تعریف شرکت سهامی خاص

آگوست 06

تعریف شرکت سهامی خاص

تعریف شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص به شرکتی گفته میشود که سهام آن قابل انتقال در بورس اوراق بهادار نمیباشد ولی توسط مردم به سادگی قابل معامله است.هنگام تشکیل شرکت سهامی خاص باید تمام سرمایه آن در موقع تاسیس شرکت به وسیله موسسان تامین شود و قسمتی از سرمایه در بانک سپرده گذاری شده باشد.

ثبت شرکت در کرج و ثبت برند در کرج

در شرکت سهامی خاص مسوولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی آنها است وتعداد سهامداران از سه نفر نباید کمتر باشد. در شرکت سهامی خاص عنوان شرکت سهامی باید قبل از نام شرکت یا بعد از ان بدون فاصله با نام شرکت به طور خوانا قید شود.

ثبت شرکت ،ثبت شرکت در کرج ، ثبت برند ،جوازتاسیس ،رتبه بندی،پروانه بهره برداری

در ثبت شرکت سهامی خاص مانند شرکت با مسئولیت محدود بر خلاف شرکت تضامنی مسئولیت هرکدام از سهامداران در مورد بدهی ها و قروض شرکت محدود به مبلغ سرمایه گذاری در شرکت سهامی است و در صورت عدم کفایت سهامداران مجبور نیستند اموال شخصی خود را در این راه مصرف نمایند.

در ایران اسلامی تفاوتی که شرکت سهامی با شرکت با مسئولیت محدود در این است که شرکت با حداقل سه نفر سهامدار تشکیل میشود و سهام بدون نیاز به ثبت در دفتر اسناد رسمی قابل نقل و انتقال خواهد بود و در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه به صورت اعلامی میباشد و هرچقدر اعلام شود احتیاجی به واریز حساب ندارد ولی در شرکت سهامی خاص باید35% مبلغ اعلامی بصورت نقدی به حساب شرکت واریز شود و 65%ما بقی تعهد گردد که ظرف 5 سال تادیه گردد.

ثبت شرکت در کرج و ثبت برند در کرج

شرکت سهامی خاص از حداقل سه نفر سهامدار و دو نفر بازرس که یکی بازرس و دیگری بازرس علی البدل است تشکیل میشود.در شرکت سهامی خاص اعضای هیئت مدیره باید حداقل از 2 نفر تشکیل گردد و اعضای هیئت مدیره باید حداقل دارنده ی یک سهم باشند.سهام باید بی نام یا بانام ویا ترکیبی از با نام و بی نام تقسیم گردد.

سهامداران در زمان تاسیس شرکت باید .35% سرمایه شرکت را به حساب شرکت در شرف تاسیس که نزد یکی از بانک های کشور افتتاح حساب می نمایند واریز نمایند.

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید برای انجام مراحل ثبت شرکت خود به موسسه ی با سابقه و با تجربه ی تکسفیر مراجعه کنید

شرکت ثبتی حقوقی تکسفیر مشاور شما در  کلیه امور ثبت شرکت ،ثبت شرکت در کرج ، ثبت برند ،جوازتاسیس ،رتبه بندی،پروانه بهره برداری

بازدید 499 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 مهر 1397 ساعت 13:21
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image