوگیری کند.

 ثبت برند زعفران نه تنها امنیت محصولات شما را افزایش می دهد، بلکه به وضوح پس از ثبت به حق امتیاز کسب و کار کمک می کند و بر ارزش درک شده آن تأثیر مثبت می گذارد.

مهم است که اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما به طور مناسب در برابر رقبای شما محافظت می شود. شرکت های تجاری غیرمجاز که بدون مجوز از برند زعفران شما استفاده می کنند، می توانند به برند، شهرت و تجارت شما آسیب وارد کنند.

 

دو نکته کلیدی در ثبت برند زعفران وجود دارد:

اول اینکه کسب و کار شما در کشورهایی که در آن فعالیت می کند یا قصد فعالیت دارد به طور مناسب محافظت می شود و دوم اینکه کسب و کار شما در تمام خدمات یا محصولاتی که ارائه می دهد یا در آنها ثبت می شود محافظت می شود.

برند تجاری در ایران هر نام تجاری قابل رویتی است که بتواند خدمات و یا کالاهای اشخاص حقیقی یا حقوقی را از یکدیگر متمایز کند.اگر می خواهید شرکت، نام تجاری، محصول یا خدمات شما از سایرین متمایز شود، ثبت برند زعفران ضروری است.

ثبت برند زعفران تضمین می کند که هیچ گونه جعل هویت محصول یا خدمات شما در بازار وجود ندارد و امکان تغییر نام تجاری را از بین می برد. علاوه بر این، اگر می خواهید از مالکیت معنوی خود محافظت کنید و حقوق خود را تضمین کنید، ثبت برند تجاری در ایران بسیار مهم است.

هر کارآفرین جدید باید در مورد مزایای متعددی که پس از ثبت برند تجاری ایجاد می شود بداند. بنابراین،

مزایای ثبت برند زعفران

در اینجا لیستی از مزیت های برتر ثبت برند محصول زعفران برای  شما آورده شده است.

حق و حقوق انحصاری زعفران

مالک یک برندی که ثبت شده است کنترلی کاملا انحصاری بر برند زعفران خود دارد. مالک می تواند از آن برند برای تمام یمحصولات دیگر که در یک دسته قرار می گیرند استفاده بکند. علاوه بر آن، مالک می تواند دیگران را از استفاده از برند خود محدود بکند. ثبت برند زعفران به مالک حق تعقیب و پیگیری در برابر هرگونه تخلف غیرمجاز را می دهد.ثبت برند سبب

ایجاد اعتماد و وفاداری مشتریان می شود!

برند نشان دهنده شهرت و برتری کالاها و خدمات مالک است. ثبت برند زعفران باعث بیشتر شدن اعتماد و شناخت مشتریان در بازار خرید و فروش زعفران و هر محصول دیگری می شود. علاوه بر آن، به مشتریان وفادار کمک می کند که به صورت مداوم برند شما را به برند دیگر محصولات ترجیح بدهند.

 محصول زعفران شما را از سایر کالاها متمایز می کند!

ثبت برند پیدا کردن محصولات شما را برای مشتریان همیشگی تان آسان می کند. ثبت برند محصول و خدمات شما را از رقبای تان متمایز و برجسته می کند و در عین حال به شکل یک ابزار تبلیغاتی بسیار موثر عمل می کند. علاوه بر این، برند و نشان تجاری شما نمایانگر و نشان دهنده دیدگاه، ویژگی های منحصر به فرد کالا و کیفیت محصولات شما است.

ثبت برند تجاری همچنین اثبات ملموسی از ارزش محصولات و خدمات شما را ارائه می دهد. به این دلیل که مشتریان کیفیت خدمات یا محصول را با برند خودشان مرتبط می دانند. علاوه بر این، چنین شناختی به جذب مشتریان جدید کمک زیادی می کند و به طور ناخواسته کیفیت محصولات و خدمات را با برند متمایز می کند.

ایجاد دارایی

ثبت برند تجاری باعث ایجاد یک مالکیت معنوی برای شرکت می شود. برندهای ثبت شده یک امتیاز قانونی دارند که می تواند فروخته شود، واگذار شود، حق امتیاز به شخص دیگری داده شود یا حتی از نظر اقتصادی قرارداد شود. علاوه بر اینها، یک برند به عنوان یک دارایی نامشهود در ترازنامه یک شرکت محسوب می شود و به این شیوه عمل می کند تا تمام مزایای دارایی ها را فراهم کند.

حق و حقوق قانونی

 هنگامی که برند شما ثبت می شود، هیچ کس دیگری نمی تواند از یک برندی مشابه برند شما استفاده کند.

در صورتی که فرد دیگری بدون مجوز و اجازه شما از برند شما استفاده ای کند، می توانید به منظور نقض آشکار حقوق استفاده انحصاری در دادگاه از آن شرکت و فرد شکایت کنید.

محافظت در برابر تخلف

 اگر شخصی از برند بدون تأیید شما استفاده کند، می توانید حکمی علیه این عمل بگیرید و شخص را به دلیل استفاده غیرمجاز از ثبت برند منع کنید. هیچ شخص دیگری، از جمله رقبایتان، حق استفاده از برند شما را ندارند.

 ثبت بین المللی برند زعفران

 اگر می خواهید در خارج از ایران گسترش پیدا کنید یا به سادگی می خواهید یک برند را در کشورهای دیگری ثبت کنید، نگران ان نباشید، زیرا برندی که قبلا در ایران به ثبت رسیده است می تواند پایه و اساس محکمی برای به رسمیت شناختن برند شما به صورت بین المللی و جهانی باشد.

جذب منابع انسانی

برندهای محبوب و معروف به دلیل جذب کردن استعدادهای جوان شناخته شده اند. علاوه بر آن، ذهن‌ های جوان می‌ خواهند برای شرکت‌ های بزرگ با برند های محبوب کار کنند، زیرا چنین شرکت هایی مزایایی بسیار بیشتر و ثباتی بیشتر در پرداخت را تضمین می ‌کنند. ثبت برند زعفران تصویر مثبتی از محصولات و شرکت پخش شما به نمایش می گذارد. علاوه بر این، ثبت برند هزینه های استخدام و سایر تمرینات مرتبط با جذب نیرو را به حداقل میزان کاهش می دهد.

مراحل ثبت برند زعفران

مراحل ثبت برند زعفران در ایران

مالک برند زعفران می تواند مراحل و مراتب ثبت برند را از طریق وکیل انجام بدهد. برای ثبت برند زعفران، اطلاعات و مدارک زیر مورد نیاز است:

ثبت برند زعفران برای شخص حقیقی

مدارک ضروری برای ثبت برند زعفران به شرح زیر است:

 • ارائه دادن شناسنامه و کارت ملی و همینطور یک نسخه کپی از هر دو
 • دریافت و ارائه جواز فعالیت خود در زمینه فروش محصولات زعفران (پروانه بهداشت، مجوز فعالیتی که نشانی اعتبار قانونی شما در زمینه فروش و عرضه زعفران است)
 • طرح برند در ابعاد 10*10 ارائه شود.
 • اظهارنامه ثبت برند زعفران را پس از تکمیل نمودن آن ارائه دهید.
 • هنگامی که از حروف لاتین به منظور ثبت برند تجاری زعفران استفاده کرده اید باید کارت بازرگانی خود را نشان دهید.

ثبت برند زعفران برای شخص حقوقی

 • ارائه دادن اساسنامه و مجوز فعالیتتان بسیار مهم است.
 • طرح برند زعفران را در ابعاد 10*10 تحویل اداره ثبت دهید.
 • در مواقعی که وکیلتان امور مربوطه را انجام می دهد، ارائه فرم وکالتنامه ایشان الزامی خواهد بود.
 • ارائه دادن روزنامه تاسیس همراه با درج آخرین تغییرات ضروری است.
 • هنگامی که از واژگان لاتین برای برند خود استفاده کرده اید باید کارت بازرگانی خود را ارائه دهید.

اداره ثبت اسناد و املاک ایران ابزار و وسیله ای آنلاین برای استعلام برند فراهم کرده است. استعلام برند در مورد برندهای تجاری ثبت شده همراه با شماره ثبت، طبقه بندی و دستگاه ها انجام می شود.

موتور جستجوی برند به زبان فارسی ارائه می شود و برنامه ها و برندهایی که در صف انتظار هستند یا منتشر شده اند را پوشش نمی دهد. استعلام برند پیش از شروع فرآیند ثبت به منظور صرفه جویی در زمان و هزینه ها توصیه می شود.

بر اساس قوانین ثبت برند ایران، محدودیت ‌های استانداردی در رابطه با ثبت برندها وجود دارد. به عنوان مثال پرچم ملی، نشان های رسمی و غیره را نمی توان هیچوقت به عنوان یک برند تجاری ثبت نمود.

استعلام برند ثبت شده زعفران

قبل از شروع فرآیند ثبت برند تجاری، کارآفرین یا متخصص برند تجاری باید جستجوی برند تجاری در پایگاه داده برند تجاری(سامانه استعلام برند) انجام دهد. استعلام برند ، اطلاعاتی را در مورد برند تجاری مشابهی که قبلا ثبت شده است ارائه می دهد.

استعلام برند را می توان با مراجعه به وب سایت ثبت علائم تجاری انجام داد.

درخواست ثبت برند زعفران

درخواست ثبت برند زعفران

پس از استعلام برند، درخواست ثبت برند تجاری را می توان با ثبت برند تجاری انجام داد. درخواست ثبت برند تجاری باید به روش مقرر و همراه با هزینه ثبت برند تجاری انجام شود. درخواست های برند تجاری را می توان به صورت آنلاین یا توسط یک نماینده یا وکیل ثبت کرد.

درخواست ثبت برند زعفران باید حاوی اطلاعات زیر باشد:

 • لوگو یا برند تجاری
 • نام و آدرس مالک برند تجاری
 • تاریخ استفاده از برند
 • شرح کالا یا خدمات
 • تخصیص درخواست برند

پس از ثبت درخواست ثبت برند زعفران در اداره ثبت برند، شماره تخصیص درخواست برند ظرف یک یا دو روز کاری ارائه می شود.

پس از عدم وجود اعتراض یا مخالفت برای درخواست ثبت برند، نسخه خطی برند و گواهی ثبت آن تهیه و به درخواست ثبت برند تجاری ارسال می شود.

پس از صدور گواهی ثبت برند تجاری، برند تجاری به عنوان برند زعفران ثبت شده مالک در نظر گرفته می شود و به مالک برند زعفران امکان استفاده انحصاری از برند را می دهد.

موانعی که در هنگام ثبت برند زعفران وجود دارد!

روال اداری ثبت برند همواره دارای  پیچیدگی هایی است. نداشتن آگاهی درمورد قوانین ثبت برند و نداشتن تجربه کافی باعث بسیار بیشتر شدن این پیچیدگی ها می شود به طوری که می تواند زمان شما  را در هنگام طی کردن این مراحل هدر بدهد.

انتخاب برند زعفران

نکات انتخاب برند زعفران

انتخاب و ساخت یک برند زعفران نیازمند سخت کوش بودن، فداکاری کردن و مقداری سرمایه گذاری است. با انتخاب یک برند تجاری منحصر به فرد برای محصولات خود، خدمات و محصولاتتان را در میان تمام رقبایتان برجسته کنید. اما چگونه می توان با ثبت برند از چنین دارایی ارزشمندی محافظت کرد؟

برند تجاری مهم ترین دارایی کسب و کار شما هستند. یک برند تجاری خوب شما را از رقبا متمایز می‌کند و به شما کمک می‌کند در میان جمعیت برجسته شوید. یک برند تجاری ضعیف، تلاش بازاریابی شما را کم می کند و حتی ممکن است شما را درگیر اختلافات حقوقی کند. انتخاب یک برند خوب، متمایز و قوی از نظر قانونی، اولین گام در ارزشمند کردن برند است. برای انتخاب یک برند تجاری قوی و قانونی نیازمند پیروی از قوانین گفته شده در زیر هستید.

 • از برندهای تجاری که قابل ثبت نیستند اجتناب کنید!

سرمایه گذاری روی برند تجاری که نتوانید آن را ثبت کنید، فایده ای ندارد. ثبت برند از آن در برابر رقبا محافظت می کند، حقوق مالکیت شما را در برند تضمین و اجرای حقوق خود را در برابر متقلبان آسان می کند. همانطور که در ادامه خواهید خواند، انواع خاصی از کلمات ذاتا انتخاب های ضعیفی به عنوان برند تجاری هستند زیرا نمی توانند ثبت شوند.

 • از نام خانوادگی خودداری کنید!

نام خانوادگی را نمی توان به عنوان برند تجاری ثبت کرد. از این رو برند انتخاب ضعیفی برای یک برند تجاری است.

 • از علائم تجاری گیج کننده خودداری کنید!

برند تجاری که به طور گیج کننده ای شبیه به یک برند تجاری ثبت شده باشد، قابل ثبت نیست.

 • از کلمات توصیفی بپرهیزید!

کلماتی که ماهیت یا کیفیت کالاها یا خدمات فروخته شده با برند را توصیف می کنند، مجاز به ثبت نیستند.

 • از کلمات عمومی در یک برند تجاری اجتناب کنید!

هدف انتخاب یک برند تجاری است که تا حد امکان منحصر به فرد و متمایز باشد. بنابراین، از کلمات عمومی اجتناب کنید. نمونه‌هایی از کلمات عمومی عبارتند از: «سبز، برتر، آمریکایی، طلا، اقتصاد، حق بیمه» و بسیاری از موارد دیگر. اگر کلمات عمومی را در برند تجاری خود بگنجانید،

 

 

 • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.