نحوه ثبت شرکت در کرج

آوریل 21

نحوه ثبت شرکت در کرج

نحوه ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در کرج از اهمیت بالایی برخوردار است و بسیار هائز اهمیت است با ثبت شرکت در کرج از بیکاری در این کلان شهر کاسته می شود و با ثبت شرکت در کرج میتوان اقتصاد را بالا برد و تولیدات داخلی را همایت کرد و کار و فعالیت خودتان را قانونی کنید موسسه ی حقوقی تکسفیر شمارا در نحوه ثبت شرکت در کرج راهنمایی میکند

شرکت های تجارتی بر هفت قسم است

شرکت مختلط غیرسهامی

شرکت مختلط سهامی

شرکت نسبی

شرکت تعاونی تولید و مصرف

شرکت سهامی

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت تضامنی

توضیح در رابطه با هرکدام از این شرکت ها در قسمت مقالات ما درج شده می توانید با مراجعه به هرکدام از این مقالات اطلاعات خود را در رابطه با هرکدام از این شرکت ها بالا ببرید.

پس از انتخاب نوع شرکت ها لازم است نسبت به جمع آوری مدارک موردنیاز ثبت شرکت اقدام فرمایید.

تعیین اعضای شرکت)در ثبت شرکت در کرج معمولا شرکت ها به دو صورت سهامی خاص و مسئولیت محدود ثبت می شوند که از جمله تفاوت های این دو شرکت این است که در شرکت سهامی خاص حداقل 5 نفر عضو هیئت مدیره و دو نفر بازرس یکی بازرس اصلی و دیگری علی البدل موردنیاز می باشد اما در شرکت مسئولیت محدود حداقل دو نفر عضو هیئت مدیره نیاز می باشد و دیگر نیازی به بازرس و یا منشی جلسه نمی باشد.

نکته مهم این است که همه ی اعضای هیئت مدیره و حتی بازرسین باید نسبت به اخذ عدم سوء پیشینه و همچنین کپی برابر اصل مدارک شناسایی خود اقدام نمایند. اگر عضوی از اعضای هیئت مدیره مشکل سوء پیشینه داشته باشد می تواند صرفا به عنوان سهامدار معرفی گردد و بعد از ثبت شرکت در کرج به عنوان عضوی از اعضای هیئت مدیره از طریق تنظیم صورتجلسه تغییرات وارد شرکت گردد.

تعیین موضوع شرکت)فرد متقاضی ثبت شرکت در کرج باید موضوع نامه ای را به عنوان موضوع فعالیت شرکت خود انتخاب نماید تا در آینده فعالیت های شرکت خود را صرفا در آن حوزه فعالیت ادامه دهد. بعد از ثبت شرکت در کرج ،آن شرکت نمی تواند خارج از موضوع فعالیت تعیین شده برای شرکت اقدام دیگری انجام دهد مگر آنکه بخواهد از ظریق تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت نسبت به تغییر موضوع فعالیت شرکت خود اقدام کند. (الحاق به موضوع و یا حذف موضوعی از موضوع نامه)

اگر موضوع نامه شرکت نیاز به مجوز خاصی از ارگان خاصی داشته باشد در ابتدای امر باید مجوز موردنظر را با شماره مجوز به نام شرکت گرفت و آن را برابر اصل کرد و علاوه بر وارد کردن شماره مجوز در قسمت موضوع نامه در سامانه ثبت شرکت به همراه بقیه مدارک شرکت برای اداره ثبت شرکت ها ارسال گردد.

تعیین میزان سرمایه شرکت)طبق ماده 5 لایحه اصلاحی قانون تجارت : « در موقع تاسیس، شرکت های سهامی عام از پنج میلیون ریال و سرمایه شرکت سهامی خاص از یک میلیون ریال نباید کمتر باشد ... »

نکته قابل توجه این است که در شرکت سهامی خاص باشد حسابی به اسم شرکت در بانک افتتاح شود و لااقل سی و پنج درصد مبلغ تعهد شده را در حسابی به نام شرکت در شرف تاسیس نزد یکی از بانک ها سپرده شود.

اگر قسمتی از تعهد موسسین به صورت غیرنقد باشد طبق قانون باید عین آن یا مدارک مالکیت آن را در همان بانکی که برای پرداخت مبلغ نقدی حساب باز شده است تودیع و گواهی بانک را به ضمیمه اظهارنامه و ضمائم آن به مرجع ثبت شرکت ها تسلیم نمایند.

تذکر این نکته ضروری است در شرکت سهامی عام آورده غیرنقدی مختص موسسین، آن هم برای قسمتی از آورده می باشد. اما برعکس در شرکت سهامی خاص بنا به بند 2 ماده 20(ل.ا.ق.ت)

تعیین میزان سهم الشرکه هریک از اعضای هیئت مدیره و سهامداران)بعد از انتخاب میزان سرمایه شرکت (چه نقدی چه غیرنقدی) باید میزان سهم الشرکه ی هریک از سهامداران مشخص شود. در شرکت سهامی خاص سرمایه شرکت معمولا به صورت بانام و بی نام مشخص می شود و در شرکت مسئولیت محدود به صورت سرمایه نقدی و غیرنقدی.

تعیین نام شرکت)از مراحل دیگر ثبت شرکت در کرج انتخاب نام مناسب برای شرکت می باشد. تعیین نام شرکت باید به دقت خاصی صورت گیرد و از اسامی بیگانه و اصطلاحات خارجی نباید استفاده شود چرا که نام انتخاب شده از فرهنگستان زبان فارسی استعلام می شود . در صورتی که نام انتخاب شده با اسامی انتخاب شده با شرکت های دیگر و شخصیت های حقوقی دیگر شبیه باشد به دلیل تشابه با شخصیت حقوقی رد خواهد شد و ثبت نام مجددا باید صورت بگیرد.

تعیین مرکز شرکت)برای شرکت یک آدرس باید به عنوان مرکز اصلی شرکت انتخاب گردد به این صورت که کدپستی مکان موردنظر را باید در سامانه ثبت شرکت در کرج وارد و استعلام کدپستی را از این سامانه گرفت و به عنوان آدرس شخصیت حقوقی مورد نظر وارد نمود. اگر مایل هستید برای شرکت خود شعبه ای را درنظر بگیرید باید به همین نحو باید کدپستی و آدرس را در قسمت انتخاب وارد نمود و همچنین سمت اعضای هیئت مدیره را برای شعبه تعیین کرد.

تعیین سال مالی و روزنامه کثیرالانتشار)مرحله دیگر ثبت شرکت در کرج تعیین ماه و سال مورد نظر برای شرکت به انتخاب اعضا می باشد. و همچنین روزنامه ای باید برای انتشار آگهی های مربوط به شرکت انتخاب گردد تا هرگونه آگهی چه تاسیس چه تغییر و بسیاری از آگهی های دیگر در این روزنامه منتشر خواهد شد.

تنظیم متن صورتجلسه ، اظهارنامه ، شرکتنامه ، و اساسنامه شرکت)در آخرین مرحله از ثبت شرکت در کرج باید نسبت به تنظیم متن صورتجلسه مجمع موسسین شرکت ، اظهارنامه یا تقاضانامه ثبت شرکت در کرج و همچنین اساسنامه شرکت اقدام نمود.( شرکت سهامی خاص نیازی به تنظیم شرکتنامه ندارد)

پس از جمع آوری تمامی اطلاعات مراحل بالا متقاضی باید تقاضای ثبت شرکت در کرج خود را مرحله به مرحله در سامانه http://irsherkat.ssaa.ir/Design/Establishment.aspx انجام دهد و بعد از آن منتظر تاییدنام شرکت خود می شود. پس از تاییدنام ؛اظهارنامه، شرکتنامه، اساسنامه، متن صورتجلیه به همراه ابلاغیه تاییدنام را از سامانه ثبت شرکت پرینت گرفته و به همراه مدارک شناسایی (کپی برابر اصل شده) و گواهی عدم سوء پیشینه اعضا به اداره ثبت شرکت استان مورردنظر پست کرده و بارکدپستی را وارد سیستم می نمایید. پس از آن با پیگیری پرونده با شماره پیگیری منتظر صدور آگهی شرکت می شویم که بسته به نظر کارشناس مربوطه بین یک تا دو هفته طول خواهد کشید. پس از صدور آگهی کار با ارائه ابلاغیه به اداره موردنظر نسبت به تحوی کار و گرفتن شماره ثبت خود اقدام می نمایید

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست

همان طور که ملاحظه می شود روند تاسیس شرکت بسیار طولانی و دارای مراحل فراوانی می باشد لذا اگر مایل هستید روند ثبت شرکت موردنظرتان بدون فوت وقت و بدون دردسر انجام بگیرد پیشنهاد می شود با کارشناسان باتجربه با در تماس باشید.

ثبت شرکت تکسفیر یاری رسان شما در روند تاسیس شرکت موردنظرتان می باشد. همراهی شما افتخار ماست.

بازدید 256 بار آخرین ویرایش در شنبه, 01 ارديبهشت 1397 ساعت 14:50
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی (*)
Please type your full name.
ایمیل (*)
Invalid email address.
توضیحات
Invalid Input

شماره تماس (*)
Invalid Input
موضوع مورد نظر (*)
Invalid Input
کد (*) کد

Invalid Input

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image