ثبت برند برای شرکت

می 26

ثبت برند برای شرکت

ثبت برند برای شرکت

ثبت برند تجاری به دو صورت می باشد ثبت برند در ایران و ثبت برندهای بین المللی ( مادرید )

ثبت برند در ایران

برند علامتی است که برای معرفی کالا و محصول از لحاظ کیفیت و ضمانت مرغوبیت جنس آن ها مورد استفاده قرار می گیرند که می تواند نقش ، رقم ، حرف و … باشد. علامت تجاری به صورت اختیاری است مگر در مواردی که دولت آن را الزام کند.علامت تجاری باید جدید باشد و در گذشته به ثبت نرسیده باشد . برند باید خلاقانه باشد و بافکر وآگاهی تمام انخاب شود. برند باید به گونه ای انتخاب شده باشد که مشتری را به اشتباه و سردرگمی و در نتیجه به انتخاب نادرست سوق ندهد.

 

ثبت برند در ایران شامل برند فارسی و لاتین است و ثبت برند لاتین نیاز به کارت بازرگانی دارد. برند فارسی برندیست که الزماَ در یکی از فرهنگ های معتبر فارسی مانند دهخدا موجود باشد.

ثبت علائم تجاری : علامت تجاری قابل نقل و انتقال است ولی انتقال آن در مقابل اشخاص ثالث وقتی معتبر خواهد بود که موافق مقررات این قانون به ثبت رسیده باشد. در صورت ثبت ، دولت از آن حمایت می کند. مرجع ثبت ، اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی است. ثبت علامت قابل اعتراض از سوی اشخاص ذی نفع است. مدت حمایت از این علامت ده سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه می باشد. کلیه دعاوی حقوقی و جزایی مربوط به علامت تجاری در دادگاه های تهران رسیدگی می شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری عبارتند از:

1-تسلیم اظهارنامه از طریق اینترنتی

2-مدارک مثبت هویت متقاضی

* اشخاص حقیقی: کپی شناسنامه و کپی کارت ملی

* اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء

3-مدارک نماینده قانونی:چنانچه تقاضا توسط نماینده قانونی(وکیل،دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ….) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.

4-نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر

5-در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.

6-ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط

7-استفاده از حق تقدم:چنانچه متقاضی ثبت بخواهد به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر 6 ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم کنند.

8-نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت تجاری و تاییدیه مقام صلاحیت دار

ثبت برند بین المللی

اولین اقدام اساسی جهت حمایت بین المللی از علامت تجاری و برخورداری از حقوق مرتبط با ثبت علامت، انعقاد معاهده پاریس بوده است. به موجب این کنوانسیون جهت حمایت از علائم تجاری در سطح بین المللی، مالک علامت کنوانسیون جهت حمایت از علائم تجاری در سطح بین المللی، مالک علامت ( شخص حقیقی یا حقوقی ) می بایست به طور جداگانه تعدادی تقاضانامه را در ادارات ثبت کشورهای مختلف عضو، به زبان های گوناگون و با پرداخت هزینه های متفاوت و مصرف زمان طولانی، تودیع نماید. اما در عین حال ماده 19 کنوانسیون پاریس مزبور به کشورهای عضو این اجازه را می دهد که بین خود ، موافقت نامه های ویژه ای برای حمایت از مالکیت صنعتی منعقد کنند . این موافقت نامه ها نباید ناقض مفاد کنوانسیون باشد.

معاهدات مزبور می توانند دو جانبه یا چند جانبه باشند.

به همین منظور تعدادی از کشورهای عضو کنوانسیون پاریس، جهت تسهیل روند ثبت بین المللی علائم تجاری و تحلیل حقوق ناشی از آن ، اتحادیه ای بین المللی را در راستای کنوانسیون مزبور تشکیل داده و در آن سیستم مادرید را به عنوان دستورالعمل ثبت بین المللی علائم تجاری تصویب نمودند. این سیستم تحت مقررات دو معاهده یعنی موافقت نامه مادرید و پروتکل مادرید قرار دارد.

به موجب سیستم مادرید، علامت با توجه به قوانین داخلی هر کشور مورد بررسی قرار می گیرد و سپس وارد طریق بین المللی خود می شود یعنی ثبت بین المللی علائم تجاری در مرحله اول با ثبت ملی در اداره کشور مبدا صورت می گیرد و سپس به صورت اتوماتیک با تعیین کشورهای مورد نظر در سطح بین المللی انجام می شود. بنابراین امتیاز استفاده در آن در ساده ، ارزان و موثر بودن آن می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت بین المللی نام و علامت تجاری :

*تحویل فرم تقاضای ثبت بین المللی علامت به اداره ثبت علایم تجاری با درج اسامی کشورهای مورد نظر

*رسید مربوط به پرداخت هزینه بررسی اظهارنامه بین المللی

*در صورت مراجعه وکیل رسمی ارائه وکالت نامه دادگستری

*تحویل معرفی نامه بر روی سربرگ شرکت همراه با امضای مدیران و دارندگان حق امضا و با مهر شرکت برای اشخاص حقوقی

*کپی مصدق شناسنامه و کارت ملی مدیران و دارندگان حق امضای شرکت و روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت برای اشخاص حقوقی و ارائه کپی مصدق شناسنامه و کارت ملی برای اشخاص حقیقی

*ارائه اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران جهت رویت و کپی آن جهت رویت و کپی آن جهت ضبط در پرونده یا ارائه کپی مصدق گواهی ثبت علامت تجاری

 

برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه انواع ثبت شرکت
•    ثبت شرکت سهامی خاص
•    ثبت شرکت سهامی عام
•    ثبت شرکت تعاونی
•    ثبت شرکت تضامنی
•   ثبت شرکت مسئولیت محدود
•    ثبت شرکت غیر تجاری و ....
و البته در زمینه های ثبت برند تجاری می توانید از متخصصین این مجموعه بهره مند شوید .


از همراهیتان سپاسگزاریم .
ثبت شرکت "تکسفیر" با بهره گیری از کارشناسان متخصص و مجرب و با چندین دهه تجربه ی موفق، با افتخار آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان، در زمینه های حقوقی و ثبتی نظیر ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت می باشد.
"در دپارتمان تخصصی ثبت شرکت تکسفیر،میزبان شما بزرگواران هستیم."

4145 3 - 026

بازدید 3859 بار آخرین ویرایش در شنبه, 05 خرداد 1397 ساعت 10:16
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image