ثبت شرکت در ساوجبلاغ

جون 07

ثبت شرکت در ساوجبلاغ

ثبت شرکت در ساوجبلاغ

ساوجبلاغ نام ترکی و به معنای (چشمه آب سرد) است.جمعیت شهرستان ساوجبلاغ در سرشماری سال 95 بالغ بر 260 هزار نفر می باشد و مرکز آن شهر هشتگرد می باشد.شهرستان ساوجبلاغ براساس آخرین تقسیمات کشوری در غرب استان البرز واقع شده‌است. شهرستان ساوجبلاغ از شرق با شهرستان کرج، از جنوب با شهرستان اشتهارد، از غرب با شهرستان آبیک و نظرآباد و از شمال با شهرستان طالقان همجوار است.

که با توجه به ارتباط داشتن با این شهرها می توان در این شهر به تاسیس و ثبت شرکت در ساوجبلاغ پرداخت چراکه از هر جهت به شهرستان های اطراف نزدیک بوده و راه ارتباطی را به راحتی دارا می باشد که می توان با ثبت شرکت از مزایای خوبی که برای اشخاصی که فعالیت جدیدی را اقدام می نمایند توسط همین راه های ارتباطی با اطراف شهرها از مزایای بیشتری نیز بهره مند شوند.

موسسه حقوقی تکسفیر در جهت ثبت شرکت، ثبت تغییرات شرکت و ... آماده همکاری می باشد.

نحوه مراحل ثبت شرکت در ساوجبلاغ

در اداره‌ی ثبت شرکت ها، فرم موجود را تهیه و تکمیل‌کرده و تمام اوراق باید توسط تمام شریکان (مؤسسین) امضا شود. سپس هزینه‌ای جهت تعیین نام شرکت به بانک واریز کرده و چند نام،‌ که واژه‌ی بیگانه نبوده، فاقد سابقه‌ی ثبت بوده و دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشد، انتخاب کرده و به (واحد تعیین نام) ‌اداره‌ی مذکور، معرفی و موافقت آن واحد را درباره‌ی نام تعیین شده اخذ و دریافت کرده، سپس تمامی مدارک به (‌قسمت پذیرش مدارک) اداره‌ی مزبور، تحویل و رسید دریافت می‌شود و موعدی برای گرفتن نتیجه تعیین می‌گردد.

لازم به ذکر است که امر تعیین نام، فقط در تهران انجام می‌شود و شرکت‌هایی که در سایر شهرها ثبت می‌شوند؛ نیز جهت تعیین نام به تهران معرفی می‌شوند. در صورت کامل بودن مدارک تقدیمی، کارشناس اداره‌ی ثبت شرکت‌ها اقدام به تهیه‌ی پیش‌نویس آگهی ثبت نموده و به متقاضیان ثبت یا یکی از شرکا یا وکیل رسمی شرکت تحویل داده می‌شود.

جهت تعیین حق‌الدرج آگهی باید به «نمایندگی روابط عمومی» ‌مراجعه نمود. لازم به ذکر است درصورتی‌که کارشناس اداره، موضوع شرکت را نیازمند کسب مجوز از مرجع خاصی بداند از مرجع مزبور، استعلام می‌نماید. سپس متقاضی باید مبلغی که بابت حق‌الثبت و حق‌الدرج آگهی، معین و مشخص می شود، ‌به بانک و حساب تعیین‌شده، واریز کند و پس از آن فیش پرداخت حق‌الثبت و حق آگهی را به «‌واحد حسابداری» ‌اداره، تحویل و واحد مذکور، این امر را در ذیل برگه‌ی تقاضانامه، قید می‌کند و بعد مدارک به « واحد ثبت تأسیس و تغییرات شرکت » اداره‌ی ثبت شرکت‌ها تحویل و شرکت، ثبت‌می‌گردد و امضایی دال بر «برابر بودن ثبت با سند» ‌از شریکان یا وکیل رسمی شرکت، دریافت می‌گردد. سپس دو نسخه آگهی به امضای رئیس اداره رسیده و یک نسخه از کلیه مدارک در پرونده‌ی شرکت، دریافت و نسخه‌ی دوم جهت حفظ و نگهداری در شرکت به درخواست کننده داده می‌شود و این سند (سند ثبت شرکت) ‌است.

در نهایت، درخواست کننده، باید یک نسخه از آگهی را به «واحد روابط عمومی» ‌مستقر در اداره‌ی کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی و نسخه‌ی دیگر را به دفتر یک روزنامه‌ی رسمی جمهوری اسلامی ایران واقع در تهران، تحویل نماید. با توجه به ماده‌ی 6 نظامنامه‌ی قانون تجارت وزارت عدلیه و ماده‌ی 197 قانون تجارت در ظرف مدت یک ماه از تاریخ ثبت شرکت، باید خلاصه‌ی شرکت‌نامه و منضمات آن، توسط اداره‌ی ثبت در روزنامه‌ی رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از جراید کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت به خرج خود شرکت، منتشر گردد.

فواید ثبت شرکت در ساوجبلاغ

دنیای تجارت، سرشار از تحرک و فعالیت و سرشار از پدیده های ناپایدار و عوامل متغیر و گوناگون است، آنچه به این عوامل می تواند نظم بخشیده و بقای آن را تضمین کند، وجود قوانین و مقرراتی است که با توجه به نیازهای اقتصادی جامعه و به منظور بسط و تعمیم عدالت اجتماعی تدوین شده باشد.

در ادامه مطلب، ضمن بررسی فواید ثبت شرکت، به دلایل و اهمیت آن می پردازیم. شایان ذکر است شما می توانید در هر یک از مراحل ثبت، از متخصصان کارآزموده ی ما در موسسه ی حقوقی تکسفیر،کمک بگیرید. کارشناسان ما در این مرکز می توانند از طریق مشاوره تخصصی رایگان، شما را کامل راهنمایی نمایند.

اهمیت تاسیس شرکت در ساوجبلاغ:

بی شک بخش عظیمی از فعالیت های اقتصادی را شرکت های تجاری بر عهده می گیرند. شرکت در سیستم های حقوقی مختلف، وسیله تحدید مسئولیت فعالان تجاری است، به این معنا که تجار شخصی یعنی تجاری که به صورت انفرادی فعالیت می کنند، در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت نامحدودی را دارا می باشند و کل دارایی آن ها، اعم از سرمایه تجاری و اموال خصوصی، وثیقه پرداخت دیون آن ها به طلبکاران است، اما اشخاصی که فعالیت و امور تجاری شان از طریق تشکیل شرکت انجام می گیرد عمدتاَ مسئولیتی محدودی دارند. همین مزیت شرکت باعث شده است که در دنیای اقتصادی ،حتی تجار انفرادی به جای فعالیت تجاری سنتی، در قالب شرکت به تجارت بپردازند. چراکه استفاده از پدیده ی شرکت تجاری به بازدهی فعالیت اقتصادی شدت بیشتری می بخشد و متضمن فوایدی است که فعالیت فردی را در بر ندارد، فوایدی چون فراهم شدن سرمایه ی بیشتر و تجمع تخصص هایی گوناگون برای دستیابی به هدفی واحد و به خصوص محدودیت مسئولیت فعالان تجاری. بیهوده نیست که امروزه نه تنها اشخاص بلکه دولت ها نیز فعالیت اقتصادی خود را در قالب شرکت های تجاری ارائه می دهند.

شرکت،به عنوان یک عمل حقوقی،مستلزم همکاری دو یا چند شخص می باشد. این همکاری صرفاَ زاییده ی قراردادی نمی باشد که طرفین آن را منعقد نموده اند، بلکه تابع مکانیسمی است که قانون گذار در اختیار شریکان قرار داده تا سرمایه های فردی خود را برای رسیدن به هدفی خاص که بردن سود می باشد به سرمایه ی جمعی تبدیل کنند. همچنین تشکیل شرکت مبتنی است بر اراده ی آزاد شریکان و نیازی به دریافت اجازه ی قبلی از مقامات اداری ندارد. در واقع، هر چند ممکن است برای انجام دادن فعالیت موضوع شرکت، نیاز به چنین اجازه ای وجود داشته باشد ،ایجاد شخص حقوقی نیازمند اجازه ی خاصی نیست. به عنوان مثال، تاسیس و راه اندازی یک شرکت برای تولید و پخش دارو مسلماَ نیاز به دریافت مجوز از وزارت بهداشت دارد، اما انجام دادن این فعالیت ها (تولید و پخش) از طریق راه اندازی شرکت نیاز به چنین اجازه ای نمی باشد. اگر فعالیت شرکت به موجب قانون، ممنوع نباشد، شرکت با رعایت شرایط دیگر قانون تشکیل می گردد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ساوجبلاغ

1.تکمیل دو نسخه شرکت‌نامه

2. تکمیل دو نسخه تقاضانامه

3. تکمیل‌دو نسخه اساسنامه

4.اصل مجوز فعاليت از مراجع ذی‌ربط در مواردی که ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد.

5.تصوير برابر با اصل مدارک احراز هويت تمامی شرکا و مديران و هیئت نظارت، در صورت داشتن هيئت نظارت (در مواردي که تعداد شریکان بيش از ۱۲ نفر باشند.)

6.اصل گواهي عدم سوءپيشينه جهت اعضاء هیئت مديره و مديرعامل

7.دو نسخه صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسسین

8.اصل وکالت‌نامه وکيل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکيل صورت پذيرد

9.ارائه اقرارنامه مدیران و بازرسان

جهت امور ثبت شرکت و سایر امور با موسسه حقوقی تکسفیر در تماس باشید.با ثبت شرکت خود میتوانید در تمام مراحل به ما اعتماد کنید و صفر تا صد کار را به ما بسپارید

بازدید 161 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 17 خرداد 1397 ساعت 10:11
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی (*)
Please type your full name.
ایمیل (*)
Invalid email address.
توضیحات
Invalid Input

شماره تماس (*)
Invalid Input
موضوع مورد نظر (*)
Invalid Input
کد (*) کد

Invalid Input

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image