اخذ کد اقتصادی در جاده مخصوص

فوریه 04

اخذ کد اقتصادی در جاده مخصوص

اخذ کد اقتصادی در جاده مخصوص

جهت ثبت شرکت در حوزه فعالیتی خود می توانید از امکانات و همچنین مزیت های بعد از ثبت شرکت در جاده مخصوص بهره مند شوید.

شما باید برای انجام مراحل اخذ کد اقتصادی در جاده مخصوص نیز اقدام کنید از جمله این مزیت ها می توان حق بیمه های مختلفی را کسب نمود و همچنین شرکت در مناقصات و مزایده هایی که اجرا می شوند و خیلی از مزیت های دیگر.

جهت ثبت شرکت بسته به نوع فعالیتی که قصد داریم ثبت شرکت ها به قسم های گوناگونی تقسیم می شوند که از بین این اقسام دو نوع آن بیشتر از بقیه در ثبت شرکت ها مورد استفاده قرار گرفته اند.

که شما باید برای شرکت خود مراحل اخذ کد اقتصادی را نیز طی کنید این دو نوع از قبیل ثبت شرکت سهامی خاص در جاده مخصوص و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در جاده مخصوص می باشند که در ادامه به کاربرد هر یک از آن ها می پردازیم.

مدارک لازم اخذ کد اقتصادی در جاده مخصوص

   *کپی آگهی روزنامه رسمی و تغییرات آن

   *کپی سند مالکیت اقامتگاه شرکت که در آگهی تاسیس قید گردیده و در صورت استیجاری بودن، کپی قرارداد اجاره نامه که به تایید واحد مالیاتی محل وقوع ملک رسیده باشد.

   *نامه شروع و یا عدم شروع به فعالیت شرکت و کپی آن بعد از ثبت در دبیرخانه

   *پرداخت مالیات حق تمبر به اداره دارائی

   *تکمیل دفاتر تجاری

   *دریافت فرمهای مربوطه و تکمیل آنها

   *کپی شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضای هیئت مدیره

   *کپی آگهی تاسیس شرکت و تغییرات ثبت شده شرکت

   *کپی اساسنامه شرکت

   *کپی از اظهارنامه شرکت

چگونگی اخذ کد اقتصادی در جاده مخصوص

فعالیت اقتصادی که در جاده مخصوص و یا در هر جامعه صورت میگیرد برای نظارت بر اعمال آنها و حمایت فعالان اقتصادی باید ابتدا آنها را شناخت و این امر در جاده مخصوص زمانی امکان پذیر است که اخذ کد اقتصادی در جاده مخصوص برای این افراد انجام شده باشد.

شما هنگامی که می خواهید فعالیت تجاری و به نوبه ی آن فعالیت اقتصادی را خود گسترش دهید به دنبال پیشرفت و رشد هستید و اهداف بزرگی را در زمیینه ی تجاری دارید یکی از ابزار شما اخذ کد اقتصادی است با درج این کد بر روی فاکتور های خرید و فروش شما پرداخت مالیات نیز آسان تر می شود و دقیق تر.

مالیات در حقیقت کسب مجوزی است برای انجام فعالیت های تجاری و پرداخت حقوق دولت به منظور جلوگیری از رقابتهای و تلاشهای ناسالم محسوب می گردد.

و قابل ذکر است که مطابق قانون شما برای انجام یک فعالیت تجاری در جاده مخصوص ابتدا باید شرکت خود را ثبت کنید و بعد از آن نسبت به اخذ کد اقتصادی در جاده مخصوص اقدام کنید.

کد اقتصادی در جاده مخصوص

کد اقتصادی در جاده مخصوص به عنوان شماره ای است شامل 12 رقم که به مرور زمان بر اساس برخی مشکلات کد16 رقمی نیز به وجود آمد که افراد پس از اخذ کد 12 رقمی باید نسبت به اخذ کد اقتصادی 16 رقمی نیز اقدام کنند.

همانطور که گفته شد افراد ساکن جاده مخصوص برای برای پرداخت های مالیاتی خود می توانند نسبت به اخذ کد اقتصادی در جاده مخصوص اقدام کنند و این کد را روی روی فاکتورها برای محاسبه سود و زیان در معاملات استفاده کنند.

که این امر برای محاسبه دقیق سودهای کسب شده مالیات ها نیز بسیار دقیق و کار امد جواب گو مبی باشد.و محاسبه مالیات بیشتر بر اساس اسناد و مدارک بررسی می شوند.

علاوه براین به وسیله اخذ کد اقتصادی سازمان امور مالیاتی کشور قادر است دفاتر قانونی، فاکتورها و صورتحساب های صادر شده را به راحتی بررسی کند.

اشخاصی ملزم به اخذ کداقتصادی در جاده مخصوص

کلیه اشخاص حقوقی که به تولید، مونتاژ و یا واردات و صادرات توزیع هرنوع کالا و خدمات مشغول هستند و کلیه اشخاص حقیقی که به امور گفته شده مشغول هستند و یا دارای پروانه کسب از کلیه مراجع ذی صلاح می باشندو محل فعالیت آنها مشخص می باشد واجد شرایط اخذ کد اقتصادی می باشند باید بدانید داشتن یکی از شرایط فوق برای تحقق این امر کافی است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ کد اقتصادی در جاده مخصوص

  

- ارائه کپی پروانه بهره برداری و یا مجوز تاسیس

- چنانچه محل فعالیت دارای سند مالکیت باشد ارائه کپی سند الزامی می باشد و چنانچه ملک استیجاری می باشد کپی اجارهنامه کدرهگیری دار الزامی می باشد

- ارائه نامه عدم فعالیت و شروع فعالیت

- پرداخت مالیات حق تمبر

- تهیه دفترچه مالیاتی و تکمیل آن

- دریافت کلیه فرمهای مربوطه و تکمیل آن

- ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضای هیئت مدیره

- ارائه کلیه مدارک ثبتی شرکت (اساسنامه،شرکتنامه،تقاضانامه و…) و در صورتی که شرکت دارای تغییرات باشد

-آگهی تغییرات

ما میتوانیم کلیه ی مراحل اخذ کد اقتصادی شما را در کمترین زمان ممکن انجام دهیم

کد اقتصادی در جاده مخصوص

کد اقتصادی در واقع شماره منحصربه فردی می باشد که توسط اداره دارایی پس از گذراندن مراحل ثبت شرکت به فعالان اقتصادی تعلق می گیرد. که در واقع شماره شناسایی اشخاص حقیقی و حقوقی در سازمان امو.ر مالیاتی می باشد.

کد اقتصادی در واقع یک کد اجباری است که باید برای امور مهم تجاری نظیر گرفتن کارت بازرگانی، شرکت در مناقصات و مزایده ها، اخذ قرار داد با شرکت های دولتی، و صادر کردن فاکتور و حتی باز کردن حساب در بانک وجود داشته باشد.

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست برای اخذ کد اقتصادی در جاده مخصوص و کرج میتوانید با ما تماس بگیرید و کلیه ی مراحل را به ما بسپارید.

بازدید 375 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 15 بهمن 1397 ساعت 15:30

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید