آموزش دریافت کد اقتصادی

جولای 17

آموزش دریافت کد اقتصادی

آموزش دریافت کد اقتصادی

کد اقتصادی یک شناسانه برای سهولت انجام امور مالیاتی است هر شرکت پس از ثبت باید نسبت به اخذ کد اقتصادی خود اقدام کند 2 ماه فرصت برای دریافت کد اقتصادی در نظر گرفته شده است این نکته حائز اهمیت است که پرونده مالیاتی برای اخذ کد اقصادی از اهمیت برخوردار است.ما در این مقاله سعی داریم تا مراحل آموزش دریافت کد اقتصادی را برای شما شرح دهیم

برای ارسال اظهارنامه مالیاتی و گزارش فعالیت یا عدم فعالیت خود را به دارایی این کد واجب است و باید برای اخذ کد اقدام کنید.

هنگامی که شما تصمیم میگیرید تا کارت بازرگانی دریافت کنید یا در مناقصات و مزایدات شرکتها شرکت کنید ، برای صدور فاکتور ، باز کردن حساب در بانک و اخذ قرارداد با شرکتها دولتی نیازمند کد اقتصادی خواهید بود و بدون این کد مراحل کاری شما طی نخواهد شد.مراحل آموزش دریافت کد اقتصادی را میتوانید با دریافت مشاوره از کارشناسان ثبتی ما به صورت کامل به پایان برسانید .

آموزش دریافت کد اقتصادی

مزایای اخذ کد اقتصادی:

_ کد اقتصادی را سازمان امور مالیاتی به فعالان اقتصادی میدهد با این کد به سازمان مالیاتی معرفی میشوید این کد یک کد منحصر به فرد است .

 _با این کد سازمان امور مالیاتی کشور می تواند دفاتر قانونی ، صورتحسابها و فاکتورهای صادر شده را راحت تر بررسی کند.

_ این کد شما را در کسب مجوز برای فعالیت های تجارتی و پرداخت حقوق دولت در قالب مالیات یاری مینماید و از رقابتها و تلاشهای ناسالم جلوگیری میکند.

با دریافت مشاوره ی رایگان از مشاوران با تجربه و متخصص تکسفیر میتوانید به صورت حرفه ای و بدون هیچگونه ایرادی مراحل را به انجام برسانیذد تنها کافیست با کارشناسان ما در تماس باشید و از مشاوره های رایگان ما بهره مند شوید

افراد موظف به اخذ کد اقتصادی:

کلیه ی افراد حقوقی که در زمینه های تولید ، مونتاژ ، صادرات و واردات ، توزیع کالاها و امور خدماتی فعالیت دارند.

اشخاص حقیقی به پروانه ی کسب و کار از مراجع مربوطه نیازمند هستند و محل فعالیت تجاری داشته باشند و شرایط لازم را برای اخذ کد اقتصادی داشته باشند میتوانند به موسسه ی حقوقی و ثبتی تکسفیر مراجعه کنند و مراحل آموزش دریافت کد اقتصادی را در موسسه ی تکسفیر به صورت حرفه ای و تخصصی به انجام برسانند و در این زمینه اطلاعات کسب کنند.

افراد غیر موظف به دریافت کد اقتصادی:

 1. مسجد ها و تکیه ها
 2. فعالیت های هنری مانند فیلمسازی،طراحی،خطاطی،نقاشی،نویسندگی،ترجمه کتاب،گرافیک و ویراستاری نیازی به دریافت کد اقتصای ندارند.
 3. اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و کسانی که در زمینه های تحقیق و یا مشاوره فنی به فعالیت میپردازند ملزم به کسب کد اقتصادی نخواهند بود
 4. نظام های صنفی و اتحادیه های مجاز ملزم به دریافت کد اقتصادی نیستند.
 5. افراد حقیقی که درحوزه ی پیمانکاری فعالیت میکنند اگر مبلغ دریافتی کل پیمان های آن ها در یکسال شمسی از مبلغ پنجاه میلیون ریال بیشتر نباشد ملزم به اخذ کد اقتصادی نیستند.

مدارک برای اخذ کد اقتصادی

مدارک اخذ کد اقتصادی اشخاص حقیقی:

 1. نوشتن درخواست کتبی برای اخذ کد اقتصادی شرکت
 2. تهیه 3 عد عکس 2*3 از متقاضی.
 3. فتوکپی از پروانه کسب.
 4. کپی از کلیه صفحات مدارک شناسایی .
 5. پرداخت هزینه به مبلغ 10000 ریال و ارائه فیش پرداختی.
 6. کامل نمودن فرم اطلاعات هویتی اشخاص حقیقی.
 7. کپی کارت اقتصادی قبلی یا فیش کامپیوتری.

مدارک اخذ کد اقتصادی اشخاص حقوقی:

 1. تهیه یک درخواست کتبی از سمت شرکت.
 2. روزنامه ی رسمی که آگهی تأسیس شرکت در آن قد شده است.
 3. تهیه ی مبلغ 10000 ریال برای فیش پرداختی.
 4. کپی از کلیه ی صفحات شناسنامه.
 5. تنظیم و تهیه یک فرم اطلاعات هویتی برای افراد حقوقی
 6. کپی کارت اقتصادی قبلی یا فیش کامپیوتری.

مراحل و مدارک لازم برای دریافت کد اقتصادی:

با تهیه ی مدارک کد اقتصادی و آموزش دریافت کد اقتصادی توسط کارشناسان موسسه ی حقوقی تکسفیر مراحل دریافت کد اقتصادی به نحو احسنت به پایان خواهد رسید

 1. ابتدا باید دفترچه را در واحد اطلاعات و خدمات اداره دارایی تکمیل کنید
 2. کامل نمودن فرم اداره دارای
 3. تهیه کپی از آگهی تأسیس شرکت و اساسنامه ی شرکت
 4. تهیه ی کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه ی اعضای هیأت مدیره شرکت
 5. کپی جواز تاسیس شرکت و اظهارات شرکت
 6. کپی سند مالکیت در زمینه ی فعالیت شرکت را تهیه کنید

انجام مراحل پرداخت هزینه حق تمبر به اداره دارایی

اگر میخواهید در انجام کلیه ی امور مالیاتی خود هیچگونه مشکلی نداشته باشید باید حتما نسبت به اخذ کد اقتصادی خود اقدام کنید در غیر این صورت در برابر سازمان امور مالیاتی علی الراس می شوید انجام مراحل دریافت کد اقتصادی در موسسه ی حقوقی و ثبتی تکسفیر به نحو احسنت و به بهترین شکل ممکن انجام میشود زیرا که کارشناسان ما تنها هدف خود را موفقیت شما عزیزان میدانند و آموزش دریافت کد اقتصادی در کرج و سایر شهرستانها را برای شما با صداقت کامل بازگو میکنند.

اخذ کد اقتصادی جدید:

کد اقتصادی جدید با کد اقتصادی قدیمی تفاوت دارد و باید حتما برای آن اقدام کنید برای اخذ کد اقتصادی جدید حتما باید مراحل تشکیل پرونده در دارایی انجام شود. داشتن کد اقتصادی جدید در اموری مثل پیش نیاز ارایه اظهارنامه مالیاتی ، اخذ کارت بازرگانی ، اخذ گواهی ارزش افزوده برای شما الزامی است.

ابتدا باید به سامانه سازمان امور مالیاتی به نشانیhttp://tax.gov.irمراجعه  کنید

از منوی سمت راست صفحه بر روی گزینه ی "ثبت نام الکترونیکی شماره اقتصادی" کلیک کنید و گزینه ی "ورود به سامانه" را انتخاب نمایید.روی گزینه ی "سامانه پیش ثبت نام کد اقتصادی" کلیک کنید. نسبت به درج اطلاعات خواسته شده در سامانه اقدام کنید.

در این مرحله پاکتی حاوی اطلاعاتی نظیر نام کاربری و رمز ورود توسط سازمان امور مالیاتی برای شما ارسال میشود.

هنگامی که پاکت مربوطه را دریافت کردید ،باید دوباره به سامانه ی امور رفته و اطلاعات خواسته شده را مطابق اسناد قانونی در سامانه ی مذکور درج کنید.

اگر در مراحل به مشکل نخورید و مراحل به نحو درست طی شدند کد اقتصادی جدید برای شما ارسال میشود.

برای پیگیری کلیه ی وضعیت های ثبت نام کد اقتصادی خود می توانید به سامانه ی سازمان امور مالیاتی و در قسمت"پیگیری سریع وضعیت ثبت نام کد اقتصادی" نام کاربری و رمز ورود خود را وارد کنید و از آخرین وضعیت کد اقتصادی خود مطلع شوید و در صورت وجود ایراد،نسبت به رفع آن اقدام کنید

_باید اقدام به تکمیل پرونده مالیاتی مربوط به خود در سازمان امور مالیاتی کنید

تعاریف کد اقتصادی

مجوز فعالیت

سندی است که بر اساس آن امور اقتصادی هر فرد از سمت مراجع ذیصلاح تایید شده باشد مانند کارت بازرگانی از طرف وزارت بازرگانی

محل فعالیت تجاری

مکانی که فعالیت شرکت در آن جا انجام میشود ،این آدرس و کدپستی در اساسنامه ی شرکت درج میشود

رسید بانکی

با پرداخت مبلغ فیش بانکی میتوانید رسید بانکی خود را دریافت کنید

پرینت مربوط به کد اقتصادی

یک برگ که اطلاعات شخصی متقاضی که قبل از صدور کارت آن را صادر میکنند و بعنوان رسید از متقاضی توسط مامورین پست و بایگانی در پرونده متقاضی مورد استفاده قرار میگیرد .

کارت اقتصادی اشخاص حقیقی

به کارتی میگویند که عکس متقاضی، نام ونام خانوادگی، شماره اقتصادی ، نشانی محل فعالیت تجاری و شماره حوزه مالیاتی متقاضی در آن قید شده است .

کارت اقتصادی اشخاص حقوقی

در کارت اشخاص حقوقی عکس وجود ندارد .

وظایف حوزه مالیاتی

تشکیل پرونده اقتصادی متقاضی مورد نظر که اعم از اشخاص حقیق و حقوقی میباشند.تعیین وقت بازرسی از محل فعالیت مودی ، ارجاع به کارشناس مربوطه جهت بررسی پرونده مورد تقاضا ، صدور کد اقتصادی از مرکز اصلی اداره مالیات برای کلیه شهرستانها از طریق اداره مالیات تهران قابل وصول میباشد که پس از 24 تا 48 ساعت کاری بعد از آن در حوزه مالیاتی شهرستان موردنظر قابل تاییدیه میباشد.آموزش دریافت کد اقتصادی در موسسه ی حقوقی تکسفیر توسط کارشناسان مجرب و کاردان و با تجربه انجام میپذیرد.

هزینه اخذ کد اقتصادی چقدر است ؟

با توجه به تخصصی بودن پرسه ی اخذ کد اقتصادی و همچنین زمان بر بودن اتمام مراحل اخذ کد اقتصادی میتوانید به موسسه ی حقوقی تکسفیر مراجعه کنید و کلیه ی مراحل را به کارشناسان ما که تجربه ی چندین ساله در این زمینه دارند بسپارید.

آموزش دریافت کد اقتصادی در موسسه ی حقوقی تکسفیر

هزینه ی مشاوره ها و آموزش دریافت کد اقتصادی در موسسه ی حقوقی تکسفیر ناچیز است و موفقیت شما ارزشی والا تر دارد.

بازدید 347 بار آخرین ویرایش در شنبه, 25 اسفند 1397 ساعت 09:23

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید