انجام مراحل ثبت شرکت در کرج

می 13

انجام مراحل ثبت شرکت در کرج

انجام مراحل ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در کرج اهمیت بالایی دارد موفقیت هرجامعه به اقتصاد آن جامعه بستگی دارد و بسیار مهم و حیاتی است و اقتصاد هرجامعه نیز به شرکت های تاسیس شده در آن و تولیدات این شرکت ها بستگی دارد در واقع ثبت شرکت بسیار مهم است و برای انجام مراحل ثبت شرکت در کرج ما در کنار شما هستیم

انجام مراحل ثبت شرکت در کرج

مرحله اول برای انجام مراحل ثبت شرکت در کرج)شریک خوب پیدا کنید

برای اینکه شریک خود را پیداکنید باید بدانید که حداقل تعداد سهامداران برای ثبت شرکتی با مسئولیت محدود، ۲نفر و در شرکت‌های سهامی خاص ۳‌نفر است. در گام اول باید شریک مناسبی برای خود پیدا کنید. مسئولیت هر سرمایه‌گذار در شرکتی با مسئولیت محدود، به اندازه میزان سرمایه اوست. کسی که سرمایه بیشتری در شرکت دارد حق رأی بالاتری هم دارد و به همین نسبت مسئولیت بالاتری در پرداخت دیون و بدهی‌های شرکت.

مرحله دوم برای انجام مراحل ثبت شرکت در کرج)وارد سامانه ثبت شرکت ها شوید

وارد Irsherkat. ssaa. ir شوید. در این سامانه به قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت مراجعه کنید. فرمی پیش روی شما ظاهر می‌شود که باید مرحله به مرحله آن را تکمیل کنید. اطلاعات مربوط به متقاضی نخستین موضوعی است که در این فرم‌ها باید بنویسید. مشخصات اولیه خودتان را در فرم تکمیل کنید. گزینه «گام‌بعدی» شما را به مرحله بعد می‌رساند.

مرحله سوم برای انجام مراحل ثبت شرکت در کرج)انتخاب نام شرکت

برای اینکه نام شرکت را در فرم «نام و نوع شخص حقوقی» وارد کنید باید به‌ترتیب اولویت ۵نام برای شرکت انتخاب کنید تا از بین آنها یکی تأیید شود. انتخاب اسم برای شرکت باید و نباید‌های خاص خود را دارد؛ اول اینکه این اسم نباید تکراری باشد. استفاده از اسامی مخفف شده که مربوط به اداره‌های دولتی و... است تنها با کسب مجوز از آنها امکان‌پذیر است. در این مرحله یک کد رهگیری به شما داده می‌شود.

مرحله چهارم برای انجام مراحل ثبت شرکت در کرج)موضوع فعالیت تان را بگویید

برای مشخص کردن مدت فعالیت شرکت یکی از 2گزینه «محدود»یا «نامحدود» را باید انتخاب کنید. اما برای راحتی در انتخاب موضوع فعالیت، سامانه فهرستی را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای مثال فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی و... در این فهرست گنجانده شده‌اند. یادتان باشد که برخی از فعالیت‌ها نیاز به مجوز دارد که برای ثبت شرکت آن را هم باید تهیه کنید.

مرحله پنجم برای انجام مراحل ثبت شرکت در کرج)نشانی شرکت را مشخص کنید

این قسمت با «مشخصات مرکز اصلی» در سایت معرفی شده است. در اینجا لازم است نشانی‌ای برای محل دفتر شرکت ارائه بدهید، همچنین شماره تماس و کدپستی. اگر هنوز مکانی برای شرکت انتخاب نکرده‌اید، می‌توانید نشانی منزل خود یا یکی از شرکا را در این بخش ثبت کنید. به یاد داشته باشید تمام مدارکی که از طرف اداره ثبت شرکت‌ها برای شما ارسال می‌شود در ‌‌نهایت به همین نشانی خواهد آمد.

مرحله ششم برای انجام مراحل ثبت شرکت در کرج)سرمایه شرکت را تامین کنید

در بخش «سرمایه شخص حقوقی» سایت اداره ثبت‌ شرکت‌ها باید تکلیف میزان سرمایه شرکت را مشخص کنید. در شرکت‌های سهامی، تعداد سهم و ارزش اسمی آن هم در این فرم وارد می‌شود. برای ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه مورد نیاز ۱۰۰هزار تومان است. با این حال مبلغ سرمایه اولیه تا حدودی نشانه‌ای از اعتبار شرکت است. بنابراین عده‌ای برای آغاز به‌کار شرکت سرمایه 10میلیون تومانی درنظرمی‌گیرند.

مرحله هفتم برای انجام مراحل ثبت شرکت در کرج)شرکای خود را معرفی کنید

حالا باید در فرمی که در مرحله بعد پیش رویتان قرار می‌گیرد مشخصات سهامداران و اعضای اصلی شرکت را وارد کنید. اگر تعداد این افراد بیش از ۱۵۰نفر باشد باید فرمی را که از پیش در سایت بارگذاری شده دریافت و اسامی و مشخصات افراد را در آن وارد کنید. در این بخش اطلاعات شناسنامه‌ای و همچنین آدرس پستی و شماره تماس این افراد ثبت و ذخیره می‌شود.

مرحله هشتم برای انجام مراحل ثبت شرکت در کرج)مشخص کردن سهام شرکا

این مرحله مربوط به پر کردن اطلاعات مربوط به سهام و سرمایه شرکاست. با انتخاب نام هر یک از اعضا مشخص می‌کنید که این فرد چه تعداد سهام دارد. «نوع سهام» در حقیقت گزینه‌ای است که در آن نقدی یا غیرنقدی بودن سرمایه‌ مشخص می‌شود. سمت اشخاص و ارتباط آ‌نها با یکدیگر در فرم‌های مراحل بعد ثبت می‌شود. منظور از ارتباط اشخاص با یکدیگر، مشخص بودن وکیل و موکل و قیم قانونی و... در ارتباط با شرکا و اعضای شرکت است.

مرحله نهم برای انجام مراحل ثبت شرکت در کرج)معرفی شعبه های شرکت

اگر شرکت شما شعبه‌هایی هم داشته باشد لازم است در فرم مربوط به این قسمت مشخصات این شعب وارد شود؛ البته درصورتی که هنوز تکلیفی برای این موضوع از طرف سهامداران روشن نشده باشد می‌توان معرفی شعب را به زمانی دیگر موکول کرد و در فرم قسمت شعب، گزینه مربوط به نداشتن شعب را انتخاب کنید. بعد از روشن کردن تکلیف شعب شرکت و سمت اشخاص در آن، باید به سراغ تعیین سال مالی شرکت بروید و در مرحله بعد فرم مربوط به‌صورتجلسه را تکمیل کنید.

مرحله دهم برای انجام مراحل ثبت شرکت در کرج)اساسنامه را ارائه دهید

پس از تأیید اطلاعات، از شما خواسته می‌شود که اساسنامه و شرکت‌نامه را در سایت بارگذاری کنید. اساسنامه و شرکت‌نامه شرکت‌ها، فرم‌های پیش‌فرض دارند که فقط باید آنها را پر کنید و در نهایت اگر خواستید می‌توانید قوانین مخصوص شرکت‌ خودتان را به آن اضافه کنید. حالا باید تصویری برابر اصل شده از اساسنامه خود را در سایت اداره ثبت شرکت‌ ها بارگذاری کنید. از اینجا به بعد کار اصلی‌تان تمام است و فقط باید منتظر باشید تا اداره ثبت شرکت‌ها از شما بخواهد مدارک را برای آنها ارسال کنید.

مرحله یازدهم برای انجام مراحل ثبت شرکت در کرج)چاپ آگهی در روزنامه رسمی

بعد از تأیید تمام مدارک، شماره ثبت شرکت به شما داده می‌شود. با دریافت این شماره، فقط یک قدم تا آغاز فعالیت شرکت‌تان باقی می‌ماند؛ باید آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی چاپ کنید. شما درآینده برای هرکاری که بخواهید انجام دهید اصل یا کپی برابراصل این آگهی را لازم دارید. در آگهی‌ای که چاپ می‌کنید اطلاعاتی در مورد نام شرکت، نوع فعالیت و اطلاعاتی از این دست را مطرح می‌کنید.حدود ۲هفته بعد از مراجعه شما به دفتر روزنامه رسمی، آگهی ثبت شرکت در آن درج می‌شود. تبریک می‌گوییم؛ کار ثبت شرکت شما در یک دوره ۲۰روزه به پایان رسیده است.

 مدارک برای انجام مراحل ثبت شرکت در کرج

آدرس جهت دفتر مرکزی شرکت یعنی همان آدرسی که شرکت در آن شروع به فعالیت می نماید. دقت شود که کد پستی برای آدرس الزامی می باشد.که جز مدارک ثبت شرکت در کرج است.

پنج اسم سه کلمه ای که باید به تایید اداره ثبت شرکتها برسد. دقت کنید که اسم سه کلمه باشد نه سه بخش یا سیلاب. مشاوره تعیین نام موسسه حقوقی مهر آوید همراه شماست.

مدرک تحصیلی جهت اسامی خاص. برای مثال اگر شما میخواید در اسم شرکت واژه مهندسی باشد باید حداقل یکی از شرکا یا سهامداران متقاضی ثبت شرکت در کرج مدرک فنی و مهندسی داشته باشند

کپی شناسنامه اعضای هیات مدیره و سهامداران برای ثبت شرکت سهامی خاص / و شرکا برای شرکت با مسئولیت محدود

کپی کارت ملی اعضای هیات مدیره و سهامداران / شرکا

در صورت داشتن توضیحات در شناسنامه باید صفحه توضیحات نیز ارائه شود.

کلیه مدارک فوق برای بازرسین،در صورتی که شرکت سهامی خاص باشد.

 گواهی عدم سوء پیشینه کلیه اعضا، بازرسین و سهامداران (جهت ثبت شرکت) این گواهی در دفاتر پلیس +10 پیگیری و به درب منزل ارسال می گردد. البته شما نیاز به معرفی نامه برای ثبت شرکت هستید که موسسه ثبت شرکت مهر این امر را میسر میسازد.

ثبت شرکت در کرج و ثبت برند در کرج

بازدید 373 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397 ساعت 13:10
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image