شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز

اگر شما در هر یک از شهرستان های استان البرز سکونت دارید و کسب و کاری را راه اندازی کرده اید یا در شهر دیگری زندگی می کنید ولی تصمیم دارید شرکت تجاری خود را در استان البرز ثبت نمایید و از انواع شرکتها، شرکت با مسئولیت محدود را برگزیده اید. با ما همراه باشید تا شما را با شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز آشنا کنیم:

نخستین گام در ثبت شرکت، انتخاب نوع شرکت تجاری است. انواع شرکتها به 7 گروه سهامی (عام و خاص)، با مسئولیت محدود، تضامنی، مختلط سهامی، مختلط غیرسهامی، تعاونی و نسبی تقسیم می شوند.

اکثریت متقاضیان ثبت شرکت، پس از بررسی هایی که انجام می دهند، معمولا ثبت شرکت سهامی خاص یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود Limited Liability Company)) را انتخاب می کنند.

ویژگی های استان البرز برای ثبت شرکت:

استان البرز از سال 1388 به رسمیت شناخته شد و شهر کرج که جزو یکی از کلانشهرهای ایران است به عنوان مرکزیت این استان انتخاب گردید.

استان البرز شامل شهرستان های: کرج، ساوجبلاغ، اشتهارد، نظرآباد، طالقان، فردیس می باشد.

شهر کرج به دلیل مهاجرت مردم از شهرهای مختلف ایران به این شهر، به ایران کوچک لقب گرفته است.

نزدیکی به پایتخت، داشتن امکانات رفاهی مناسب، سهولت رفت و آمد به تهران از طریق مترو، امکان رفت و آمد آسان به فرودگاه امام خمینی و مهرآباد، قرار گرفتن فرودگاه پیام در شهر کرج و سهولت واردات و صادرات و توسعه ی اقتصادی، قرار گرفتن شهرک های صنعتی در شهرستان های اطراف کرج و ... عواملی هستند که موجب راه اندازی کسب و کارهای جدید و تاسیس شرکت های تجاری در استان البرز شده اند.

اصولا افرادی که مدتی از شروع فرایند کسب و کارشان سپری شده یا تصمیم دارند کار جدیدی را آغاز نمایند، گرایش بیشتری به ثبت شرکت با مسئولیت محدود نشان می دهند زیرا مراحل ثبت آن پیچیدگی های انواع دیگر ثبت شرکتها را ندارد.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز:

بطور کلی شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تمام شهرستان های استان البرز مشترک می باشد. در زیر به خصوصیات شرکت با مسئولیت محدود و مدارک ثبت شرکت مسئولیت محدود اشاره خواهیم کرد:

خصوصیات شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز:

 1. تعداد افرادی که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود اقدام می کنند حداقل باید دو نفر باشند در مورد حداکثر تعداد شرکا محدودیتی وجود ندارد.
 2. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، کمترین مقدار سرمایه ای که مشخص شده 100 هزار تومان می باشد ولی سقف یا حداکثر مبلغی برای سرمایه ی این شرکتها تعریف نشده است.
 3. اگر هر کدام از شرکا تصمیم داشته باشند سهم یا سرمایه خود را به دیگران انتقال دهند این فرایند باید در دفترخانه اسناد رسمی ثبت شود.
 4. قید کردن عبارت "مسئولیت محدود" در عنوان شرکت ضروری می باشد در غیر این صورت به عنوان شرکت تضامنی تلقی می شود.
 5. شرکا در شرکت با مسئولیت محدود به اندازه ی میزان سرمایه ای که می گذارند در بدهکاری ها و طلب های شرکت مسئولیت دارند.
 6. اگر شخصی به عنوان کارمند در ادارات دولتی مشغول به کار باشد نمی تواند به عنوان مدیرعامل شرکت با مسئولیت محدود انتخاب شود.
 7. مدیرعامل شرکت با مسئولیت محدود باید سنش بالای 18 سال باشد. (به سن قانونی رسیده باشد.)
 8. نداشتن سو سابقه برای اعضای هیئت مدیره شرکتهای با مسئولیت محدود ضروری می باشد.
 9. در شرکت با مسئولیت محدود هر سال نیازی نیست صورتجلسه تنظیم شود و اعضا معرفی گردند.
 10. برخی از بانکها به شرکت با مسئولیت محدود وام نمی دهند.
 11. شرکت با مسئولیت محدود امکان شرکت در اکثریت مناقصه ها و مزایده های دولتی را ندارد.
 12. اگر شرکت با مسئولیت محدود برای آغاز به کار خود نیاز به مجوزهای خاصی است، باید از ارگان ها و ادارات مربوطه، مجوزهای مورد نیاز را دریافت نمایید.

مرحله های ثبت شرکت با مسئولیت محدود:

 • شریک خوب و مطمئنی را برای آغاز فعالیت و ثبت شرکت انتخاب نمایید.
 • به سایت سامانه ثبت شرکت وارد شوید.
 • برای شرکتی که قصد ثبتش را دارید نام مناسبی را برگزینید (نام شرکت باید سه سیلابی باشد، قبلا توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد.) 5 نام را می توانید برای شرکت خود به سامانه وارد کنید تا مورد بررسی قرار بگیرد.
 • زمینه فعالیت شرکت را تعیین نمایید.
 • شرکت باید مکان ثابتی داشته باشد که آدرس پستی آن را به سامانه وارد نمایید.
 • برای ثبت شرکت مسئولیت محدود حداکثر میزان سرمایه ای وجود ندارد، در این مرحله مبلغ سرمایه شرکت را به سامانه وارد کنید. (حداقل مبلغ یک میلیون ریال می باشد.)
 • مشخصات هویتی شرکا را در سایت وارد نمایید.
 • میزان سرمایه هر یک از شرکا را با نامشان وارد کنید.
 • اگر شرکت شما شعبه های دیگری دارد اعلام کنید.
 • فرم اساسنامه را تکمیل کرده و در سامانه آپلود نمایید.
 • پس از تایید نام شرکت و اطلاعات شما توسط اداره ثبت شرکتها، مدارک لازم را به این اداره ارسال نمایید.
 • پس از مراحل فوق، اقدام به چاپ آگهی ثبت شرکت و درج اطلاعات شرکت در روزنامه رسمی نمایید.