ثبت برند در شهرکرد

ثبت برند از جمله امور مهمی می باشد که برای گسترش کسب و کار هر صاحب حرفه ای در عرصه تجارت موردنیاز می باشد چرا که با استقاده از ثبت برند خود علاوه بر توسعه فعالیت های خود در بازار رقابت تجاری از سوء استفاده سایر رقبا که در صنف شما مشغول فعالیت هستند جلوگیری می شود. در زیر به اختصار مراحل ثبت برند در شهرکرد برای آشنایی شما خواننده گرامی ارائه می گردد برای انجام مراحل ثبت برند خود با ما در ارتباط باشید

شهرکرد مرکز استان چهارمحال بختیاری می باشد که پس از اینکه شهرکرد به شهر تبدیل گشت این شهر به این نام تغییر داده شد. جمعیت شهرکرد بر طبق سرشماری سال 95 بالغ بر بیش از 190 هزار نفر می باشد که به دلیل ارتفاعی که این شهر دارد به بام کشور ایران شناخته شده است.

صنعت و اقتصاد شهرکرد شامل:

گیوه دوزی، قالی بافی، نمد مالی، قفل سازی چالشتر و کوره‌های آجر پزی است که امروزه با توجه به اینکه رو به صنعتی تر شدن قدم گذاشته ایم اهمیت آن کاسته شده است. ولی شما می توانید در همین صنایع دستی ثبت برند صنایع دستی اقدام کنید و از کاسته شدن اهمیت آن جلوگیری نمایید و آن را گسترش دهید. در حال حاضر صنایع بزرگ و کارخانه‌های مهمی در نزدیکی شهرکردقرار دارند که تعداد زیادی از ساکنان شهرکرد و در اطراف آن‌ مشغول به کار می باشند،

که از مهمترین این صنایع می توان به موارد زیر اشاره کرد:

   صنایع شیر و لبنی شهرکرد

   صنایع نساجی حجاب شهرکرد

   لوازم خانوادگی برفاب شهرکرد

   صنایعسیمان شهرکرد

   گاز کربنیک شهرکرد

   صنایع فولاد زاگرس شهرکرد

و همچنین تعداد زیادی از ساکنان شهرکرد در شغل هایی نظیر خدماتی دولتی و خصوصی به فعالیت کاری مشغول می باشند.

کارخانه سیمان شهرکرد که دارای دسترسی به معادن بسیار غنی می باشد، شرایط ویژه ای را در بین تولیدکنندگان داخلی به خود اختصاص داده و با تکیه کردن بر تجارب ارزشمند مدیران، مهندسین و کارکنان و بکارگیری پیشرفته‌ترین تکنولوژی و ماشین آلات مدرن، قادر به تولید انواع سیمان های با مقاومت‌ بسیار بالا شده است.

ثبت برند

شهرکرد از گردشگاه های بسیاری برخوردار است از قبیل آثار تاریخی، قلعه ها، اماکن سیاسی و زیارتی که این شهر دارا می باشد می توان در این شهر ثبت شرکت گردشگری ایجاد نمود.

بهتر است هر شهری برای آثار دیدنی که دارد یک ثبت شرکت ویژه ای داشته باشد تا تمام گردشگران با آداب و رسوم و تاریخ کهن هر شهری که سفر می کنند آشنا شده و موجب مشهور شدن شهر مورد نظر گشته و از زیبایی های آن لذت برد.

شما می توانید با تماس به موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر برترین مجری ثبت شرکت با دارا بودن سابقه درخشان در امور ثبتی آماده ثبت شرکت، ثبت برند، ثبت تغییرات شرکت، تغییرات شرکت و سایر امور ثبتی دیگر با کمترین هزینه و کمترین زمان ممکن توسط کارشناسان و وکلای مجرب می باشد تماس حاصل فرمایید.


اولین اقدام جهت ثبت برند ، انتخاب نام برند است. مشاورین ما در ثبت برند تکسفیر از نام پیشنهادی شما استعلام گرفته و شما را در انتخاب نامی متمایز همراهی خواهند کرد.

پس از انتخاب نام برند، مراحل ثبت برند به قرار ذیل است :

_ تکمیل فرم مربوطه در سامانه اداره مالکیت معنوی به نشانی http://iripo.ssaa.ir  

این مراحل شامل اطلاعات مالک ، مشخصات دریافت کننده ابلاغیه ، بارگذاری ضمائم اظهارنامه ، بازبینی تمامی اطلاعات و ضمائم بارگذاری شده برای حصول اطمینان از صحت اطلاعات ، پرداخت هزینه ثبت اظهارنامه می باشد.

- دریافت رمز اظهارنامه و کد پیگری

_ بررسی اولیه توسط کارشناس مربوطه بعد از واریز هزینه اظهارنامه پرونده. ( پس از تکمیل اطلاعات در سامانه پاسخ اداره ممکن است یکی از سه وضعیت اخطار نقص / رد پرونده / آگهی نوبت اول باشد. در حالت آگهی نوبت اول یعنی اشکالی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته و می بایست نسبت به ارائه مدارک اقدام نمایید. )

- ارائه مدارک به اداره مالکیت معنوی

- پرداخت هزینه روزنامه رسمی اول

در صورتی که تا سی روز پس از انتشار آگهی نسبت به علامت مورد تقاضا اعتراضی به عمل نیاید می توان نسبت به آگهی نوبت دوم اقدام نمود.

ثبت برند، در دفتر مخصوصی با قید مراتب ذیل به عمل می آید : 

تاریخ و شماره ترتیب اظهارنامه – تاریخ و شماره ثبت علامت

– اسم و اقامتگاه و تابعیت صاحب علامت و مرکز اصلی موسسه او

– و اسم و اقامتگاه و تابعیت صاحب علامت و مرکز اصلی موسسه او

– اسم و اقامتگاه وکیل او در تهران ، در صورتی که اظهارنامه توسط وکیل داده شده باشد

– رشته تجارت یا نوع صنعت صاحب علامت

– اسامی و اوصاف محصول یا طبقات محصولاتی که علامت برای تشخیص و امتیاز آن اختیار شده است

– تعریف علامت به طور اجمال، با تعیین اجزایی که تقاضاکننده می خواهد حق استعمال انحصاری آن را برای خود تخصیص دهد

– حق الثبتی که دریافت می شود

– امضای درخواست کننده با قائم مقام او ، به طریقی که قسمتی از امضای او در روی صفحه و قسمتی در روی علامت باشد

– امضای رئیس اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی یا قائم مقام او .

   ثبت بین المللی برند

به منظور حمایت از حقوق ناشی از علائم تجاری ، تعدادی از کشورهای عضو کنوانسیون پاریس، اتحادیه بین المللی را جهت حمایت از مالکیت صنعتی در راستای کنوانسیون مزبور تشکیل داده و در آن سیستم مادرید را به عنوان دستورالعمل ثبت بین المللی علائم تجاری تصویب نمودند.

این سیستم شامل دو معاهده : موافقتنامه مادرید مورخ 1891 و پروتکل مرتبط با آن مصوب 1989 و همچنین آیین نامه مشترک می باشد.

لازم به ذکر است که درخواست ثبت بین المللی صرفاَ از طریق دفاتر مالکیت صنعتی کشورهای عضو سیستم مادرید امکان پذیر بوده و منوط به ثبت در کشور مبدا می باشد.

ثبت علامت تجاری

هر گاه علامت ثبت شده، ظرف سه سال از تاریخ ثبت آن ، از طرف صاحب علامت یا قائم مقام یا نماینده قانونی او ، بدون عذر موجه ، مورد استفاده تجاری در ایران یا در خارجه قرار نگیرد، هر ذی نفعی می تواند ابطال آن را از دادگاه درخواست نماید.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با ما تماس حاصل فرمایید.

همکاران ما در ثبت شرکت تکسفیر، با افتخار در خدمت شما خواهند بود.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با ما تماس حاصل فرمایید.

همکاران ما در ثبت برند تکسفیر، با افتخار در خدمت شما خواهند بود.

02632401712

09125934724

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

  • نظرات بازدید کنندگان
avatar
محل نظر و سوالات شما...
کاراکتر مجاز است
صبر کنید ... 00:00.