ثبت شرکت در آذربایجان غربی

نوامبر 30

ثبت شرکت در آذربایجان غربی

ثبت شرکت در آذربایجان غربی

امروز قصد داریم در مورد ثبت شرکت در آذربایجان غربی آشنا شویم و بتوانیم در راستای تولید داخلی و همچنین تاسیس شرکت و اشتغالزایی در این استان بپردازیم.

آذربایجان غربی یکی از استان های کشور ایران است که مرکز آن شهر ارومیه می باشد. این استان از لحاظ موقعیت اقتصادی و اجتماعی که دارد یکی از مناطق مستعد کشاورزی می باشد.

و از نظر اشتغال در این استان دو گروه صنعتی کانیهای غیر فلزی و غذایی و دارویی است که در بین صنایع دیگر بیشترین میزان اشتغال را دارد.

که با توجه به گسترده و وسیع تر نمودن این صنایع می توانید با سرمایه گذاری و تاسیس شرکت و کارخانه ها در این حوزه به ثبت شرکت بپردازید. موسسه حقوقی تکسفیر در کل کشور آماده ی امور ثبتی شما عزیزان می باشد.

همچنین این استان از جهت آثار دیدنی بسیار حائز اهمیت می باشد و مناطق دیدنی بیشماری را دارا می باشد از قبیل: سه گنبد، تخت سلیمان، مسجد جامع ارومیه، موزه ارومیه، چشمه آب معدنی گراوان آذربایجان غربی و خیلی مناطق دیدنی دیگر . همچنین می توانید در ثبت شرکت گردشگری نیز اقدام نمایید و یک شغل پر از هیجانی را برای خود و اشخاص شریک و جوانان ایجاد نمایید.

مراحل ثبت شرکت در آذربایجان غربی

اگر قصد انجام امور ثبت شرکت در آذربایجان غربی را دارید لازم است که مراحل اداری برای دریافت مدارک مربوط با ثبت شرکت انجام گیرد که به شرح این مراحل می پردازیم:

1.تجمیع مدارک مورد نیازجهت ثبت شرکت در آذربایجان غربی

2.اخذ گواهی عدم سوپیشینه

3.تنظیم و تدوین مفاد اساسنامه

4.انتخاب نام مناسب برای شرکت

5.ثبت نام اولیه در سامانه و تنظیم اوراق ثبتی

6.تعیین نام شرکت

7.ارسال اوراق به اداره از طریق پست جهت انجامثبت شرکت در آذربایجان غربی بررسی مدارک توسط کارشناس اداره ثبات شرکت ها

8.در صورت عدم منع صدور آگهی ناسیس شرکت

9.تخصیص شماره ثبت و شناسه ملی برای درخواست ثبت شرکت در آذربایجان غربی

10.ارسال آگهی جهت انتشار در روزنامه رسمی کشور

11.انجام امور نشکیل پرونده مالیاتی و دریافت کد اقنصادی

12.انجام امور تبلیغاتی برای جذب مشتری بعد ازثبت شرکت در آذربایجان غربی

مدارک ثبت شرکت در آذربایجان غربی

جهت انجام ثبت شرکت در آذربایجان غربی لازم است با توجه به موضوع فعالیت و نوع شرکت مدارک و اسناد مرتبط را تجمیع نمود. این مدارک به شرح ذیل می باشد که لازم است قبل از اقدامات لازم برای ثبت شرکت نسبت بدان آگاه بود تا با اشراف کامل اقدام به پروسه ثبت شرکت نمود.

1.شناسنامه و کارت ملی متقاضیان اعم از سهامداران اعضای هیئت مدیره و بازرسین

2.گواهی عدم سو پیشینه برای اعضای هیئت مدیره و بازرسین

3.مدارک تحصیلی مورد نیاز برای موضوعاتی که نیاز به مدرک تحصیلی دارند

4.مجوز فعالیت برای موضوعاتی که ملزم به ارائه مجوز می باشند

5.ارائه آدرس صحیح به همراه کپستی برای محل فعالیت شرکت و محل سکونت متقاضیان

برای آشنایی با موضوعات فعالیتی که نیاز به مجوز و یا مدارک تحصیلی مرتبط دارند می توانید به قسمت راهنما سایت مراجعه نمایید و یا اطلاعات لازم در این خصوص را از کارشناسان موسسه حقوقی تکسفیر شوید و با اشراف کامل اقدام به انجام مراحل ثبت شرکت در آذربایجان غربی نمایید.

انواع ثبت شرکت در آذربایجان غربی

متقاضیان ثبت شرکت جهت انجام مراحل تشکیل شخص حقوقی ابتدا باید با اشراف به قوانین نوع شخصیت حقوقی را انتخاب نمایند و با بررسی قوانین مرتبط با آن نوع از شرکت ها تصمیم گیری های مرتبط را انجام دهند. انواع اشخاص حقوقی جهت ثبت شرکت در آذربایجان غربی به این شرح می باشند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آذربایجان غربی

ثبت شرکت سهامی عام

ثبت شرکت سهامی خاص در آذربایجان غربی

ثبت شرکت تضامنی

ثبت شرکت نسبی

ثبت شرکت مختلط سهامی

ثبت شرکت مختل غیر سهامی

ثبت شرکت تعاونی

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت خود می توانید با موسسه حقوقی تکسفیر تماس حاصل نمایید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آذربایجان غربی

شرکت های با مسئولیت محدود از حداقل دو نفر شریک بالای 18سال تشکیل می گردد که موضوع فعالیت آنها بازرگانی است حتی اگر به فعالیتهای بازرگانی نپردازند. میزان سرمایه انتخابی نیز در این قالب ثبتی نمی تواند از 1.000.000 ریال (یک میلیون ریال) کمتر باشد. در حقیقت میزان سرمایه در این قالب ثبتی به صورت لفظی می باشد و شرکا به میزان آورده نقدی خود در شرکت مسئول پرداخت قروض می باشند.

ثبت شرکت سهامی خاص در آذربایجان غربی

شرکت های سهامی خاص به عنوان شرکت های بازرگانی شناخته می شوند. میزان سرمایه در این قالب ثبتی به هرمیزان که باشد می بایست 35 درصد از آن را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایید و 65 درصد مابقی سرمایه در تعهد سهامداران با قی می ماند. تعداد اعضایء شرکت سهامی خاص 5 نفر می باشد. که 3 نفرآنها عضو هیئت مدیره و 2 نفر باقی مانده به عنوان بازرسین اصلی و علی البدل انتخاب می گردند.

مزایای ثبت شرکت در آذربایجان غربی

با ثبت شرکت می توانید از نام شرکت تان محافظت کنید. هیچ فرد دیگری نمی‌تواند شرکتی با نام شرکت شما ثبت کند. تصور کنید شرکت دیگری با نام شما فعالیت داشته باشد و شما هم شرکت خود را ثبت نکرده باشید در این صورت مشتریان به کدام یک اعتماد می کنند؟ از سوی دیگر با ثبت شرکت در برخی موارد شما از مصونیت قانونی برخوردار می شوید و مسئولیت فردی متوجه شما نخواهد بود.

به علاوه با ثبت شرکت راحت تر می توانید از بیمه های تجاری برخوردار شوید یا سرمایه گذاران را جذب کنید زیرا انها می دانند شما به شخصه مسئول بقای شرکت نیستید.

از مزایای دیگر ثبت شرکت این است که حتی اگر شما بیمار شوید یا فوت کنید باز هم شرکت به فعالیت خود می تواند ادامه دهد. یک شرکت ثبت شده در اصل یک نهاد با ماهیت خاص خود است بنابراین فرد دیگری می‌تواند آن را در اختیار بگیرد و اداره کند و یا حتی آن را بفروشد.

زمان ثبت شرکت در آذربایجان غربی

مدت زمان لازم برای انجام امور ثبت شرکت پس از تکمیل مدارک و انجام امور ثبت نام ها تقریبا ۲۰ الی ۲۵ روز به طول می انجامد. لذا متقاضیان می بایست با در نظر گرفتن این مدت اقدامات خود را در راستای انجام فعالیت انجام دهند. بنابراین قبل از شروع انجام مراحل ثبت شرکت در آذربایجان غربی از مدت زمان قطعی آن اطلاع یابید.

02632401712

09125934724

موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

با ما در تماس باشید.

بازدید 207 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 مهر 1397 ساعت 12:59
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image