اخذ جواز تاسیس صنایع

می 28

اخذ جواز تاسیس صنایع

اخذ جواز تاسیس صنایع در هر استانی معمولا برای شهرک های صنعتی مصوب آن استان قابل اخذ می باشد . زمانی که بخواهیم کار تولیدی را شروع کنیم . اخذ جواز تاسیس صنایع در دسته های شغلی مختلفی از قبیل فلزی ،شیمیایی ،غذایی ،دارویی ،صنعتی و غیره امکانپذیر است.

اولین قدم در راه احداث کاخانه یا کارگاه تولیدی می باشد ، اخذ جواز تاسیس صنایع می بایست نامه زمین را برای گرفتن و تخصیص زمین در شهرک صنعتی مورد نظر ، دریافت نمود و پس از آن اگر که زمین خالی باشد ،باید نسبت به اخذ پروانه ساخت و جواز ساخت سوله اقدام نمود پس از آن اخذ پایان کار و سایر موارد می بایستی برای تجهیز سالن و ثبت نام در سایت بهین یاب برای پروانه بهره برداری وزارت صنایع اقدام نمود . برای اخذ پروانه بهره برداری صنایع نیز می بایستی حتما همان کالاهایی را درخواست داد که برای اخذ جواز تاسیس صنایع درخواست داده شده است . در بعضی موارد دیده می شود که افراد بدلیل نداشتم اطلاعات کافی در پروسه اخذ جواز تاسیس از وزارت صنایع به مشکلاتی برمی خوردند.

مدارک و مراحل اخذ جواز تاسیس صنایع

1-         دريافت فرم يك برگي درخواست صدور جواز تاسيس جهت تكميل وارائه به سازمان

2-         كپي شناسنامه وكارت ملي (اشخاص حقيقي)

3-         كپي مدارك كامل شركت همراه با كپي شناسنامه وكارت ملي اعضاء هيئت مديره (اشخاص حقوقي)

4-         تهيه طرح توجيهي فني ، اقتصادي ممهور به مهر شركت مشاور ذيصلاح

5-         تهيه نقشه هاي جانمايي ساخت وساز وچيدمان ماشين آلات به تفكيك ومنطبق با طرح توجيهي

6-         ثبت نام در سامانه صدور جواز تاسيس به آدرس : http://mojavez.mim.gov.ir

7-         پس از اخذ تاييديه ثبت نام بارگذاري مدارك ومستندات (بند 4و5) در سامانه صدور جواز تاسيس

8-         تهيه نقشه توپوگرافي از محل اجراي طرح با درج مختصات جغرافيايي در صورت استقرار در اراضي منابع ملي

مرحله دوم:

1-         پرداخت 100000 ريال بابت ابطال تمبر به دبيرخانه سازمان

2-         پرداخت نيم در هزار سرمايه ثابت تا سقف 1000000 ريال جوازتاسيس واريز به حساب شماره 2175311503003 سيبا قابل پرداخت در تمامي شعب بانك ملي استان

3-         ارائه اصل مدارك تهيه شده در مرحله اول به سازمان (با توجه به عدم عودت مدارك فوق ، متقاضي ملزم به تهيه ونگهداري يك نسخه از مدارك واسناد در نزد خود ميباشد.)

اخذ جواز تاسیس صنایع در دو قالب حقیقی و حقوقی امکانپذیر است و برای افراد حقیقی ، کارت ملی ،شناسنامه و در بعضی موارد کارت پایان خدمت لازم است ولی برای افراد و شخصیتهای حقوقی علاوه بر مدارک مذکور فوق برای مدیر عامل یا شخص دارای امضاء ،مدراک شرکت اعم از روزنامه رسمی و آخرین آگهی تغییرات نیز می بایست در نظر گرفته شود .

برای اینکه استاندارد برای کالا گرفته شود می بایستی جواز تاسیس صنایع وجود داشته باشد و واحد و بنگاه تولیدی دارای این مجوز باشد و علاوه بر آن نیز پروانه بهره برداری از وزارت صنایع را نیز دارا باشد

بازدید 441 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 07 خرداد 1397 ساعت 09:30
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image