قوانین ثبت شرکت مسولیت محدود

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 715

جون 03

قوانین ثبت شرکت مسولیت محدود

قوانین ثبت شرکت مسولیت محدود

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود یکی از مهم ترین و پر متقاضی ترین انواع شرکت ها می باشد . در زمان ثبت شرکت باید با توجه به سهام و تعداد سهامداران و یا شرکا باید نوع شرکت را مشخص نمود . دقت در انتخاب نوع شرکت با توجه به نوع فعالیت اقتصادی یک امر مهم و اساسی است که می تواند در آینده اختیارات و امتیازات شرکت را تحت تاثیر قرار دهد و البته ثبت شرکت مسولیت محدود نیازمند قوانین و مقرراتی است که از طرف سازمان قوانین تجارت وضع شده است . شما با مراجعه به موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر می توانید به راحتی با سپردن کلیه امور به متخصصین ثبت شرکت خود را انجام دهند .

 

ویژگی شرکت مسئولیت محدود

شرکت های مسئولیت محدود با همکاری دو یا چند نفر از شرکا برای انجام امور تجاری و مالی تشکیل می شود  و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد؛ فقط به میزان سرمایه‌ی خود مسئول قروض و تعهدات شرکت است. بنابراین فشار اقتصادی بالایی به شرکا وارد نخواهد شد ، یکی از مهم ترین موارد بعد از ثبت شرکت مسئولیت محدود در نام شرکت است که باید حتما عبارت ‹‹‌با مسئولیت محدود›› قید شود . در غیر این صورت طبق قانون تجارت این عمل تخلف محسوب شده و جریمه نقدی در پی خواهد داشت .

ثبت شرکت چه مزایایی دارد ؟

اگر نیاز به ارتقای میزان کیفیت کار و البته افزایش درآمد هستید و یا می خواهید برای کارمندان خود تسهیلاتی را در پیش بگیرید نیاز به ثبت شرکت دارید ، با ثبت شرکت هویت تجاری شما رسمی خواهد شد و به راحتی می توانید به صورت قانونی و کاملا رسمی خود را به سایر شرکت ها معرفی نمایید و از تمامی حق و حقوق خود و کارمندان محافظت نمایید .

همچنین ثبت شرکت برای شما منافعی خواهد داشت ، برای مثال تمامی قرار داد ها باید رسمی باشد ، این رسمیت مانع از آن خواهد شد که سایر شرکا از امور قرار دادها بی اطلاع باشند .

البته با ثبت شرکت شما می توانید میزان در آمد کلی شرکت را افزایش دهید و حیطه ی کاری خود را گسترده تر نمایید . امتیازاتی که ثبت شرکت به شما می دهد امکان شرکت در مناقصات و مزایده ها را به شما می دهد ( البته در تمامی انواع شرکت ها این صادق نیست)

اگر شرکت خود را ثبت نکنم

اگر شرکت شما رسما به ثبت نرسد و شماره ثبت دریافت نکنید ، در واقع یک مدیر متخلف خواهید بود ، این امر شما را با پرداخت جریمه نقدی و در برخی موارد با انحلال شرکت همراه می سازد .

بنابراین طبق قانون تجارت در ماده 195 تمامی شرکت های مختلف موظف به ثبت رسمی شرکت و دریافت شماره ثبتی می باشند .

در واقع برای ادامه ی فعالیت های تجاری خود و یا معرفی به شرکت های بزرگ برای پیشرفتتان باید شرکت خود را ثبت نمایید .

شرکت ها پیش از ثبت، اعتبار وجود مشخصی ندارند و البته ثبت به عنوان شناسایی و یا معرفی یک شرکت نیست بلکه به عنوان وجود قانونی در نظام حاکمیت به ثبت خواهد رسید .

مزایای ثبت شرکت عبارت است از :

  1. ثبت کسب و کار به صورت رسمی  و مورد تأیید قانون
  2. امکان استفاده از تسهیلات بانکی و مالی
  3. امکان تبلیغات گسترده
  4. جهانی شدن و عقد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی کشورهای دیگر
  5. شرکت در مناقصات و مزایدات
  6. تحت پوشش بیمه قرار گرفتن
  7. بهره گیری از معافیت های دارایی با توجه به نوع فعالیت


برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه ثبت انواع شرکت

و البته در زمینه های ثبت برند تجاری می توانید از متخصصین این مجموعه بهره مند شوید .

از همراهیتان سپاسگزاریم .

ثبت شرکت "تکسفیر" با بهره گیری از کارشناسان متخصص و مجرب و با چندین دهه تجربه ی موفق، با افتخار آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان، در زمینه های حقوقی و ثبتی نظیر ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت می باشد.

"در دپارتمان تخصصی ثبت شرکت تکسفیر،میزبان شما بزرگواران هستیم."

بازدید 228 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 13 خرداد 1397 ساعت 11:55

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image