ثبت شرکت و موسسه

آوریل 11

ثبت شرکت و موسسه

ثبت شرکت و موسسه

برای ثبت شرکت و موسسه خود اصلا نگران نباشید موسسه ی حقوقی تکسفیر در کوتاه ترین زمان ممکن مراحل ثبت شرکت و موسسه شما را به اتمام میرساند و شما را برای رسیاندن به هدفتان یاری میکند با ثبت شرکت و موسسه شغل خود را قانونی کرده اید و مزایای مانندحفظ سرمایه ،توسعه فعالیت ها ،رسمی سازی فعالیت تجاری ،محافظت از برند،کسب اعتبار مشتری ،محافظت از نام شرکت و برای انجام معاملات و سفرهای تجاری به سایر کشور ها سودمند خواهد بود

هزینه ثبت شرکت و موسسه

بایک بار هزینه ثبت شرکت و موسسه شما میتوانید سالها از مزایای ثبت شرکت و موسسه استفاده کنید و همواره پیشرفت کنید موسسه ی حقوقی تکسفیر تمام مراحل ثبت شرکت و موسسه شما را به نحو احسن انجام میدهد

مراحل ثبت شرکت و موسسه

شما میتوانید کلیه ی مراحل ثبت شرکت و موسسه خود را به موسسه ی حقوقی تکسفیر بسپارید کافیست که مدارک ثبت شرکت و موسسه را به موسسه حقوقی تکسفیر تحویل دهید تا مراحل ثبت شرکت و موسسه ی شما به نحو احسن طی شود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکتهایی با مسئولیت محدود شرکتهایی می باشند که بین دو یا چند نفر جهت امور تجاری تشکیل گردیده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه آن ها به سهام یا بخش هایی از سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قرض ها و تعهدات شرکت می باشند.

ثبت شرکت تضامنی

شرکتی است که تحت اسم خاص برای امور تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت های تضامنی تشکیل می گردد . اگر دارایی شرکت برای تأییدیه تمام قرض ها کافی نباشد هر یک از شرکاء مسئول پرداخت تمام قرض های شرکت می باشد. در انتخاب اسم جهت ثبت شرکت ها باید حداقل نام یک نفر از شرکاء ذکر شود.

ثبت شرکتهای نسبی

شرکت نسبی شرکتی است که برای امور تجاری با اسمی خاص بین دو یا چند نفر شریک تشکیل می گردد و مسئولیت هر یک از شرکاء به نسبت میزان سرمایه ای است که در شرکت قرار میدهند و سرمایه گذاری کرده اند. در اسم شرکت حداقل نام یک نفر از شرکا باید ذکر شود. در صورتی که اسم شرکت تشکیل شده بر اسامی تمام شرکا نباشد . بعد از اسم شریک یا شرکایی که ذکر شده عبارتی از قبیل « شرکاء» یا « برادران » الزامی می باشد.

ثبت شرکت تعاونی

شرکت تعاونی از هفت نفر شریک تشکیل می گردد ، که سهام بین هفت نفر باید به صورت مساوی تقسیم گردد و پس از تأیید نام ۳/۱ سرمایه در بانک تعاون به حساب شرکت در شرف تاسیس واریز گردد. مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت: کپی مدارک هویتی ( کارت ملی و شناسنامه اشخاص ) گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس بعلاوه ده و تعیین اشخاص موضوع فعالیت شرکت انتخاب نام آدرس و کد پستی و محل شرکت.

ثبت شرکتهای سهامی

شرکتهای سهامی ، شرکتهایی هستند که سرمایه آنها به سهام تقسیم می گردد و مسئولیت صاحبان سهام ، محدود به مبلغ اسمی سهام آنها می گردد. شرکت سهامی به دو نوع تقسیم می شود: ۱-شرکت هایی که مؤسس های آنها قسمتی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهام به مردم تأمین میکنند. این نوع شرکت ها سهامی عام هستند. ۲- شرکت هایی که تمام سرمایه آنها در موقع تاسیس به صورت خاص توسط مؤسسین تأسیس شده باشد. این نوع شرکت ها شرکت سهامی خاص نام گرفته است. در موقع تأسیس شرکت سرمایه شرکت های سهامی عام از پنج میلیون ریال و سرمایه شرکت های سهامی خاص از یک میلیون ریال نباید کمتر شود. برای تاسیس شرکت های سهامی خاص مؤسسین باید حداقل سی و پنج درصد درصد سرمایه شرکت خود را در حسابی به نام شرکت در شرف تأسیس نزد یکی از بانک ها سپرده کنند ، اما درسهامی عام مؤسسین باید حداقل بیست درصد سرمایه شرکت خود را تعهد کرده و حداقل سی و پنج درصد مبلغ تعهد شده را در حسابی به نام شرکت در حال تأسیس نزد یکی از بانک های عامل سپرده کنند.

ثبت شرکتها در مناطق آزاد

:فلسفه ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است تا آن را در قوانین مربوطه ذکر شده است، این است که برای رفاه و توسعه اقتصادی و رشد، ترویج سرمایه گذاری و حضور فعال در بازارهای داخلی و بین المللی، تولید کالاها و خدمات صنعتی افزایش در درآمد ملی و افزایش اشتغال. این مناطق تجارت و صنعتی را تسهیل کرده و آنها سرمایه گذاری و بهره گیری از کاهش بزرگ در تشریفات مانند آداب و رسوم گمرک ها، بانکداری و سیستم های مالی، بیمه و قوانین کار و، ورودی خارجی و غیره مناطق به خصوص رایگان، در مقایسه با مناطق ویژه اقتصادی ترویج کرده اند، دارند قابل توجهی ، مزایا، مهم ترین است که با داشتن قوانین سازمان مستقل و مقررات برای اداره مناطق به نام: شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی. از آنجا که ارتقاء سرمایه گذاری شده است هدف اصلی از این مناطق، در نتیجه تمام سیستم های موجود، فرمت و غیررسمی بوده است.

ثبت شرکت بازرگانی:

شرکت های بازرگانی شرکت هایی می باشند که به جهت انجام امور بازرگانی شکل می گیرند که بسته به نیاز متقاضی می تواند به صورت سهامی خاص یا مسئولیت محدود ثبت گردد.

ثبت شرکت گردشگری:

افرادی که تمایل به ثبت شرکت گردشگری میتواند با تسلیم مدارک ثبت شرکت گردشگری که در ادامه به موارد آن قید می گردد، و با مراجعه به ثبت شرکت هدف جهت انحام شدن مراحل ثبت شرکت گردشگری، به راحتی و در زمان مناسب شرکت خود را ثبت کنند.

ثبت شرکت اینترنتی:

تمامی شرکتهایی اینترنتی برای انجام فعالیت‌های مشاوره، ناظر بودن، طراحی، تولید، نصب و راه‌اندازی، پیشرفت، پشتیبانی و آموزش سیستم‌های نرم‌افزار، سخت‌افزار، شبکه‌های اطلاع‌رسانی و مشابه آن بوجود می آید، تکلیف دارند پس از ثبت شرکت بر اساس قانون تجارت و قبل از شروع فعالیت به نظام صنفی استان خود مراجعه و اخذ جواز فعالیت کنند.

ثبت شرکت دارویی:

پس از ارائه مدرک های مورد نیاز به ثبت شرکت هدف و تایید درخواست در قوانین امور پزشکی و دارویی ، موافقت اصولی ثبت شرکت های پخش سراسری یا استانی دارو صادر می شود و جواز فعالیت (در صورت نیاز و تشخیص کارشناسان متخصص ثبت شرکت دارویی ثبت هدف) به صورت یکساله صادر می گردد.

ثبت شرکت ساختمانی:

شرکت های ساختمانی شرکت هایی می باشند که به جهت انجام امور ساختمانی و پیمانی شکل می گیرند که بسته به نیاز متقاضی می تواند به صورت سهامی خاص یا مسئولیت محدود ثبت گردد.

مدارک جهت ثبت شرکتهای سهامی خاص

1-دو نسخه اظهارنامه تکميل شده

2-دو نسخه اساسنامه تکميل شده

3-تکميل فرم تعيين نام به ترتيب اولويت نام هاي پيشنهادي و همچنين فيش واريزي

4-اصل گواهي بانکي مبني بر پرداخت سرمايه تعهدي(حداقل 35% سرمايه) همراه با فيش واريزي

5-اصل مجوز فعاليت از مراجع ذيربط در مواردي ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد

6-تصوير برابر با اصل مدارک احراز هويت سهامداران، مديران و بازرسان

7-اصل گواهي عدم سوءپيشينه جهت اعضاء هیأت مديره، مديرعامل و بازرسان

8-دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومي موسسين

9-دو نسخه صورتجلسه هيأت مديره تکميل شده

10-اصل وکالتنامه وکيل دادگستري در صورتي که ثبت شرکت توسط وکيل صورت پذيرد.

بازدید 264 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 فروردين 1397 ساعت 12:02
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image