ثبت برند در چین

در هر کشور ثبت علائم تجاری یا برند باعث می شود مالکیت استفاده از آن نام تجاری در آن کشور در انحصار مالک آن برند قرار گیرد و از هرگونه سوء استفاده افراد سودجو جلوگیری شود.

با ثبت برند یا ثبت علائم تجاری از هرگونه سوء استفاده از نام تجاری ثبت شده جلوگیری می شود و ارزش نام و شرکت را گاه تا چندین برابر بالا می برد و در بـازاریابی بیـن المـللی و یا مـذاکرات تجاری، طرف های قرارداد به آن شرکت به عنوان شرکتی با برنامه های بلند مدت و قدمت طولانی نگاه می کنند .

پس از ثبت علامت تجاری در هر کشور ، مالک آن علامت می تواند با اطمینان خاطر صادرات محصولات خود را به آن کشور انجام داده و همچنین علیه هر شخصی که بدون موافقت وی از آن علامت یا مشابه آن استفاده کند ، در دادگاه اقامه دعوی نموده و طبق قانون از حقوق خود دفاع کند .

ثبت بین المللی علائم تجاری

بر اساس مقررات ثبت بین المللی علائم تجاری (سیستم مادرید)، علامت با توجه به قوانین داخلی هركشور مورد بررسی قرارمیگیرد و سپس وارد طریق بین المللی خود میشود یعنی ثبت بین المللی علائم تجاری درمرحله اول با ثبت ملی دراداره كشور مبداء صورت میپذیرد وسپس بصورت اتوماتیك با تعیین كشورهای مورد نظردرسطح بین المللی انجام میگیرد.

این سیستم این امتیاز را دارد كه متقاضی با تسلیم یك اظهارنامه بین المللی از طریق اداره مالکیت صنعتی به وایپو میتواند درصورت تمایل در85 كشور عضو موافقتنامه و پروتکل مادرید یا تعدادی ازآنها بسته به انتخاب خود حمایت ازعلامت تجاری خود را درخواست وكسب نماید.

بنابراین مزیت استفاده از آن در ساده، ارزان و موثربودن آن میباشد یعنی تنها بوسیله یك تقاضانامه بین المللی واحد به یك زبان (فرانسه، انگلیسی یا اسپانیولی) و پرداخت یك تعرفه به فرانك سوئیس، تحصیل و تامین حمایت ازعلائم تجارتی یا خدماتی دركشورهای تعیین شده در فرم درخواست میسرمیگردد.

علامت تجاری

همچنین درصورتیكه هرگونه تغییری درعلامت ثبت مبداء ازطرف دارنده آن صورت گیرد ازقبیل تغییرنام، آدرس، مالكیت، تمدید وغیره میتوان با تكمیل فرمهای مربوطه و پرداخت هزینه ای اندك تغییرات مزبور را درسطح بین المللی اعمال نمود.

اداره مبدا نیز از انجام طبقه بندی كالاها وخدمات و انتشارعلائم درروزنامه رسمی كشور متبوع خویش بی نیازاست. دراصل ثبت بین المللی مجموعه ای از ثبت های ملی طبق مقررات داخلی هركشورتعیین شده،می باشد.

ثبت بین المللی علامت تجاری(سیستم مادرید):هر علامت تجاری ثبت شده در ایران قابلیت ثبت در سیستم مادرید ( بین المللی ) را دارد .

ثبت بین المللی بدین معناست که می توان علامت مذکور را در کشورهای عضو کنوانسیون مادرید با پرداخت هزینه های قانونی در هر كشور بصورت جداگانه اقدام به ثبت نمود.

در حال حاضر 85 کشور از جهان از جمله ایران عضو این کنوانسیون بین المللی می باشند. جهت ثبت بین المللی اخذ تصدیق در ایران الزامی می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت بین المللی علامت تجاری(سیستم مادرید):

 

  1. ارائه معرفی نامه بر روی سربرگ شركت همراه با امضای مدیران و دارندگان حق امضا و با مهر شركت برای اشخاص حقوقی و در صورت مراجعه وكیل رسمی ارائه وكالت نامه دادگستری
  2. ارائه كپی مصدق شناسنامه و كارت ملی مدیران و دارندگان حق امضای شركت و روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شركت برای اشخاص حقوقی و ارائه كپی مصدق شناسنامه و كارت ملی برای اشخاص حقیقی و در صورت مراجعه به وكیل رسمی ارائه وكالت نامه دادگستری
  3. ارائه اظهارنامه یا اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران جهت رویت و كپی آن جهت ضبط در پرونده یا ارائه كپی مصدق گواهی ثبت علامت تجاری
  4. تكمیل فرم مخصوص لاتین
  5. ارائه برگ محاسبه هزینه ها
  6. رسید مربوط به پرداخت هزینه بررسی اظهارنامه ثبت بین المللی

خرید و فروش برند تجاری

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند

و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید          برای ثبت برند در چنین و ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج میتوانید به موسسه ی حقوقی تکسفیر مراجعه کنید و صفر تا صد مراحل خود را به ما بسپارید

برای خرید برند با ما تماس بگیرید

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.