شرکت سهامی خاص

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 715

شرکت سهامی خاص (32)

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص

مدارک و مراحل مورد نیاز برای تاسیس و ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت  های سهامی خاص

یکی از مهم ترین اقدامات افراد برای دریافت امتیازات و تسهیلات ویژه در در امور بازرگانی تاسیس و ثبت یک شرکت است.

شرکت ها انواع مختلفی دارند که با توجه به تعداد شرکا و سهامداران و البته شرایط کاری و قرار دادی شرکت ها متفاوت خواهند بود .

تغییر موضوع شرکت سهامی خاص

برای تغییر موضوع شرکت سهامی خاص نیاز به دریافت مشاوره از موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر خواهید داشت.

برای ایجاد هرگونه تغییر در ساختار و محتوای اساسنامه باید این تغییرات را در سامانه ثبت شرکت ها به ثبت رسمی برسانید و درخواست های خود را به صورت کاملا حقوقی و قانونی انجام دهید .

البته تمامی تغییرات در اساسنامه ها قابل اجرا نمی باشند و ممکن است در برخی موارد با تغییرات مد نظر شما موافقت نشود .

برخی از تغییرات هم نیاز به دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح خواهد بود و با دریافت مجوز های لازم است که می توانید درجهت تغییر این امور تصمیم گیری نمایید .

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاصPrivate Joint Stock در حقیقت جزو یکی از پر متقاضی ترین انواع شرکت ها می باشد ، شرکت سهامی خاص نوعی شرکت سهامی است

که سهام آن قابل داد و ستد در بورس اوراق بهادار نیست یعنی سهام این شرکت به صورت اوراق عرضه نمی شود و سهامداران اصلی شرکت هزینه های آن را تامین می نمایند ، البته سهام این شرکت توسط مردم به راحتی قابل معامله خواهد بود.

در زمان تاسیس شرکت سهامی خاص تمامی سهام این نوع شرکت توسط مؤسسان تأمین و بخشی از سرمایه در بانک سپرده‌گذاری می شود .

جهات افتراق شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص

جهات افتراق دو شرکت مذکور به شرح زیر می باشد:

1-      شرکت سهامی عام برای تامین سرمایه و افزایش سرمایه از طریق پذیره نویسی عمومی اقدام می نماید ؛ در صورتی که شرکت سهامی خاص حق مراجعه به عامه را در امور مذکور ندارد.

2-      شرکت سهامی عام می تواند مبادرت به صدور اوراق قرضه نماید ولی شرکت سهامی خاص چنین اختیاری ندارد.

3-      در شرکت سهامی عام به تجویز ماده 41 لایحه اصلاحی قسمتی از قانون تجارت مصوب 24 اسفند ماه 1347 که مقرر می دارد: "در شرکت های سهامی عام نقل و انتقال سهام نمی تواند مشروط به موافقت مدیران شرکت یا مجامع عمومی صاحبان سهام بشود." نقل و انتقال سهام مشروط یه موافقت مدیران یا مجامع عمومی شرکت می تواند باشد.

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج - 4.7 امتیاز از 5 بر اساس 3 رای

ثبت شرکت سهامی خاص نسبت به شرکت مسئولیت محدود مراحل بیشتر و پیچیده تری دارد.که مراحل ثبت آن از صفر تا صد به شرح زیر می باشد:

در ابتدا باید یکی از اعضای شرکت به عنوان متقاضی ثبت شرکت وارد سیستم ثبت شرکت به نشانی:     http://irsherkat.ssaa.ir  شده و نسبت به وارد کردن اطلاعات درخواستی شرکت خود اقدام می نماید.

شرکت سهامی خاص چیست؟

در واقع شرکت سهامی خاص شرکتی است که، تمام سرمایه آن توسط موسسان انجام می گیرد و پرداخت می شود . موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت برند در کرج،کد اقتصادی،اخذ کد اقتصادی همراه شماست.امور ثبت شرکت و ثب برند خود را به ما بسپارید

در واقع تمامی افرادی که شرکت را تشکیل می دهند سهام دار هستند و تمامی هزینه های تاسیس را متحمل می شوند ، چون تشکیل شرکت های سهامی عام همراه با تشریفات و امور حقوقی و ثبتی بسیار زیادی است ،مواد اصلاحی قانون تجارت برای امور ساده تری که طبعاَ شرکای کمتری دارد یک نوع شرکت سهامی مقرر داشته که بشرح فوق شرکت سهامی خاص نامیده می شود، بنابراین اگر تعداد شرکا و یا سهامداران حداقل سه نفر باشند می توانند شرکت خود را تحت عنوان شرکت سهامی خاص به ثبت برسانند .

 

   خصوصیات اصلی شرکت سهامی خاص

1.سرمایه شرکت بیش از یک میلیون ریال باشد.

2.تعداد سهام داران باید بیش از 3 نفر باشند .

3.تعداد سهامداران نباید از سه نفر کمتر باشد.

4.در این نوع شرکت (شرکت سهامی خاص) اوراق قرضه را نمی توان انتشار داد .

5. همچنین این نوع شرکت قابلیت معامله در بازار بورس را ندارد و نقل و انتقال سهام شرکت،مشروط به موافقت مدیران یا مجامع عمومی صاحبان سهام است.ضمناَ این شرکت نمی تواند مبادرت به صدور اوراق قرضه نماید.

6.در شرکت سهامی خاص،مسئولیت ها محدودمیباشد.

شرکت سهامی خاص یک شرکت بازرگانی محسوب می شود که می تواند امور بازرگانی را هم انجام ندهد .

شرایط کلی برای ثبت شرکت سهامی خاص

تعداد مجاز برای تاسیس شرکت سهامی خاص سه نفر می باشد که در مواردی که شرکا یا سهامداران کم تر از این تعداد باشند امکان ثبت وجود ندارد  .

 

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

یکی از شرکت هایی که بسیار به ثبت میرسد ثبت شرکت سهامی خاص است در شرکت سهامی خاص حداقل سرمایه شرکت های سهامی خاص یک میلیون ریال است ، تعداد مدیران حداقل سه نفر است

سهام شرکت سهامی خاص قابل عرضه در بورس نیست ،انتقال سهام در شرکت سهامی خاص موکول به موافقت سایر شرکاست.با سپردن مراحل ثبت شرکت در کرج مطمئن باشید مراحل کاری شما به نجحو احسن به پایان میرسد

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

یکی از مهم ترین اقدامات افراد برای دریافت امتیازات و تسهیلات ویژه در در امور بازرگانی تاسیس و ثبت یک شرکت است.

شرکت ها انواع مختلفی دارند که با توجه به تعداد شرکا و سهامداران و البته شرایط کاری و قرار دادی شرکت ها متفاوت خواهند بود .

یکی از انواع شرکت ها که با تعداد بسیار زیادی در روز تاسیس و ثبت می شود شرکت های با سهامی خاص می باشند .

اختیارات مدیران در شرکت های سهامی خاص و عام

اختیارات مدیران

سیستم مدیریت در لایحه اصلاح قانون تجارت شامل هیات مدیره و مدیرعامل می باشد که اختیارات و مسئولیت آنان به شرح زیر وسیله قانونگذار تعیین شده است.

1-قلمرو اختیارات مدیران

تعیین قلمرو و محدودیت اختیارات مدیران (اعم از هیات مدیره و مدیرعامل) در شرکت های سهامی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است اگر مدیران از اختیارات خود تجاوز یا سوءاستفاده نمایند نه تنها موجبات تضرر سهامداران و یلب اعتماد آنان را فراهم می سازند بلکه خود نیز مواجه با مسئولیت مدنی و احتمالا مسئولیت جزایی پیش بینی شده در قانون می گردند.

اختیارات قانونی مدیر عامل در شرکتهای سهامی

مدیرعامل شرکت سهامی که منتخب هیات مدیره می باشد در حدود اختیاراتی که توسط هیات مدیره به او تفویض شده است نماینده شرکت محسوب و از طرف شرکت حق امضاء دارد.

توضیح آنکه نام و مشخصات مدیرعال و حدود اختیارات او باید با ارسال یک نسخه از صورتجلسه هیات مدیره جهت ثبت به مرجع ثبت شرکت ها اعلام شده و سپس در روزنامه رسمی آگهی شود ضمنا مدیرعامل در هر زمان توسط هیات مدیره قابل عزل می باشد ( مستفاد از مواد 124 و تبصره 125 ل.ا.ق.ت)

خصوصیات شرکت سهامی خاص

شرکتی است که تمام یا بخشی از سرمایه آن منحصراً توسط مؤسسین تأمین می‌شود و بخش واریز نشده توسط سهامداران تعهد و پرداخت می‌شود .

سرمايه شرکت سهامی خاص از 1/000/000 ریال نباید کمتر باشد که حداقل 35 ٪ از آن در هنگام تأسیس شرکت به حساب‌های بانکی مربوط واریز و مابقی آن (65 ٪) تعهد و پرداخت می‌گردد.

راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص

شرایط اولیه برای ثبت شرکت سهامی خاص

حداقل 3 نفر عضو اصلی در شرکت که به سن قانونی رسیده باشند.

اعضا هیئت مدیره باید حداقل از 2 نفر تشکیل گردد و اعضا و هیئت مدیره باید حداقل دارنده یک سهم باشند و اعضا و هیئت مدیره نباید دارای سوءپیشینه کیفری باشند.

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image