ثبت شرکت ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 715

جون 17

ثبت شرکت ها

ثبت شرکت ها

با ثبت شرکت امتیازات بسیار زیادی را می توان وارد مجموعه و یا موسسه خود نمود، در واقع هدف کلی از ثبت شرکت ها رسیدن به اهداف بالاتر تیم و یا شرکا می باشد، که در ابتدا توسط موسسین شرکت تبیین شده و اکنون نیاز به ارتقا و یا افزایش کارایی دارد.موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست

 

هدف از ثبت شرکت

افراد به صورت حقیقی مشغول کار هستند، اما قوانین حال حاضر برای انجام فعالیت های اقتصادی و البته ارتقاء و پیشرفت و بهبود اوضاع اقتصادی و انتفاعی ،کلی موسسات تجاری ، اقتصادی ، مالی و بازرگانی می بایست شرکت یا موسسه خود را در چهارچوب قوانین مربوطه به ثبت برساند تا بدین وسیله بتواند به صورت کاملاً قانونی و پویا فعالیت نماید .

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها که یکی از زیر مجموعه های قوه قضائیه و نیز سازمان ثبت اسناد و انلاک کشور می باشد به ثبت می رسد و شما برای ثبت شرکت خود نیاز به دریافت مشاوره های تخصصی در این زمینه خواهید بود.

در زمان ثبت شرکت موضوع فعالیت شرکت مطرح می گردد که ارتباط بسیار نزدیکی با هدف اصلی ثبت شرکت خواهد داشت ،

به طور مثال یک شرکت بازرگانی در موارد زیر فعالیت خود را آغاز کرده و با ثبت شرکت تجاری خود ادامه می دهد :

اموری نظیر

 • خريد و فروش
 • صادرات و واردات کليه کالاهاي مجاز بازرگاني
 • اخذ و اعطاي نمايندگي داخلي و خارجي
 • شرکت درمناقصات و مزايدات دولتي و عمومي
 • ايجاد شعب در سراسر کشور
 • شرکت در نمايشگاههاي داخلي و خارجي
 • اخذ وام و تسهيلات از کليه بانکها و موسسسات دولتی و خصوصی

معمولا با ثبت این گونه شرکت ها علاوه بر کالاهای مجاز بازرگانی معمولا کالاهایی را که مربوط به حوزه فعالیت شرکت می باشند نیز قید می گردد و در واقع با این عمل حوزه فعالیت شرکت گسترده تر خواهد شد .

با مراجعه به اداره ثبت شرکتها می توان شرکت خو را ثبت نمود ، البته طبق اساسنامه های نوین شرکت های زیر قادر به ثبت شرکت خواهند بود :

1-   . ثبت شرکت با مسئولیت محدود

2-   ثبت شرکت سهامی خاص

3-   ثبت شرکت تعاونی

4-   ثبت موسسه

5-   ثبت شرکت تضامنی

6-   ثبت شرکت نسبی

7-   ثبت شرکت مختلط سهامی

8-   ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

9-   ثبت شرکت سهامی عام

بد نیست بدانید که از بین تمام موارد برای ثبت شرکت ها، گزینه های 1 تا 4 بیشترین تقاضا را برای ثبت در اداره ثبت شرکتها به خود اختصاص داده اند و در بین این 4 مورد شرکت های با مسئولیت محدود بیشترین آمار را از لحاظ ثبت دارا هستن، مهم ترین علت آمار بالای ثبت این نوع شرکت ها را شاید بتوان ثبت شرکت با حداقل 2 نفر شریک و عدم نیاز به واریز سرمایه ی شرکت به حساب عنوان نمود، البته موارد دیگری نیز در این بحث دخیل خواهند بود که توسط کارشناس ثبت توضیح داده خواهد شد .

انواع شرکت ها با توضیح مختصر

 1. شرکت سهامی: این نوع شرکت شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنها می باشد.شرکت سهامی خود به دو نوع مشخص تقسیم می گردد.

نوع اول)شرکت‌هایی که موسسین آن‌ها قسمتی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهام به مردم تامین می‌کنند این گونه شرکت‌ها شرکت سهامی عام نامیده می‌شوند.)

نوع دوم)شرکت‌هایی که تمام سرمایه آن‌ها در موقع تاسیس منحصراً توسط موسسین تامین شده است . این گونه شرکت‌ها شرکت سهامی خاصنامیده می‌شوند.)

 1. شرکت با مسئولیت محدود: این نوع شرکت با هدف امور تجاری همراه دو یا چند نفر تشکیل می شود ، در شرکت با مسئولیت محدود هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت هستند. یعنی در شرکت مسئولیت محدود، شرکا بیشتر از میزان سرمایه خود مسئولیتی نخواهند داشت.
 1. شرکت تضامنی:شرکتی است که تحت اسم مخصوص برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود. اگر دارایی شرکت برای تادیه تمام قروض کافی نباشد هریک از شرکاء مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است. هر قراری که بین شرکاء برخلاف این ترتیب داده شده باشد در مقابل اشخاص ثالث کان لم یکن است.
 2. شرکت مختلط غیر سهامی: ایت توسط یک یا چند نفر با هدف انجام امور تجاری تشکیل می شود ، این نوع شرکت تحت اسم تجارتی مخصوص بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود بدون انتشار سهام تشکیل می گردد. شریک ضامن مسئول کلیه قروضی است که ممکن است علاوه بر دارایی شرکت پیدا شود. شریک با مسئولیت محدود کسی است که مسئولیت او فقط تا میزان سرمایه‌ای است که در شرکت گذارده و یا بایستی بگذارد. در اسم شرکت باید عبارت شرکت مختلط و لااقل اسم یکی از شرکاء ضامن قید گردد.
 1. شرکت مختلط سهامی:

این شرکت نیز نام مخصوصی دارد که البته توسط تعدادی شریک سهامی تشکیل می شود، و یک یا چند نفر شریک ضامن نیز لازم می باشد.

شریک سهامی چه کسی است ؟

شرکاء سهامی کسانی هستند که سرمایه آنها به صورت سهام یا قطعات سهام متساوی القیمت درآمده و مسئولیت آنها تا میزان همان سرمایه است که در شرکت دارند.شریک ضامن کسی است که سرمایه او به صورت سهام در نیامده و مسئول کلیه قروضی است که ممکن است علاوه بر دارائی شرکت پیدا شود.

 1. شرکت نسبی: شرکتی است که برای امور تجارتی تحت اسم مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل و مسئولیت هر یک از شرکاء به نسبت سرمایه‌ای است که در شرکت گذاشته است.
 2. شرکت تعاونی تولید و مصرف:شرکت تعاونی تولید شرکتی است که بین عده‌ای از ارباب حرف تشکیل می‌شود و شرکاء مشاغل خود را برای تولید و فروش اشیاء یا اجناس به کار می‌برند.

اقدامات لازم برای ثبت شرکت

با مراجعه به موسسه حقوقی و ثبتی تک فیر و دریافت مشاوره لازم جهت ثبت شرکت با تحویل مدارک و اسناد مورد نیاز کلیه امور ثبتی شما انجام می پذیرد .

نکات مهم قبل از ثبت شرکت:

 1. توجه داشته باشید که کلیه امور حقوقی ثبت شرکت ها توسط وکیل متخصص امور ثبتی انجام می شود از این رو مراجعه   مراکز و موسسه های حقوقی و ثبتی معتبر بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.
 1. فرایند ثبت شرکت کاملا مشخص می باشد و البته پیش از آن باید مشاوره های لازم به شما داده ششود ، قبل از ثبت شرکت از تمامی مراحل آن آگاه باشید تا در نهایت از شیوه ی کار و یا نوع ثبت به صورت کامل رضایت داشته باشید.
 1. برای پیشگیری از هرگونه شکایت و نارضایتی هزینه ثبت شرکت را در ابتدای قرارداد خود با موسسه مربوطه بصورت قطعی مشخص کنید.
 1. شرکت را توسط وکیل ثبت کنید، وکیل کلیه فرایند ثبت شرکتها را بصورت قانونی انجام می دهد، شاید شرکت شما توسط غیر وکلا ثبت شود اما احتمال اینکه بعدا دچار مشکلات جدی شوید وجود دارد.
 1. تبلیغات زیاد و اعلام سابقه چندین ساله یک موسسه نشانه کیفیت کار نمی باشد. گواهی های حسن انجام کار موسسه مربوطه را طلب کنید.

با تشکر گروه کارشناسی ثبت موسسه حقوقی و ثبتی تک سفیر

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست

اگر برای شروع فعالیت های خود و تجارت خود عجله دارید و نمیخواهید زمان برای انجام مراحل ثبت برند خود بگذارید و در زمان صرفه جویی کنید و مراحل اداری ثبت برند را که دشواری خوص خود را داراست انجام ندهید میتوانید برای خرید برند خود اقدام کنید و افرادی نیز که مراحل ثبت برند را قبلا برای حوزه ای خاص انجام داده اند و دیگر قصد فعالیت در این حوزه را ندارند میتوانند مراحل فروش برند خود را طی کنند و فروش برند آماده و خرید برند آماده از موسسه حقوقی تکسفیر مشاوره بخواهند و ما در یاری شما افتخار سالها خدمت گذاری را داریم برای خرید و فروش برند با ما تماس بگیرید

موسسه ی حقوقی تکسفیر تمامی تغییرات شرکت شما را به ثبت میرساند و شما را برای رسیدن به هدفتان یاری میکند شما کافیست برای ثبت تغیرات شرکت خود با موسسه ی حقوقی تکسفیر در تماس باشید و مراحل ثبت تغییرات شرکت را به ما بسپارید برای انجام امور ثبتی خود با موسسه ی حقوقی تکسفیر در ارتباط باشید

جهت مشاوره ی تخصصی در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت با ما تماس بگیرید

راهنمای ثبت شرکت و برند :

09125934724

بازدید 416 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 27 خرداد 1397 ساعت 16:08

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی (*)
Please type your full name.
ایمیل (*)
Invalid email address.
توضیحات
Invalid Input

شماره تماس (*)
Invalid Input
موضوع مورد نظر (*)
Invalid Input
کد (*) کد

Invalid Input

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image