ثبت شرکت سهامی خاص

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 715

جون 11

ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت  سهامی خاص دارای مراحل مختلفی می باشد که در زیر به اختصار به توضیح مراحل مختلف آن توسط موسسه حقوقی تکسفیر می پردازیم

تعیین اعضای شرکت:

برای ثبت شرکت سهامی خاص وجود حداقل 5 نفر الزامی می باشد. که از این 5 نفر می بایست 3 نفر را جهت اعضای هیئت مدیره و دو نفر دیگر را به عنوان بازرسین اصلی و علی البدل النتخاب نمود و همچنین یک نفر به عنوان منشی جلسه معین کرد. ذکر این نکته ضروری می باشد که از نظر قانون اعضای هیئت مدیره و بازرسین نباید دارای نسبت خانوادگی با یکدیگر داشته باشند به عبارت دیگر بهتر است نام خانوادگی بازرسین با اعضای هیئت مدیره متفاوت باشد.

تعیین میزان سرمایه شرکت و مشخص نمودن میزان سهم الشرکه اعضاء:

پس از انتخاب اعضای هیئت مدیره باید میزان سرمایه اصلی شرکت و همچنین میزان سهم الشرکه اعضاء را نیز با نسبت دقیق معین نمود. سهام شرکت در شرکت های سهامی خاص به سهام بانام عادی تقسیم می گردد که باید میزان سهم هریک از تعضاء به صورت دقیق معین گردد. ذکر این نکته ضروری است که سهامدار می تواند خارج از اعضای هیئت مدیره باشد. نکته دیگر این است که برای ثبت شرکت سهامی خاص سپرده گذاری حداقل 35 درصد سرمایه شرکت در بانک به نام شرکت ضروری می باشد.

مشخص نمودن موضوع نامه شرکت:

نکته دیگر در ثبت شرکت سهامی خاص مشخص نمودن موضوع نامه شرکت می باشد که می تواند اعم از خدماتی ، فنی مهندسی، تاسیساتی، بهداشتی، فرهنگی و بسیاری دیگر از موضوعات مختلف که بر اساس موضوع فعالیت درنظر گرفته شده برای شرکتتان است می باشد. در صورتی که موضوعنامه نیاز به مجوز داشته باشد گرفتن نامه مجوز به همراه شماره از ارگان مربوطه ضروری می باشد. برای مثال برای ثبت شرکت سهامی خاص با موضوع حمل و نقل ، گرفتن مجوز از ارگان حمل و نقل درون شهری برون شهری نیاز است.

تعیین نام برای شرکت :

برای ثبت شرکت سهامی خاص باید حداقل 5 نام سه سیلابه با توجه به موضوع شرکت خود انتخاب نمایید و به عنوان نام های پیشنهادی خود برای شرکت به اداره ثبت اعلام نمایید که با کارشناسی این اسامی توسط اداره مربوطه و همچنین استعلام از فرهنگستان با تایید نام یکی از نام های پیشنهادی شما موافقت می گردد. تعیین نام شرکت از جمله کارهای تخصصی مجموعه تکسفیر می باشد که کارشناسان ما یاری رسان شما در این موضوع می باشند. باما در تماس باشید.

پس از جمع آوری اطلاعات بالا متقاضی ثبت شرکت که معمولا بالاترین مقام اجرایی شرکت یا همان مدیرعامل شرکت می باشد باید با مراجعه به اداره ثبت شرکت   ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir نسبت به تکمیل اطلاعات شرکت خود در این سامانه اقدام نماید.

پس از تایید نام شرکت توسط کارشناس اداره ثبت ، متقاضی با پرینت اظهارنامه، اساسنامه، متن صورتجلسه و اساسنامه که خود نسبت به تکمیل آن اقدام نموده است و جمع آوری امضای تمامی اعضاء هیئت مدیره و بازرسین و منشی جلسه زیر تمامی این اوراق، به همراه تمامی مدارک شناسایی اعضا و بازرسین (کپی برابر اصل شده) و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه اعضاء و بازرسین و همچنین اقرارنامه عدم سوء پیشینه به همراه نامه بانک مبنی بر سپرده گذاری حداقل 35 درصد سرمایه اعلامی و فیش واریزی به نام شرکت به اداره ثبت شرکت های مربوطه ارسال می گردد که پس از آن با تایید کارشناس مربوطه اداره ثبت کار صدور آگهی شده و متقاضی با ارائه مدارک شناسایی و همچنین پیش نویس صدور آگهی بع اداره ثبت شرکت ها مراجعه و مدارک شرکت تاسیس شده خود را دریافت می نماید.

همان طور که مطالعه نمودید روند ثبت شرکتسهامی خاص دارای پیچیدگی های زیادی می باشد که تنها در صورتی امکان پذیر است که فرد در این زمینه تبحر و تجربه خاصی داشته باشد لذا توصیه می شود ثبت شرکت سهامی خاص را به متخصصین مربوط به این حوزه واگذار نمایید.

کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی تکسفیر یاری رسان شما در ثبت هرچه زودتر شرکت سهامی خاص با موضوع فعالیت مدنظر شما می باشد. با ما در تماس باشید

موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست و شما میتوانید از مزایای بیشمار ثبت برند بهره مند شوید و به اهدافتان نزیک شوید با انجام مراحل ثبت شرکت شما در بازار رقابت قرار میگیرید و میتوانید با کیفیت محصول تولیدی خود در این بازار رقابت سربلند باشید و روز به روز کیفیت محصول خود را بالا ببرید

بازدید 298 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 21 خرداد 1397 ساعت 11:12
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی (*)
Please type your full name.
ایمیل (*)
Invalid email address.
توضیحات
Invalid Input

شماره تماس (*)
Invalid Input
موضوع مورد نظر (*)
Invalid Input
کد (*) کد

Invalid Input

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image