چگونگی ثبت اختراع

آگوست 21

چگونگی ثبت اختراع

چگونگی ثبت اختراع

ثبت اختراع , مدارک ثبت اختراع , مراحل ثبت اختراع , اختراع , ثبت اختراع و مالکیت فکری , ثبت اختراع و مالکیت معنوی  , چگونگی ثبت اختراع , تنظیم اظهارنامه ثبت اختراع , ثبت اختراع در خارج از کشور

چگونگی ثبت اختراع با موسسه حقوقی تکسفیر و با شماره گیری : 84 24 40 32 - 026         -|-         174 1986 - 0912

در مورد چگونگی ثبت اختراع باید گفته شود که ثبت اختراع تنها توسط مخترع (خود شخص متقاضی) و یا نماینده قانونی او انجام میگیرد.

اختراع چیست ؟ ترکیب دستگاه ، اجزا و یا فرایند جدید که قابل درک ، دفاع و طراحی باشد را اختراع می نامند.

درمورد ثبت اختراع مقالات متعددی در سایت رسمی موسسه حقوقی تکسفیر  منتشر گردید.در این مقاله در مورد چگونگی ثبت اختراع توضیح خواهیم داد.

شخص و اشخاصی(یک گروه و یا تیمی حرفه ای و حاذق) که اجزاء و یا شیء تازه‌ای می‌سازند و  یا مسیر نوینی و جدیدی را جهت به کارگیری و رفع مشکل و ایراد در ابزار های قبلی فراهم می آورند را مخترع یا مخترعین می نامند.

چگونگی ثبت اختراع با عضویت رسمی ایران به کنوانسیون

عضویت رسمی کشور ایران ، به کنوانسیون پاریس جهت حمایـت از مالکیت صنعتی در سال 1337 هجری شمسی انجام گردید و باقبول اصلاحات به عمل آمده در این کنوانسیون زمینه پیوستن به سازمان جهانی مالکیت معنوی wipo  را در سال 1377 هجری شمسی پدید آورد.

جمهوری اسلامی ایران در سال 1380 ه.ش به وایپو که واقع در سوئیس بود، پیوست. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، نماینده ایران در وایپو میباشد که ثبت اختراعـات نیـز در اداره مالکیت صنعتی سازمان مزبور صورت میگیرد.

چگونگی ثبت اختراع در ساير كشورها , چگونگی ثبت اختراع در خارج از کشور

اولین اقدام جهت ثبت اختراع در تمامی کشورها ، تنظیم تقاضانامه (application)  ثبت و تشکیل پرونده (filing ) در اداره ثبت اختراعات آن كشور است. این تقاضانامه داراي قسمتهايي نظير عنوان اختراع، سابقه و شرح فني آن است.

پس از بررسی های کارشناسانه پرونده توسط کشور مقصد در راستای ثبت اختراع ، مفاد تقاضانامه در سطح عموم(publication) در صورت احراز شرايط، حق ثبت  را اعطا مي نمايد تا در سرتاسر همان كشور معتبر و قابل دفاع باشد.

انتشار ثبت اختراع بصورت عمومی ، به این معنا نیست که حق ثبت اختراع به فرد تعلق میگیرد.باید بصورتی مشخص و واضح، ذکر شود، که پس بررسي و احراز شرايط لازم از سوي دولت مربوط به ثبت رسيده و اعطا مي گردد.البته هر يك از كشورهاي انتخاب شده پس از بررسي پرونده مختار است آن اختراع را به ثبت رسانده و در سرزمين خود از آن حمايت كند و يا كلاٌ آن را رد كند .

در صورت نیاز به اقدامات لازم در خصوص اطلاعات بیشتر از چگونگی ثبت اختراع در تمامی استانها اعم از :

•       چگونگی ثبت اختراع در تهران

•       چگونگی ثبت اختراع در کرج

•       چگونگی ثبت اختراع در قزوین

•       چگونگی ثبت اختراع در تمامی استانها و شهرستانها

کارشناسان ما مشاوره رایگان داشته باشید : 84 24 40 32 - 026         -|-         174 1986 - 0912

از همراهیتان سپاسگزاریم.

ثبت شرکت در کرج "تکسفیر" با بهره گیری از کارشناسان متخصص و مجرب و با چندین دهه تجربه ی موفق، با افتخار آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان، در زمینه های حقوقی و ثبتی نظیر ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت می باشد.

"در دپارتمان تخصصی ثبت شرکت در کرج تکسفیر و تمامی استانها و شهرستان ، میزبان شما بزرگواران هستیم."

موسسه حقوقی ثبتی تکسفیر ، ارائه دهنده انواع امور ثبتی ، اعم از ؛ ثبت شرکت ،ثبت تغییرات شرکت ، چگونگی ثبت اختراع ،ثبت طرح صنعتی ،ثبت رتبه بندی شرکت ها و شرایط اخذ گرید ، ثبت لوگو ،ثبت برند ، اخذ کارت بازرگانی و مدارک تمدید کارت بازرگانی ، ثبت علائم تجاری ، مراحل پلمب دفاتر و...

مشاوره رایگان : 84 24 40 32 - 026|174 1986 - 0912

ثبت اختراع , مدارک ثبت اختراع , مراحلثبت اختراع , مزایای ثبت اختراع , ویژگی ثبت اختراع ,ثبت اختراع معافیت از سربازی ,ثبت اختراع در ایران ,ثبت اختراع در آمریکا ,ثبت اختراع در اروپا , هزینه ثبت اختراع , ثبت اختراع

بازدید 797 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 آبان 1397 ساعت 16:50
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image