شرکت سهامی خاص

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 715

شرکت سهامی خاص (35)

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص

مدارک و مراحل مورد نیاز برای تاسیس و ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت  های سهامی خاص

یکی از مهم ترین اقدامات افراد برای دریافت امتیازات و تسهیلات ویژه در در امور بازرگانی تاسیس و ثبت یک شرکت است.

شرکت ها انواع مختلفی دارند که با توجه به تعداد شرکا و سهامداران و البته شرایط کاری و قرار دادی شرکت ها متفاوت خواهند بود .

ثبت شرکت سهامی خاص

همان طور که عنوان شد ثبت شرکت یکی از مهم ترین اقدامات برای شرکت ها می باشد ، ثبت شرکت و دریافت تمامی امتیازات بعد از آن می تواند راه رسیدن به اهدافتان را تسریع ببخشد و علاوه بر تمامی مزایایی که به همراه دارد می تواند در رونق کسب و کار شما تاثیر به سزایی بگذارد .

 ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

یکی از مهم ترین اقدامات افراد برای دریافت امتیازات و تسهیلات ویژه در در امور بازرگانی تاسیس و ثبت یک شرکت است.

شرکت ها انواع مختلفی دارند که با توجه به تعداد شرکا و سهامداران و البته شرایط کاری و قرار دادی شرکت ها متفاوت خواهند بود .

یکی از انواع شرکت ها که با تعداد بسیار زیادی در روز تاسیس و ثبت می شود شرکت های با سهامی خاص می باشند .

تغییر موضوع شرکت سهامی خاص

برای تغییر موضوع شرکت سهامی خاص نیاز به دریافت مشاوره از موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر خواهید داشت.

برای ایجاد هرگونه تغییر در ساختار و محتوای اساسنامه باید این تغییرات را در سامانه ثبت شرکت ها به ثبت رسمی برسانید و درخواست های خود را به صورت کاملا حقوقی و قانونی انجام دهید .

البته تمامی تغییرات در اساسنامه ها قابل اجرا نمی باشند و ممکن است در برخی موارد با تغییرات مد نظر شما موافقت نشود .

برخی از تغییرات هم نیاز به دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح خواهد بود و با دریافت مجوز های لازم است که می توانید درجهت تغییر این امور تصمیم گیری نمایید .

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاصPrivate Joint Stock در حقیقت جزو یکی از پر متقاضی ترین انواع شرکت ها می باشد ، شرکت سهامی خاص نوعی شرکت سهامی است

که سهام آن قابل داد و ستد در بورس اوراق بهادار نیست یعنی سهام این شرکت به صورت اوراق عرضه نمی شود و سهامداران اصلی شرکت هزینه های آن را تامین می نمایند ، البته سهام این شرکت توسط مردم به راحتی قابل معامله خواهد بود.

در زمان تاسیس شرکت سهامی خاص تمامی سهام این نوع شرکت توسط مؤسسان تأمین و بخشی از سرمایه در بانک سپرده‌گذاری می شود .

جهات افتراق شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص

جهات افتراق دو شرکت مذکور به شرح زیر می باشد:

1-      شرکت سهامی عام برای تامین سرمایه و افزایش سرمایه از طریق پذیره نویسی عمومی اقدام می نماید ؛ در صورتی که شرکت سهامی خاص حق مراجعه به عامه را در امور مذکور ندارد.

2-      شرکت سهامی عام می تواند مبادرت به صدور اوراق قرضه نماید ولی شرکت سهامی خاص چنین اختیاری ندارد.

3-      در شرکت سهامی عام به تجویز ماده 41 لایحه اصلاحی قسمتی از قانون تجارت مصوب 24 اسفند ماه 1347 که مقرر می دارد: "در شرکت های سهامی عام نقل و انتقال سهام نمی تواند مشروط به موافقت مدیران شرکت یا مجامع عمومی صاحبان سهام بشود." نقل و انتقال سهام مشروط یه موافقت مدیران یا مجامع عمومی شرکت می تواند باشد.

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

ثبت شرکت سهامی خاص نسبت به شرکت مسئولیت محدود مراحل بیشتر و پیچیده تری دارد.که مراحل ثبت آن از صفر تا صد به شرح زیر می باشد:

در ابتدا باید یکی از اعضای شرکت به عنوان متقاضی ثبت شرکت وارد سیستم ثبت شرکت به نشانی:     http://irsherkat.ssaa.ir  شده و نسبت به وارد کردن اطلاعات درخواستی شرکت خود اقدام می نماید.

مراحل ثبت شرکت در این سیستم به شرح زیر می باشد:

بعد از وارد شدن در سامانه رسمی ثبت شرکت به نشانی ذکر شده گام به گام مراحل زیر باید طی شود:

1- اطلاعات متقاضی :

در ابتدایی ترین مرحله می بایست اطلاعات شخص متقاضی ذکر گردد که این شخص هم می تواند یکی از اعضاء شرکت و یا وکیلی که امور ثبت شرکت را به عهده گرفته است باشد.

2-نام های درخواستی شرکت :

اختیارات مدیران در شرکت های سهامی خاص و عام

اختیارات مدیران

سیستم مدیریت در لایحه اصلاح قانون تجارت شامل هیات مدیره و مدیرعامل می باشد که اختیارات و مسئولیت آنان به شرح زیر وسیله قانونگذار تعیین شده است.

1-قلمرو اختیارات مدیران

تعیین قلمرو و محدودیت اختیارات مدیران (اعم از هیات مدیره و مدیرعامل) در شرکت های سهامی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است اگر مدیران از اختیارات خود تجاوز یا سوءاستفاده نمایند نه تنها موجبات تضرر سهامداران و یلب اعتماد آنان را فراهم می سازند بلکه خود نیز مواجه با مسئولیت مدنی و احتمالا مسئولیت جزایی پیش بینی شده در قانون می گردند.

اختیارات قانونی مدیر عامل در شرکتهای سهامی

مدیرعامل شرکت سهامی که منتخب هیات مدیره می باشد در حدود اختیاراتی که توسط هیات مدیره به او تفویض شده است نماینده شرکت محسوب و از طرف شرکت حق امضاء دارد.

توضیح آنکه نام و مشخصات مدیرعال و حدود اختیارات او باید با ارسال یک نسخه از صورتجلسه هیات مدیره جهت ثبت به مرجع ثبت شرکت ها اعلام شده و سپس در روزنامه رسمی آگهی شود ضمنا مدیرعامل در هر زمان توسط هیات مدیره قابل عزل می باشد ( مستفاد از مواد 124 و تبصره 125 ل.ا.ق.ت)

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image