اخذ کد اقتصادی در نیک شهر

ژانویه 03

اخذ کد اقتصادی در نیک شهر

اخذ کد اقتصادی در نیک شهر

ثبت شرکت،ثبت برند و اخذ کد اقتصادی در نیک شهر مسیر هایی هستند که شما را در شغل و حرفه یتان موفق میسازد و به اهداف میرساند جهت ایجاد یک موقعیت شغلی مناسب و منحصر به فرد، در مرحله اول باید برنامه ریزی کنید.

که چه فعالیتی را تصمیم دارید پیش بگیریم و چه مقدار سرمایه داریم تا بتوانیم یک کارآفرینی و در انتها ثبت شرکت داشته باشیم و بعد از ان مراحل ثبت برند و اخذ کد اقتصادی در نیک شهر را بعد آن طی کنید.

ثبت شرکت سهامی خاص می تواند فرصت های شغلی بسیاری را برای صاحبان شرکت فراهم کند که در جهت رشد و توسعه شرکت به کار بگیرند از این جهت امروز قصد داریم در مورد ثبت شرکت ،ثبت برند و اخذ کد اقتصادی در نیک شهر بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

 

یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان که در منطقه چابهار واقع می باشد شهر نیک شهر است. که پیشینه تاریخی درخشانی از آثار تاریخی و باستانی را داراست.

و از دیدگاه باستان شناسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این شهر با بیش از 300 اثر تاریخی و باستانی را در دوره اسلامی دارا می باشد.باثبت شرکت،ثبت برند،واخذ کد اقتصادی در نیک شهر که از سه رکن اصلی برای کسب و کار میباشد میتوانید موفق شوید.

این شهر از شهرستان‌های بزرگ و پرجمعیت استان سیستان و بلوچستان به شمار می رود. سه شهر فنوج، بنت و اسپکه از لحاظ اداری زیر نظر شهر نیک شهر می باشند.

ما میتوانیم شما را در اخذ ک د اقتصادی در نیک شهر یاری نماییم.

اخذ کد اقتصادی در نیک شهر

هرشخصی که حقیقی باشد و یا حقوقی هنگامی که مشغول یک فعالیت تجاری است و به امور بازرگانی،خرید و فروش کالا، واردات صادرات محصولات، مونتاز محصولات مشغول فعالیت است برای بسیاری از امور خود به اخذ کد اقتصادی شرکت نیازمند است.

و باید برای آن اقدام کنددر واقع این کد یک کد 12 رقمی است که در سال ۷۳برای اشخاص حقیقی و حقوقی که به تولید کالا و خدمات اشتغال دارند مشغول به فعالیت هستند.

اکنون به علت افزایش روز به روز جمعیت و توسعه ی شرکت و افزایش شرکت این کد 12 رقمی به کد اقتصادی قدیم معروف شد و و بعد از اخذ آن باید برای اخذ کد 16 رقمی اقدام شود که به کد اقتصادی جدید معروف شده است.

برای انجام مراحل اخذ کد اقتصادی خود به موسسه ی ما مراجعه کنید.

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست.

و شما میتوانید از مزایای بیشمار ثبت برند بهره مند شوید و به اهدافتان نزیک شوید با انجام مراحل ثبت شرکت شما در بازار رقابت قرار میگیرید و میتوانید با کیفیت محصول تولیدی خود در این بازار رقابت سربلند باشید و روز به روز کیفیت محصول خود را بالا ببرید.

اخذ یک کد لازمه ی کار شما محسوب می شود به این صورت که اشخاص حقیقی و یا حقوقی باید کد اقتصادی خود را روی فاکتورهای خرید و فروش خود ثبت کنند.

از جمله دلایل درج کد اقتصادی روی فاکتورهای خرید و فروش محاسبه سود به دست آمده در معاملات است و بنابراین با محاسبه دقیق سودهای کسب شده مالیات ها نیز کمتر برآوردی و نظری خواهند بود و محاسبه آنها بیشتر بر اساس اسناد و مدارک صحیح خواهد بود.

علاوه براین به وسیله کد اقتصادی سازمان امور مالیاتی کشور قادر است دفاتر قانونی، فاکتورها و صورتحساب های صادر شده را به راحتی بررسی کند.

اشخاص مکلف به اخذ کد اقتصادی در نیک شهر

همان طور که در بالا بیان کردیم کلیه اشخاص حقوقی و حقوقی که به امر تولیدکالا،پخش کالا، مونتاژ محصول، واردات و صادرات انواع محصول، توزیع هر نوع کالا و کارهای خدماتی اشتغال دارند و دارای پروانه کسب و کار ازمراجع مربوط به حوزه ی کاری را دارا هستند و یا دارای محل فعالیت تجاری اندملزم به اخذ شماره اقتصادی هستند.

مدارک اخذ کد اقتصادی در نیک شهر

- دریافت فرمهای مربوطه و تکمیل آن

- کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیی شرکت

- کپی 2 نمونه آگهی تاسیس شرکت

- کپی اساسنامه شرکت

- کپی از اظهارنامه شرکت

- کپی آگهی روزنامه رسمی و تغییرات آن

-کپی پروانه بهره برداری یا مجوز تاسیس

-کپی سند مالکیت یا اجاره نامه ی اقامتگاه شرکت.

-نامه شروع و یا عدم شروع فعالیت شرکت .

-دریافت دفترچه

ضرورت دریافت کد اقتصادی شرکت ها

همان طور که در بالا نیز بیان کردیم تمامی افراد اعم از حقیقی و یا حقوقی که به توزیع انواع کالاها و محصولات، واردات و صادرات کالا ها ، انجام امور خدماتی ، تولید و مونتاژ انوع محصولات و کالاها مشغول هستند باید برای دریافت کد اقتصادی اقدام کنند

افراد غیر مکلف به اخذ کد اقتصادی در نیک شهر

* مساجد و تکایا

*اشخاص فعال حوزه ی هنر  .

*اشخاص فعال در امور تحقیقی

*اتحادیه های امور صنفی

* اشخاص حقیقی فعال در زمینه پیمانکاری

بازدید 390 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 25 بهمن 1397 ساعت 11:35