دریافت کد اقتصادی جدید اشخاص حقوقی

دسامبر 08

دریافت کد اقتصادی جدید اشخاص حقوقی

دریافت کد اقتصادی جدید برای اشخاص حقوقی

کد اقتصادي در واقع برمیگردد بهفعاليت هاي اقتصادي شما.اگر افراد اقتصادی را بشناسیم راحت تر می توانیم از آنها حمایت کنیم و این شناخت با اخذ کد اقتصادی برای افراد امکان پذیر خواهد بود می توانم گفت که برای کسب مجوز فعاليت هاي مربوط به تجارت و پرداخت مالیات به دولت و جلوگيري از رقابتها و تلاشهاي ناسالم و برای ثبت شرکت و دريافت کارت بازرگاني از شما به یک کد اقتصادی نیاز دارید.

و در اینجاست که ضرورت اخذ کد اقتصادی را حس می کنید بنابراين با استفاده از مقررات مربوطه که در واحدهاي وزارت امور اقتصادي و دارايي جاري است نسبت به نگارش و ارائه راهنماي دريافت شماره اقتصادي براي کساني که نيازمند دانستن اطلاعات مربوط مي باشند اقدام شد.

دریافت کد اقتصادی جدید برای اشخاص حقوقی

 

کد اقتصادي چيست؟

درواقع کد اقتصادي شماره اي است که بنا بر قانون در سال ۷۳براي اشخاص حقيقي و حقوقي که به توليد کالا و واردات و صادرات کالا و هرگونه خدمات از این قبیل مشغول هستند تعيين شد. در واقع اين اشخاص بايد کد اقتصادي خود را روي فاکتورهاي خريد و فروش ثبت کنند.

از جمله دلايل درج کُد اقتصادي روي فاکتورهاي خريد و فروش محاسبه سود کسب شده در معاملات است و بنابراين با محاسبه دقيق سودهاي کسب شده ماليات ها نيز کمتر برآوردي و نظري خواهند بود.

و محاسبه مالیات بيشتر بر اساس اسناد و مدارک صحيح خواهد بود. علاوه براين به وسيله کد اقتصادي سازمان امور مالياتي کشور قادر است دفاتر قانوني، فاکتورها و صورتحساب هاي صادر شده را به راحتي بررسي کند.

مراحل اخذ کد اقتصادی

در واقع می توان این گونه اظهار داشت که اشخاص که نیاز به اخذ کد اقتصادي دارند تمامی اشخاص حقوقي اند که به امر توليد کالا، مونتاژ کالا، واردات و صادرات کالا، توزيع هر نوع کالا و کارهاي خدماتي اشتغال دارند.

و همچنين تمامی اشخاص حقيقي که به امور فوق اشتغال داشته و داراي پروانه کسب يا کار ازمراجع ذيربط هستند و يا داراي محل فعاليت تجاري هستند و واجد شرايط اخذ شماره اقتصادي به شمار مي آيند. قابل ذکر است احراز يکي از شرايط فوق براي اشخاص حقيقي کافي مي باشد.

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست و شما میتوانید از مزایای بیشمار ثبت برند بهره مند شوید و به اهدافتان نزیک شوید با انجام مراحل ثبت شرکت شما در بازار رقابت قرار میگیرید و میتوانید با کیفیت محصول تولیدی خود در این بازار رقابت سربلند باشید و روز به روز کیفیت محصول خود را بالا ببرید.

مدارک مورد نياز براي اخذ کد اقتصادي

 • دريافت دفترچه و تکميل آنها (واحد اطلاعات و خدمات اداره دارائي)
 • دريافت فرمهاي مربوطه و تکميل آنها (واحد ثبت و شناسائي اداره دارائي)
 • کپي شناسنامه و کارت ملي تمامي اعضاي هيئت مديره
 • کپي آگهي تاسيس شرکت و تغييرات ثبتي (2 نسخه)
 • کپي اساسنامه شرکت
 • کپي از اظهارنامه شرکت (و يا شرکتنامه و تقاضانامه در شرکت‏هاي غير سهامي)
 • کپي آگهي روزنامه رسمي و تغييرات آن
 •  کپي پروانه بهره برداري يا مجوز تاسيس (در صورت موجود بودن)
 •  کپي سند مالکيت اقامتگاه قانوني شرکت که در آگهي تاسيس قيد گرديده و در صورت استيجاري بودن، کپي قرارداد اجاره که به تاييد واحد مالياتي محل وقوع ملک رسيده باشد
 •  نامه شروع و يا عدم شروع به فعاليت شرکت و کپي آن بعد از ثبت در دبيرخانه
 • پرداخت ماليات حق تمبر به اداره دارائي و...

اجرايي شدن ماده 169 و لزوم دريافت كد اقتصادي جديد براي اشخاص حقوقي

با اجراي ماده 169 قانون ماليات هاي مستقيم پس از ده سال ارائه 3 ماه يک بار فهرست معاملات به سازمان مالياتي اجباري مي‌شود .

از ابتداي سال آينده موديان حقيقي و حقوقي بايد فهرست معاملات خود را هر سه ماه يک بار به سازمان امور مالياتي کشور ارائه کنندماده 169 قانون ماليات هاي مستقيم از ابتداي سال آينده براي موديان حقيقي و حقوقي‌ اجرا مي‌شود و اگر اين افراد فهرست مذکور را ارائه ندهند يک درصد مشمول جريمه خواهند شد و همچنين در صورت عدم ارائه صورت حساب يا استفاده از کد اقتصادي ديگران تا 10 درصد ارزش معامله جريمه خواهند شد که جريمه سنگيني است.

اشخاص حقوقي براي اخذ کد اقتصادی تا پايان سال فرصت دارند و پس از اتمام اين مهلت در سال آينده فرصتي براي ثبت نام نخواهد بود.

برای دریافت کد اقتصادی جدید اشخاص حقوقی میتوانید با موسسه ی حقوقی تکسفیر تماس بگیرید  همچنین میتوانید برای ثبت برند در کرج با موسسه ی حقوقی تکسفیر تماس بگیرید برای دریافت کد اقتصادی جدید اشخاص حقوقی با ما تماس بگیرید و مراحل را به ما بسپارید برای کسب اطلاعات در زمینه ی اخذ کد اقتصادی با ما در ارتباط باشبد.

بازدید 2490 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 دی 1397 ساعت 10:41