ثبت شرکت در ناحیه صنعتی خصوصی دهک

سپتامبر 10

ثبت شرکت در ناحیه صنعتی خصوصی دهک

ثبت شرکت در ناحیه صنعتی خصوصی دهک

برای اینکه ثبت شرکت انجام دهیم در وهله اول می بایست اطلاعات و آگاهی جامع و کاملی را در زمینه ثبت شرکت کسب نماییم که از مهمترین این اطلاعات چگونگی فرآیند اداری ثبت شرکت در ناحیه صنعتی خصوصی دهک می باشد که البته بسته به نوع فعالیتی که قرار است در شرکت اقدام کنیم یا محصولی را تولید کنیم می توانیم توسط 7 نوع شرکت یکی را که به فعالیت کاری ما ارتباط دارد انتخاب می نماییم که این 7 نوع عبارتند از:

ثبت شرکت سهامی خاص در ناحیه صنعتی خصوصی دهک

ثبت شرکت سهامی عام در ناحیه صنعتی

ثبت شرکت مسئولیت محدود در ناحیه صنعتی خصوصی دهک

ثبت شرکت نسبی

تضامنی

سهامی مختلط

سهامی غیر مختلط

شرایط صدور پروانه بهره برداری:

1-2- پس از صدور جواز تاسیس/توسعه بنام متقاضی، شركت استانی شرح خدمات و ضوابط طراحی شهركهای صنعتی تهیه شده توسط معاونت عمران و محیط زیست را جهت اجرا به دارنده جواز ابلاغ می نماید.

2-2- انجام مطالعات طراحی فاز 1 و 2 توسط دارندگان جواز تاسیس با استفاده از مشاورین ذیصلاح در قالب شرح خدمات فوق الذكر و تحویل آن به شركت استانی مربوطه

3-2- شركت استانی مطالعات انجام شده توسط متقاضی را حداكثر ظرف مدت 15روزبه معاونت عمران ومحیط زیست ارسال می نماید

4-2-گزارشهای مرتبط با مطالعات موضوع بند 1-2 حداكثر ظرف مدت 15روز توسط معاونت عمران و محیط زیست بررسی می گرددو در صورت تائید جهت آغاز عملیات اجرایی توسط متقاضی، به شركت استانی اعلام می نماید.

5-2- متقاضی موظف است عملیات اجرایی ساخت و ساز شهرك صنعتی را منطبق با ضوابط ساخت و ساز شهركهای صنعتی آغاز نموده و حداقل امكانات زیربنایی شامل آب، راه دسترسی، برق و روشنایی را تامین و اجرا نماید و گزارش انجام عملیات را به شركت استانی اعلام نماید.

6-2- شركت استانی گزارشات عملیات اجرایی و ساخت و ساز شهرك را جهت تطبیق با ضوابط مندرج كنترل نموده و پس از بازدید از محل و در صورت تائید به معاونت عمران و محیط زیست اعلام می نماید

تبصره: در غیر اینصورت شركت استانی مراتب را كتباً جهت تكمیل عملیات و انجام تعهدات به متقاضی اعلام می نماید

7-2- گزارشها و مدارك مرتبط با بند 6-2 حداكثر ظرف مدت 15 روز توسط معاونت عمران و محیط زیست بررسی و در صورت تایید جهت صدور پروانه به معاون وزیر و مدیر عامل سازمان اعلام میگردد.

تبصره: در صورت عدم تایید مدارك معاونت عمران و محیط زیست مراتب را كتباً به شركت استانی جهت تكمیل مدارك و تصحیح گزارشات ارسالی اعلام می نماید.

8-2- پروانه بهره برداری توسط رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان در قالب فرم مربوطه صادر میگردد.

9-2- معاونت عمران و محیط زیست پروانه بهره برداری صادر شده را جهت اقدامات بعدی به متقاضی ابلاغ می نماید.

تبصره 1: در خصوص شهرك های صنعتی غیر دولتی ایجاد شده قبل از مصوبه فوق الذكر، به منظور ساماندهی مدیریت آنها و هماهنگی و همسویی با دیگر شهرك های صنعتی بخش غیر دولتی با رعایت شرایط مندرج در ماده 2 دستورالعمل نسبت به صدور پروانه بهره برداری آن اقدام خواهد شد.

تبصره 2: یك نسخه از دستورالعمل واگذاری زمین به واحدهای صنعتی و خدماتی در شهركهای صنعتی غیر دولتی و فرم نمونه قرارداد واگذاری زمین، هنگام صدور پروانه بهره برداری توسط شركت استانی در اختیار متقاضی ایجاد شهرك صنعتی قرار می گیرد.

تبصره 3: هرگونه اقدام در خصوص توسعه شهرك صنعتی مستلزم انجام مطالعات در قالب دستورالعمل مربوط به صدور جواز توسعه شهرك صنعتی خواهد بود.

تبصره 4: یك نسخه از پروانه بهره برداری توسط معاونت عمران و محیط زیست جهت اطلاع دستگاههای ذیربط، اعم از: سازمان صنایع و معادن، سازمان جهاد كشاورزی، اداره كل حفاظت محیط زیست و سازمان كار و امور اجتماعی استان مربوطه ارسال می گردد.

تهيه چك ليست درخواست صدور پروانه بهره برداري شهرك صنعتي خصوصی

اطلاعات مربوط به شركت متقاضي:

در اين قسمت اطلاعات شركت متقاضي شامل نام شركت، آدرس محل استقرار شركت،كدپستي، نام وتلفن همراه كارشناس مطلع شركت متقاضي، ، تلفن همراه مديرعامل شركت و تلفن ثابت شركت متقاضي ارائه مي شود.

اطلاعات مربوط به شركت شهرك هاي صنعتي استان:

در اين قسمت نام استان ،نام كارشناس و پست سازماني آن بر اساس طرح طبقه بندي مشاغل، تلفن همراه كارشناس و تلفن ثابت و شماره داخلي آن ارائه مي شود.

به منظور جلوگيري از اتلاف وقت متقاضيان و همكاران شركت هاي استاني، رعايت اولويت بندي موضوعات وفق ستون مربوطه ضروري مي باشد.

موضوع:

بيانگر نوع فعاليت مربوط به هر رديف مي باشد.

كنترل مدارك:

به منظور تفكيك وظايف نظارتي في مابين واحدهاي مرتبط در شركت استاني اين رديف تعبيه شده است. در اين رديف كنترل مدارك به دو بخش حقوقي و عمراني تفكيك شده است. رنگ سفيد يا مشكي هر سلول بيانگر ارتباط يا عدم ارتباط موضوع با حوزه مربوطه مي باشد. در صورت تائيد هر موضوع توسط واحد مربوطه مي بايست در محل تعبيه شده از علامت   ( * ) استفاده شود. در غير اين صورت ضمن عدم استفاده از علامت (*) ، علت عدم تائيد در قسمت توضيحات درج گردد.

در صورت هر گونه سوال جهت ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت می توانید با شماره موسسه حقوقی تکسفیر تماس حاصل فرمایید.

بازدید 226 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 13:58
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image